Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

eye candy

Zajímavý film. Občas se podaří natočit snímek o rozpadající se rodině a boji s psychickou poruchou přístupně, jednoduše, aby přitom neztratil nic na své vážnosti. Jodie tato komplikovaná, neveselá témata poměrně zdárně odprostila od spršky kýčovitých výlevů a ukryla pod přístřešek originálního žánrového zpracování a bezesporu i jistého nadhledu. Povedl se jí i pozvolný přechod z komedie do dramatu, přerod z úsměvného a neškodného guy-feel-good snímku do hutné emotivní výživy. V určitý moment si divák náhle uvědomí, že to co sleduje, už rozhodně není komedie, jestli vůbec kdy byla, a že film se nejspíš chystá zajít mnohem dál než se zprvu zdálo. Stále jsem nemohl vypustit z hlavy myšlenku do jaké asi míry je tento film pro některé zúčastněné osobní záležitostí, i to v konečném důsledku možná způsobilo, že mi bobr prostě přišel citlivej a upřímnej. Samozřejmě na nikoho nenarážím, každopádně Mel se do hlavní dvojrole opravdu hodil. ()

bubun

Zásadní chyba nazývat tento film komedií / dramatem. Tohle není komedie ani zpola, nebo snad začneme nazývat komediemi filmy, u kterých se jednou pousmějeme, v nichž je jedna či dvě ÚSMĚVNÉ scény? Měla jsem jiné očekávání, právě kvůli špatnému označení žánru, ale ani jako drama by film neobstál. Těží z jediného nápadu a všechny charaktery jsou ploché. Nuda. ()

st.verka

Nejprve mě zarazila kategorie. Zařazení Komedie/Drama mi nejde dohromady. Nezasmála jsem se ani jednou a dramatické mi to nepřišlo ani náhodou. Nebyla to ani pohádka pro děti, vlastně jsem celý film přemýšlela, jestli je opravdu blázen, nebo to jen hraje a proč okolí bere někoho takového vůbec vážně a proč bych to v rámci dramatu měla brát vážně já. No ano, bylo to absurdní. Možná by mi hlavního hrdiny (ne bobra) mělo být líto, ale nebylo. ()

LiborGondek

Trochu absurdní téma pro fimový scénář, ale o to lépe zpracované. I když jsem chtěl párkrát film předčasně ukončit, neudělal jsem to, a nakonec jsem byl rád. Závěr byl nečekaný a líbil se mi. Všechno dobře dopadne, jako v pohádkách. I tak těžce psychicky narušený člověk dokáže rozeznat co vlastně chce. Bobr byl pro něho z počátku pouze zástěrka, věc, za kterou se může schovat. Když se ale bylo na čase bobra zbavit, šlo to těžko. Oceňuji, že to hlavní hrdina nevzdal. 70% ()

potas

Hlavní předností filmu je skvělý herecký výkon Mela Gibsona. Tím to pro mě bohužel i končí. Trailer mě teda zaujal víc. ()

RomanOO7

Konečne nejaký film čo ma po dlhej dobe zaujal a prinútil ho okomentovať. Také malé psychologické drama, ktoré zo smiechom cez slzy pomaly vtiahne do deja a vôbec nenudí. Na americko-komerčnú produkciu až moc dobré. Melovi ta postava zapasovala ( žeby tréning v súkromí ) a až na konci som zistil že režisérsku taktovku držala žena a to ešte taká že Jodie Foster ( klobúk dolu ). ()

_DAVE_

Velmi zajímavý a nečekaný psychologický příběh. Pravda trochu komorní, takže asi nezaujme všechny. Gibson hraje hodně nad průměrem. ()

hroubek

Tak tohle jsem opravdu od Jodie Foster nečekal, že nám představý až takhle drásavý drama.Ze začátku jsem se trochu bál, že film kde hlavní hrdina bude mít skoro pocelou dobu plyšovou loutku bobra bude chvílemi trapný ale to nestalo.A můžeme za to poděkovat Jodie, která svůj herecký párt zvládla velmi dobře a co se týče režie tak jsem si neměl nač stěžovat a samozřejmě polepšenému katolíkovy Gibsonovi jehož výkon dává jasně zprávu všem kdo si mysleli, že je odepsaný.Trošku zamrzí, že synova linka je trochu méně zajímavá než otcovská ale to nemění nic na tom, že Yelchin je obrovský talent a Lawrence pěkné děvče.Spoustu lidí uřčitě samotný název Bobr odradí nebo si podním budou spojovat něco jiné nic méně ale pravdou zůstává to, že se jedná o velmi kvalitní snímek, který Vás může velmi příjemně překvapit pokud bude chtít. ()

Pump

Nebojím se dát 2/5 *. 1* za Jodie Foster a 1* za Antona Yelchina. Děsivé zklamání. Film o psychicky narušeném chlapíkovi, který ještě navíc podědil vysokou funkci v rodinné firmě a jeho trápeních. Jako kdybych nepotkával dost ubožáků, když jdu po ulici v kterémkoli větším městě, ještě abych se na ně díval ve filmu! Taková hovadina, že mě vůbec nezajímal Melův bravurní herecký výkon. ()

Mishqo

krásny film, teda lepšie povedané depresívny film ale výborne natočený, citlivý a emotívny, Mel Gibson je proste klasa nech už narobil v súkromnom živote čo narobil, ale niečo tam predsa len chýbalo :) ()

V.Silver

Tak když se v jednom filmu sejde Jodie Foster, Anton Yelchin a Mel Gibson... je to bomba. Depresemi trpící Walter v podání Mela Gibsona byl jednou z jeho nejlepších rolí vůbec - přesvědčivě zahraný člověk bez touhy žít, jehož poslední záchranou se stane loutka, kterou k sobě i okolí sám promlouvá, loutka, která ztělesňuje přesně to, co lidem v depresích chybí - sebeláska. Vůbec to téma, že se člověk nenávidí natolik, že si musí vytvořit nějakou imaginární postavu, která ho bude moci beztrestně ovládat a bezmezně milovat, dělat pro něj to, na co by jinak neměl dost sil - vynikající nápad. Do toho ještě napasovat malého synka, který to tak úplně nechápe, ale vlastně je spokojený, zoufalou manželku, která je ráda, že to všechno zase nějak funguje a staršího syna, který se tolik bojí možnosti, že by se stal tím, co vidí ve svém otci, až se rozhodne naprosto vymazat svoji identitu... Prostě tento film dokáže oslovit v mnoha rovinách, i v těch, které běžný divák nebude hned hledat. A ano, opět dávám vyšší hodnocení, protože teprve když skutečně zažijete hluboké deprese, zjistíte, že tenhle film není přitažený za vlasy ani trochu. 90% ()

ghatos

Velmi milé překvapení. Bez patosu, kýče a zbytečností dostane divák komplexní film. Režisérsky vytříbenou práci podtrhuje výborný Mel Gibson. Jsem zvědavý na další režisérský počin Jodie Foster. 74%. ()

Jaro.Krafcik

Mel ako pomätený otec, stráca pomaly prácu aj rodinu. Všetko to začne na hoteli kde začne komunikovať s bábkou bobra ktorého takmer celý film nosí na ruke, ozaj šialené. Škoda že sa to hralo iba na drámu a nezakombinovali do toho trošku vtipov, ako komédia by to bolo oveľa lepšie. Taktiež scény prepojené so synom boli nudné, išlo predsa o mela a bobra. Jedná sa však iba o priemerný film ktorý sa dá pozrieť. Koniec bol ale ozaj prehnaný. 3* ()

latvar

Velmi silný filmový zážitek. Walter najde v popelnici maňáska bobra, který ho dokáže vytáhnout z velkých depresí, bohužel to dosáhne takových rozměrů, že ho ta představa úplně pohltí a nedokáže bobra ovládat. Díky tomu příjde Walter opět o rodinu a o část své končetiny. Pro mě příjemné překvapení roku 2011. 85% ()

Georgex

Velmi originální drama, které zaujme především svým neotřelým nápadem a výborným Melem Gibsonem v hlavní roli. Pravda je, že jsem od tohoto snímku absolutně nic nečekal a ten nápad mi přišel zprvu spíše komický, přece jenom představa Mela Gibsona jak pobíhá s plyšovým maňáskem tak působí, jenomže opak je pravdou a výsledek mě velmi mile překvapil. Celý příběh se točí okolo rozpolcené osoby jednoho podnikatele, kterého sužují deprese a jediný, kdo mu je schopen pomoci, je jeho plyšový maňásek pan Bobr. Zní to bláznivě, ale tento snímek je výborně natočený a má několik velmi emotivních scén, u kterých se citově slabší jedinci nejspíše rozbrečí. Film netlačí na pilu a má příjemné tempo, kterému trochu škodí vedlejší příběhová linie "milostných" scének syna hlavní postavy, u kterých jsem se trochu nudil. Mel Gibson podává skvělý herecký výkon, při kterém dokazuje, že je stále pan herec. Obzvláště na jeho deprimovaný výraz v obličeji jen tak nezapomenu. Pochvalu si zaslouží i Jodie Foster, která svojí roli zvládla na výbornou. Celkově se jedná o velmi povedené drama, které rozhodně stojí za vidění. Moje hodnocení 75% ()

MiaMoonlight

Velmi silný příběh s hlubokou myšlnkou ztvárněný především excelentním Melem Gibsonem a v druhé řadě šíleně roztomilým, ne však až tak nevinným, maňáskem bobra. Aneb co se odehrává v mysli člověka, když není až tak zdráv, jak mu pomoci kam až je schopen zajít, když se mu pomoci nedostane. A vůbec tak celkově o životě, lidech okolo, lžích, smutku, událostech co nelze změnit a nás samotných. Ze začátku film působí až nadneseně, trošku komicky či ironicky, ale hloubka se projeví při první příležitosti. Plné hodnocení velmi ráda zvážím po opakovaném shlédnutí. ()

Rebbit

Trochu mi v tomto filmu chyběla větší emoce, naopak nemohu říct, že bych se vyloženě bavil, ale ani jsem se nenudil, jen se obávám, že víckrát se na tento film nepodívám, i když tam hrajou moji oblíbení herci... 50% ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)