Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

GeorgeHans

Dokument, ktorý ukazuje aký veľký bol Michael Jackson tanečník a hudobník. Ktorý ukazuje aký veľký to bol človek. Ukazuje, že tá show by bola Veľká. Sám však veľký nie je. This Is Not It. ()

Kracken

Člověk s velkým srdcem, kterýmu to tančilo i zpívalo, a také člověk který tu zanechal velký a důležitý odkaz nám všem. ()

casioa....

Film/dokument po hudobne-tanečnej stránke ako dobrý prierez Majklovov tvorbou...ALE, tu všetko dobré pre mňa končí! Aj napriek tomu, že tento počin pomerne dobre hodnotím, nedá mi nevytknúť, že ide iba o komerčný ťah hyen, ktoré sa doslova chcú nabaliť na iniciálkach M.J., a to Majklovo telo v hrobe ešte ani nevychladlo!!! FUJ, blee....ALEBO, žeby....to bolo všetko inak??? Majkl žije niekde na nejakom ostrovčeku, a toto je len jeho šikovnícky ťah na opätovné rozbehnutie predaja vecí svojej "značky" a zarábanie bubášíkov? Who know´s? Only god, and....tommorow :D ()

Sajuska1991

Michael byl naprosto úžasný člověk, jehož hudba, tanec a videoklipy mě provázely mládím. Proto jsem opravdu ocenila, když po jeho smrti vyšel tenhle dokument. Jiní se u toho nudí, já se parádně bavila, líbilo se mi ,že můžu vidět, jak vitální byl v podstatě "chvíli" před onou osudovou nocí ... Všechna čest jemu ! (kdo čeká příběh, tak se nedočká, ale kdo chce vidět Michaela v parádní formě s úsměvem na rtech, tak do toho! ) ()

janik.sk

Fanúšik si príde na svoje. Dokument predstavil Michaela ako citlivého, zraniteľného, ale zato nesmierne pedantného umelca, ktorý je rovnako prísny na seba ako na svojich spolupracovníkov a svojim priaznivcom chce zo seba ponúknuť len to najlepšie. Česť jeho pamiatke! ()

Wally

Hezky se na to kouká a je fajn nakouknout za oponu příprav megakoncertu...ale nebýt MJ a jeho nesmrtelných písní, tak je to velká nuda. Já málem usnul během první hodinky, ale v té druhé se objevily ty nej vypalovačky a celé to zachránily. Při Earth song jsem měl husí kůži.... ()

Loki_Six

“Darkness falls across the land The midnight hour is close at hand Creatures crawl in search of blood To terrorize y’all’s neighborhood And whosoever shall be found Without the soul for getting down Must stand and face the hounds of hell And rot inside a corpse’s shell The foulest stench is in the air The funk of forty thousand years And grizzly ghouls from every tomb Are closing in to share your doom And though you fight to stay alive Your body starts to shiver For no mere mortal can resist The evil of the thriller” ()

bloodline

Malo to byť veľkolepé... Malo to byť pompézne... Mal to byť comeback aký ešte nikto nezažil... Celý svet s napätím čakal na 50 predstavení, ktoré mali umlčať všetkých neprajníkov a kritikov... Ale svetlá reflektorov zhasli skôr, ako sa show začala... V týchto dňoch malo prebiehať "This is it" v plnom prúde v Londýne. Namiesto toho pod týmto názvom vznikol dokument, ktorý je pietnou a dôstojnou spomienkou na hudobnú legendu. A určite je to spomienka hodná hudobnej legendy. "This is it" je tou najlepšou odpoveďou na rôzne fámy a pochybnosti ohľadom celého projektu, ktorý nemal Kráľ popu zvládnuť. Dokument naplnil moje očakávania a s nemým úžasom som sledoval čo na pódiu dokazoval takmer 50 ročný muž. Ešte teraz mi behajú zimomriavky po tele. Neviem si predstaviť vidieť celú show naživo, kedy by každý na pódiu odviedol svoj životný výkon. Zároveň mi je ľúto tých ľudí v pozadí. Od režiséra Kennyho Ortegu až po posledného tanečníka, ľudí za oponou a aj nás fanúšikov. Skutočne nádherná spomienka odmenená zaslúženým potleskom, keď svetlá zhasli... A rozhodne som sa nehanbil ani za tú slzu, čo sa mi objavila na tvári a myslím si, že som nebol sám. Predsa len odišiel človek, ktorý robil tento svet krajším a zábavnejším. Bez neho je to tu určite smutnejšie a prázdnejšie. Ďakujem Michael... This was it... ()

joshula

Je to dokumentární film, který splňuje vše co jeho název říká. Ta hudba, choreografie a M.J. je prostě nepřekonatelné. Mohlo to být veliké. A proto, že bych šel ještě jednou... ()

cab

Posledni vzplanuti krale popu naznacuje, ze se Londyn mohl tesit na vskutku impozantni predstaveni. Dokument ze zkousek je ume nastrihan a nechava vyznit vsechny zname pisnicky v plnem rozsahu. Nenudil jsem se, protoze (Michael Jackson) i pri svem veku dokazoval, ze na to porad ma. Dostavilo se mrazeni v zadech, spokojene pobrukovani. Byl jsem mile prekvapen, i kdyz je mi jasne, ze se do filmu dostaly ty nej nej zabery, ktere ukazuji, ze vse bylo v naprostem poradku. I tak je velka skoda, ze se nikdo nemohl stat svedky takove podivane LIVE. 80% ()

Eraserhead

Bál jsem se slzopudného dokumentu o Králi popu, kterým Jackson bezpochyby byl. Ve výsledku je to místy i zábavný dokument o přípravách na turné, které by se stalo comebackem gigantických rozměrů. Škoda, že se ho nedočkáme... ()

Sgt.Pepper

Těžké hodnocení..podobné třeba jako hodnotit film Beatles Let it be..Michael Jackson pro mě navždy bude spolu s Johnem Lennonem a Freddiem Mercurym největší osobností POP music..ideální by bylo kdyby Mike odehrál aspoň jeden koncert, ze kterého by se pak udělal záznam..potom by pěti hvězdičkám nic nebránilo..takhle máme možnost ''pouze'' nakouknout na zkoušku, která odhaluje, že Mickey na tom tanečně a pro mě překvapivě hlavně pěvecky nebyl tak špatně..samotný koncert by asi neukázal nic převratného..podobné kreace, písně a efekty, na které jsme od krále zvyklí z předešlých turné..nejvíc mě potěšily dvě věci, které nakonec rozhodly o hodnocení..první - byla připravená k promítání montáž scény s mým velkým oblíbencem Humphreym Bogartem..druhá - krásně zazpívaná předehra k mé oblíbené písni Speechless z mého oblíbeného alba Invincible..always in my heart, Michael.. ()

thorewi

Ono se v podstatě dalo čekat, kdo bude středem vesmíru v tomto filmu a že pokud tento film bude pecka, tak to bude kvůli Michaelovi. Otázkou je, zda je to objektivní hodnocení. Zda film dělá jeden zpěvák či všechno to ostatní. Kdo byl vlastně režisér? Myslím si, že tady to Kenny Ortega prohrál. Vytvořil nezáživný dokument (jestli se dá vůbec o nějaké tvorbě mluvit), který drží na nohou jen Michaelova hudba. Takže kvůli Michaelovi dávám 4, neboť právě díky němu jsem měl ve výsledku pěkný filmový zážitek a odcházel jsem z kina spokojen, jinak by to byly slabé 2. ()

Shakeus

Co k tomu říct. Já jsem nikdy nepatřil mezi velké fandy MJ, jeho hudbu neposlouchám, na druhou stranu jeho hity jsem slýchával stále a všude během mého dospívání. Musím říct, že This Is It mě dost pozitivně překvapilo. Přeci jen, kdy máme možnost něco takového vidět v kině? Hodně rychle jsem se do toho dostal, obzvlášť ze začátku je to dost našlápnuté. Hlavně první půlka je opravdu energická a myslím, že i dosti zajímavá. V té druhé přišly na řadu cajdáky a navíc bylo vidět, že zde toho tvůrci koncertu ještě moc připraveného neměli, což mělo za následek malý úpadek v zábavnosti. Na konci sice zazní největší hity ale bez jakékoliv kulisy. Jinak koncert by jistě byla velká show, škoda. A pro ty, co sem dávají odpad nebo jednu hvězdičku: tak proč na to koukáte, když Jacksona nesnášíte, co jste čekali? Že tam nakonec bude F. Mercury? ()

Krabak

Bylo by to obrovské, bylo by to monstrozní, bylo by to dokonalé. Kdo tento dokument neviděl, udělal obrovskou chybu. Napsal bych akorát: Michal je nesmrtelný. ON vždy zůstane v našich srdcích...a pouze ON může být nazýván KRÁLEM POPU!!! Ty tu budeš vždycky s náma!! RIP:-((--->87% ()

Milan25

Obyčejný dokument k něčemu, co se nikdy neuskutečnilo. Neni to vůbec nic převratného, prostě záznam zkoušek koncertu. Nebude trvat dlouho a bude to jako příloha každého druhého magazínu, k dostání ve vaší trafice. Ač je MJ můj oblíbený zpěvák, This is it mě většinu času poměrně nudilo. ()

showxman

Nepochybuju, že plánovaná koncertní šňůra by jej vynesla opět na výsluní. MJ byl v neskutečné formě, o čemž mě přesvědčil tento jakýsi záznam z maratonu zkoušek, které měly předcházet oné velkolepé a očekávané show. ()