Pan Bobr

Scénografie:

Mark Friedberg

Kostýmy:

Susan Lyall

Film je pěkně natočený, má spoustu silných a emotivních míst, výborného Mela Gibsona, ale příběh na celovečerák prostě nevystačí. 70%(10.12.2011)

Olrajt mejt ... som nejak ani zaboha nemohol pochopiť, prečo mal Gibson britský akcent . Alebo to bola nenápadná narážka, že si Angličanky neholia vadžajny ??? Ale to by som vedel...(19.8.2011)

Toto je film o Walterovi Blackovi, beznádejne deprimovanom jedincovi. Niekde vo vnútri je to muž ktorý sa zamiloval, založil rodinu, ktorý viedol úspešnú firmu. Ten muž sa stratil. Nezáležalo na tom čo skúsil a skúsil všetko. Walterovi sa nedarilo priviesť ho spať. Ako keby zomrel, ale tak nejak si zabudol so sebou zobrať telo...... Bobor je plný depresie a rodinných problémov, ale sú v ňom aj hravé nápady, jemný humor a sympatické postavy.(23.8.2011)

Jak se zpívá v jedné písničce od Arcade Fire "My body is a cage" - mozek vypovídá službu a z těla se stává jen prázdná apatická skořápka čekající na léčbu šokem. The Beaver je filmem o nejistotě, o ztrátě sebedůvěry a o tom, co asi dokáže udělat jedna plyšová hračka poklidně odpočívající na dně kontejneru v rukách někoho, kdo se nechtěně dostal do slepé uličky dlážděné řadou civilizačních chorob. Jodie Fosterová a její Toy Story o jednom Bobrovi a odcizení od rodiny, ale i od sebe sama a uzavření se ve svém prémiově osobním koma kinu je malou upřímnou zpovědí a filmem, který mě uděřil přímo na solar.(23.8.2011)

Dobře, bobře!(12.6.2012)

• - Pro hlavní roli byli zvažováni Jim Carrey a Steve Carell. (Taninaca)

• - Syn Waltera Blacka (Mel Gibson) se ve filmu jmenuje Porter (Anton Yelchin). Gibson ztvárnil postavu jménem Porter ve filmu Odplata (1999). (korbitch22)

• - Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)