poster

Pan Bobr

 • USA

  The Beaver

 • Slovensko

  Bobor

  (festivalový název)

Drama

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 87 min

Režie:

Jodie Foster

Scénář:

Kyle Killen

Kamera:

Hagen Bogdanski

Producenti:

Steve Golin, Keith Redmon

Střih:

Lynzee Klingman

Scénografie:

Mark Friedberg

Kostýmy:

Susan Lyall
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ***

  Název působí hodně komicky, ale jde spíše o drama. Bohužel jsem nepocítil tu správnou dramatičnost jakou by měl Beaver mít. Sice je v žánru i komedie, ale komediální scén se nenajde tolik. Nejzajímavější scéna je při bitce Waltera (Mel Gibson) s bobrem. Takových scén by mohlo být daleko víc, ale to nám bohužel nebylo nabídnuto. Mel Gibson poslední roky působí jako neviditelný herec, ale právě v tomto snímku dostal prostoru dost a opět dokázal své kvality. Tudíž opravdu viditelně největší klad je právě on. Mohlo to dopadnout hůř, ale naopak i lépe.. 6/10 = 60%(20.11.2011)

 • 3DD!3
  ****

  Gibson je skvělý. BOBR pár chybek má, ale jeho myšlenka je skvělá a vlastně i dost originální. Pár částí mě dokonce mile udivilo, kam až Jodie dokázala zajít. Ke konci se výsledek trochu tříští nejistotou jaké by mělo být vlastně ponaučení, nebo řešení celého toho problému, jenže protože žádné univerzální není přejde scénář do klasického otec-syn schématu a přeskočí na úplně jinou kolej. Dalo se z toho vytřískat víc, ale i tak šlo o hodně výjmečný kousek.(2.9.2011)

 • honajz
  ***

  Zajímavý námět, který však po zhruba 35 minutách ztratí dech a na celovečerní stopáž je protahovaný nevěrohodnými historkami a jednáním postav. Navíc ústřední téma není pojmenované - jde o deprese, vyhoření? Jak to, že nezabírají léky, a hlavně antidepresiva? A to se nešlo bobra zbavit jinak? Slušné herecké výkony, ale režijně přece jen u mne vede Jodie Foster s Domů na svátky.(29.6.2012)

 • mil@n.fanatik
  ***

  Pohodová rodinná oddychovka, která zahřeje a nezklame. Slušný herecký výkon Mela Gibsona a dobrý nápad... 60%(4.2.2012)

 • Malarkey
  ****

  Pan Bobr je zvláštní film o zvláštním člověku, kterým Mel Gibson bezesporu je. Ale mám ho rád, i když j takový, jaký je. Kdyby to byl hajzl, jak o něm rádi v Hollywoodu mluví, tak by Jodie Foster s ním nenatočila takový filmy. A musí se nechat, že Mel toho blázna zahrál velice dobře. Kdekdo v té jeho postavě hledá spojitosti i s jeho reálným životem. Už se těším, až ho ve filmech budu vídat zase častěji a přeju mu, co nejvíce úspěchů. On si je zaslouží. Ať je jakýkoliv.(16.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace