Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

optimus0s

Jako dokument do kino, nic moc. Je tam málo hudebních čísel, ale na druhou stranu málo informací o přípravě. Ale v průběhu sem nechtěl aby to skončilo, a chtěl sem vidět celou M.J. show. ()

PDcz

2** body Tak to je to tamto? Vtip, že jo.. [X] Minus 3*** bod Hezky v rychlosti a stručně. Tohle nebyl film. Tohle měl být dokument, co by trval max 40 minut. Přijde mi to jako snaha parazitovat a vytřískat co nejvíc peněz na fanoušcích. Hyenismus. [X] Měli to nechat na minimálně 3 hodiny včetně přestávek kdy šel na záchod. Takhle to byla nuda. ()

bonifac

fajn připomínka, ale jako celovečerní film dost nuda...jo, je ho škoda, ale že bych si z tohoto filmu sedla na zadek, tak to teda ani omylem... ()

vojo

Pri pozeraní tohoto diela, ktoré docenia len fanúšikovia kráľa popu ma strašne mrzelo, že všetci, ktorí pracovali na prípravách tejto neuskutočnenej show robili svoju "prácu" zbytočne... Kráľ je preč a ďalší už nepríde. ()

Faila

Příliš nerozumím komentářům typu: „Na hudební dokument tam bylo málo scén z natáčení.“, „Nemusely tam být ty písničky celé.“ apod. Samozřejmě, že je na nich něco pravdy, kdyby This is It mělo být pouze bonusový materiál na dvd sloužící jako ohlednutí se za vznikem jednoho monumentálního turné. Jenže This is It je o něčem jiném. Jde o poctu jednomu velkému umělci, jehož talent (ať už hudební či pohybový) a osobnost zde měli být připomenuty, jde o vzpomínku pro všechny jeho fanoušky a možná i trochu podrobnější pohled pro ty, kteří jej tak dobře neznali. V tomto případě mají celé písně a také minimum pohledů do zákulisí svůj význam. Navíc - tím turné mělo být něco sděleno a jelikož se turné konat nebude, toto sdělení pak náleží tomuto „dokumentu“. A podle mě jej skvěle předal. ()

Napospas

Dokumentární filmy moc nesleduju, takže tuto stránku nemůžu hodnotit, i když se mi zdála docela povedená. Co ale hodnotit můžu, jsou dvě věci:1. Michael byl i těsně před smrtí neskutečně talentovaný muzikant. 2. Michael byl i těsně před smrtí neskutečně ulítlý magor. 80% ()

Wolvie

Každý si může myslet o This is it co chce,ale nic to nezmění na tom,že Michael Jackson byl velký umělec,který navždy změnil hudební průmysl.A jako jeho epitaf působí tohle nakonec až překvapivě příjemně. ()

agassi68

Nuž, čo dodať, keď všetko bolo povedané, všetko zaspievané, odtancované. Pre verných fanúšikov to je za 5 aj keby sa MJ len povaľoval na pódiu, pre tých, čo ho nemusia je to shit, a pre mňa bežného užívateľa spomienka na najväčšie hity, pár riťolezov a parádnych efektov, ktoré mali sprevádzať toto megaturné. A, že chcel niekto z toho vytrieskať balík sa nečudujem. Robí sa to aj z neznámych "superstar" a Michael bol predsa len iná liga.. ()

Olík

Na začátku filmu se objeví strohý nápis: "fanouškům". A v tom je asi ten problém. Ačkoliv v mém dětství setra vlastnila vinil s albem BAD a úvod klipu Black or white s Macaulay Culkinem u mne vždy vyvolá pousmání, Smooth criminal si dám radši od Alien Ant Farm - prostě nejsem fanoušek. Proto mne pohled do zákulisí přípravy bohužel nikdy neuskutečněného představení padlé hvězdy nechává chladným. Tento hudební dokument jsem si pustil pouze jako rozloučení s osobností, která můj život ani z milimetru neovlivnila, ale kterou plně respektuji!!!!!!! ()

Mahoney.

Pred tromi rokmi, hneď prvý deň ako boli lístky na tento film v kine na predaj, som utekala ráno a kúpila som si lístok na to najlepšie miesto v sále. Neolutovala som. Jeden z najlepších dokumentov o Michaelovi, škoda že nás tak skoro opustil taký úžasný umelec. ()

Ydrosten

Majkl, byl jedinečný, byl velikán, byl ten kdo do průmyslu vložil videoklipy v bombastických provedeních, byl určitě skvělej v mnoha ohledech, byl nejlepší z těch kteří se nebály udělat videoklip o 20 minutové stopáži. Určitě je škoda že zemřel. Viděl jsem This is it, ale nějak sem tam nevyděl to " kouzlo " originalyty, kterou dokázal vložit do každého klipu co natočil. Směsice všeho možného ( jen ne ducha MJ ) mi nedovolí dát víc jak 3 hvězdy. Michael Jackson se stal legendou. ()

BeranSon

No řeč o tom že Michael Jackson byl bezchybný zpěvák, geniální tanečník a jeho písně měli duši - tu vést nebudu, to je hotová věc. Tento dokument mi ukázal to, že pokud by k tomuto vystoupení skutečně došlo, tak by to byla zajisté ta největší SHOW co doposud vznikla. Všichni Michaela milovali, rozpoutal davové šílenství, ve svých písních šířil klid a byl celkově nad věcí, jenomže musíte mi odpustit pro mě byl i po tomto všem prostě divný. Nebudu a ani nechci tady rozepisovat jeho důležité životní rozhodnutí, které udělal a já ho za to nijak neodsuzuji i když bych se zachoval úplně jinak. - 7/10 - ()

raelz

Tohle se mi opravdu líbilo, neboť mi to konečně ukázalo lidskou tvář ikony, kterou jsem celý život úspěšně naprosto ignoroval. Rozhodně doporučuju každému - snad jen ne těm, kteří Michaela Jacksona nesnáší, ti kvůli takovémuhle "dokumentu" asi názor těžko změní. ()

Chalitd

Bezvadný a naprosto upřímný dokument, který divákovi dovolí přiblížit se ke králi na dva metry a skoro se ho i dotknout. Poodhalí, jaký Majkl doopravdy je a jak jedná s lidmi. Hned z počátku člověk zjistí, že On je skutečně králem své scény a, jak bylo správně uvedeno, všichni ostatní (byť absolutně perfektní) tanečníci, jsou pouze 'Michael's extansion'. Sám Jackson má svoje klasické vynikající pohyby při zkouškách a jeho občasné komentáře jsou velice úsměvné. Kdyby se během těch zkoušek ukázal víc jeho šatnik, víc takových těch spešl ohozů, bylo by to docela dobrý. To, že autoři snímku neuvedli jakékoliv podrobnosti o jeho smrti a ani na to nepřišla řeč, je moc dobře a dávám za to velké plus. Jsem za tento dokument moc rád a dostal jsem to, co jsem očekával. Nakonec komentáře pode mnou a nade mnou dokazují, že to bylo vyjímečné! (Až na ty jako kingik, mirak2 a Wancohoff1, o kterých si upřímně myslím své...) Podruhé v životě slyším v kině potlesk a přidávám se...a poprvé zústávám až skutečně do konce titulků, když zjisťuju, že tam čeká ještě malé překvapení. A pak se světla rozsvěcí. ()

Dillon

Pro fanoušky naprostá povinnost zúčastnit se posledního spuštění opony . Pro všechny ostatní povinný smekanec kloboukem před tímto geniálním hudebním fenoménem. ()

KOOHA

Ještě jsem se pořádně nerozhodl co měl tento snímek představovat. Jestli to byl dokument o přípravě k jeho koncertnímu tutrné, jestli to byl dokument o MJ anebo jen dlouhý videoklip. Nakonec ale při pomyšlení na předčasný jeho konec si uvědomíte, že vlastně nejde ani o jedno a vlastně o všechno. Svým způsobem MJ překonával všechno možné a nemožné a tenhle snímek je "pouze" natočený materiál o jeho cestě zpět na podium.Toto je poctivá pocta všem fanouškům, kteří i přes všechny jeho peripetie na něho nezapomněli a rozhodně těm všem by měl snímek přinést zadostučinění a nádherný zážitek. Měl jsem ho rád a proto bez váhání dávám za 5, zaslouží si to.... je ho hrozně škoda, ještě toho mohl hodně dokázat ()

fog

Cekal jsem vice zakulisnich vstupu, neco vice ze zivota MJ, bohuzel to byly opravdu jen sestrihane zabery ze skouseni a jelikoz je tohle server, kde se hodnoti kvalita filmu, tak prestoze mam hudbu MJ velice rad, tak za tuhle slataninu jen 3* ()

Jerryy

nechci hazet lacina slova, ale bylo to proste ohromujici, brutalni, proste narez :), kdo si myslel, ze je Michael Jackson mistr, tak nevim co si mysli ted .... uplne z jine dimenze, ten kdo nemel Michaela rad, ho ted musi obdivovat aspon za to, jaky to byl umelec ()