Šestice vědců se vydá do sídla, kde jedné noci záhadně přišlo o život 18 lidí. Tam pak zažijí různé praštěné situace a narazí na hodně laciné satanistické kněze. (Netflix)

Šakalík

Tak první půlka filmu mě celkem mile překvapila, bylo to docela vtipné. Ten absurdní humor mi hodně připomínal Monty Pythony. Postupně to ale dost upadalo a ve chvíli, kdy se tam objevili ti náhradníci, to šlo do kytek úplně. Některé scény jsou ale velmi povedené (hlavně ty s těmi vyznávači ďábla, kterým velel Vincent Price, ty byly super :-)). Jenomže celkově mám z toho takové smíšené pocity. Ale že to je britské, přihmouřím oko a dám tři hvězdy. ()

Han22

Scary Movie roku 1984? Jen těžko, většina vtipů je totiž zoufale debilní až to bolí - příklad dvojice jde temnou chodbou, žena zaječí bat (netopýr) a na hlavu ji spadne basebalová pálka (což se v angličtině řekne taky bat) - haha. Nechybí parafráze na horory (Carrie, Entiny) i sci-fi (Vetřelec, Star Wars, E.T.), ovšem většina je absolutně zabitých. Postavy a výkony jejich představitelů radši no comment. Pár dobrých scén se najde, ale jako parodie to stojí za houby. Nicméně nemám sílu to poslat do horoucích pekel, protože ve finále se film začne brát trochu vážně a scény kdy mnichové vraždí a nahrazují hrdiny mají celkem grády a atmosféru. Jinak ale nic moc. ()

socket7 odpad!

Do tohoto projektu někdo dobrovolně narval peníze? Do tohoto projektu se dobrovolně angažoval samotný Vincent Price? Musel jsem to dokoukat natřikrát, dvakrát jsem usnul. Humor v podstatě uplně chybí, scénář prachmizerný, kamera otřesná, (90% záběrů jsou obličeje hlavních "hrdinů" a jejich mistrná mimika, která spočívala ve zvedání či snížení obočí a soutěže o to, kdo bude víc nesympatický). Smrt přejete nakonec ale stejně každému. Ztráta času. ()

montel odpad!

Píse se rok 1975 a v domě Headstone Manor se odehrává krvavý masakr několika lidí. O pár let později do domu přichází několik expertů na paranormální jevy, kteří chtějí zjistit, co se zde přesně před lety stalo. Z lesů okolo domu se v tu chvíli probudí staří mniši, kteří chtějí zbavit posvátný dům nezvaných návštěvníků...Totální anglická debilovina parodující např. Carrie, Bytost nebo Vetřelce, ovšem úplně nesmyslně mimo mísu. Akce je chabá, většinou jde poznat, že se jedná o vraždění figuríny nebo následuje střih a najednou mrtvola. No prostě úplný amatérismus, do kterého se připletl velikán Vincent Price. Film lépe funguje jako komedie, sem tam jsem se zasmál, jinak je to děs a hrůza, obrazně řečeno. 10% ()

Bagrowitz

Trochu britský Scary movie. Ale s pořádnou dávkou britského humoru. Naprostou náhodou jsem na to narazil na Netflixu a dal tomu šanci (mam rád staré horory). No co vám budu povídat, naposled jsem si to rozhodně nepustil! Vincent Price tomu jen dodal tu správnou třešničku na jinak už dost povedený masový koláč. ()