Pan Bobr

Scénografie:

Mark Friedberg

Kostýmy:

Susan Lyall

Olrajt mejt ... som nejak ani zaboha nemohol pochopiť, prečo mal Gibson britský akcent . Alebo to bola nenápadná narážka, že si Angličanky neholia vadžajny ??? Ale to by som vedel...(19.8.2011)

Ak by Bobor parafrázoval fľašu s chlastom - Gibsonov životopisný film bez tučných titulkov v bulvári . Jodie však hodinu hádže pomocné ruky (tá irónia :), vyťahuje sentiment, fotky, krabičky na spomienky, vreštiace deti s výdržou Etiópskeho bežca (ktorú zrejme vylovila s Flightpanu). Preto záverom (spoila) prichádza ten horší (happyenďácky) koniec bez rukolapných ovácií namiesto efektného bungee jumpingu s kúpelňovou zástavou.... Oh ozaj a ešte vedľajší príbeh (lebo divák musí byť v improvizovanom dramatickom vypätí stoj čo stoj), kde si synáčik trepe hlavu do múru, aby vliezol pod sukňu bloncke.(18.8.2011)

Myšlenka velmi originální, ale pajdalo to na způsobu vyprávění až příliš se tlačilo na pilu a kdyby se nehal příběh plynout volněji vyzníval by silněji. Spojení Mela a Jodie na mě opět zafungovalo parádně. Oba považuju za špičkové, charismatické a sympatické herce a mají velký podíl na tom, že Pan Bobr se nakoenc prokousal ke třem hvězdám.(11.6.2012)

Tohle je film o Walteru Blackovi beznadějně deprimovaném jedinci. Ale je to i příběh jeho rodiny, ze které byl sice "vyhozen", ale je to opravdu jeho rodina. DIALOG : MEREDITH - Jaký jsi měl den ? (ptá se matka svého syna). Mluvil jsi z někým, Henry ? HENRY - Asi ano. MEREDITH - Někým novým nebo známým ? HENRY - Novým. MEREDITH - Dobře. A co povídal. HENRY - Řekl, že jsem teplouš. Já mu řekl, že nejsem. On mě hodil do kontejneru. MEREDITH - Cože !!! Řekl jsi to učitelce ? HENRY - Vytáhla mě z kontejneru.......... Začátek je hodně depresivní a Walterův pokus o sebevraždu je smutný. Že se Walter pokusil o sebevraždu není spoiler, protože je to vlastně základ příběhu, který rozpoutá ještě vetší peklo, než Walter už měl. A pak totiž promluvil Bobr. CITÁT - Hej !!!! Vstávej, ty bezcennej blbe !!!! Sice jsem od této chvíle očekával, jen samý optimismus, ale opak je pravdou. Walter je teď v péči loutky na předpis. Posuňme se teď o něco dál a zamysleme se nad jednou zajímavostí - Všimněte si, že ikdyž má Walter svého Bobra stále u sebe a nikdy ho neodkládá, stejně se dokáže obléci nebo dokonce převléci. Technicky je to nemožné. Převlékání tvůrci vyřešili tak, že ho prostě divák nevidí. Asi okolo čtyřicáté minuty jsem začínal mít obavu, jak to dopadne. CITÁT - ........ale my mluvíme o zázraku......... Momentka ze šedesáté minuty, kdy Walter sedí na schodech a Bobr mu podepírá bradu je nádherná a depresivně mrazivá. Začal jsem si říkat, že horší už to snad nemůže být. Ve filmu je namalováno nádherné grafity, ale to snad bylo každému jasné, že k tomu dojde. CITÁT - Vem si to domů........ Budu upřímný, je to depka a chvilkama jsem i brečel. Tohle byl příběh o Walteru Blackovi, který se musel stát bobrem a který se musel stát i otcem, aby jednou jednoho dne mohl tohle být film o Walteru Blackovi. Reřisérský počin Jodie Foster je fakt síla. Možná dám časem za pět.(22.3.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nepociťoval nutnost sledovat filmy plné zoufalých lidí, leč postrádám instinkt spolehlivě je rozpoznat od něčeho, co by mne bavilo. Tak jsem si užil zavalení poctivou depresí, kterou ze mne maňáskový bobr přes veškerou snahu nedokázal setřást a duševní zdraví se mi začalo vracet až po dvouhodinovém intenzivním dobíjení životní energie orgonitem.(30.5.2012)