poster

Amreeka (festivalový název)

 • Česko

  Zkažené státy americké

  (festivalový název)
 • USA

  Amreeka

 • Slovensko

  Amreeka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Amreeka

Drama

USA / Kanada, 2009, 96 min

Režie:

Cherien Dabis

Scénář:

Cherien Dabis

Střih:

Keith Reamer

Scénografie:

Aidan Leroux
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  ***

  Ja to reknu takhle: techto filmu jsem uz videl takove spousty, vsechny se stejnym poselstvim a vsechny stejne a - ano - naivni. Takhle proste svet nefunguje. Jo a mimochodem, kdyz hlavni hrdinka vypravi, ze sachy pochazej od arabu, myli se. Pochazi od Irancu, resp. z oblasti mezi Iranem a Indii. Achjo..(15.2.2012)

 • emma53
  ***

  Moc sympatická a milá Muna v podání Nisreen Faour a jestli to byla její první role, tak klobouk dolů. Jinak to žádná procházka růžovým sadem opravdu není a poprat se s tím, že sny se většinou neslučují s realitou, je někdy dost těžké. Tématicky je takových filmů opravdu hodně a tady to na mě působilo až příliš tendenčně, což trochu pokazilo jinak můj celkem dobrý dojem.(20.10.2015)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Káhira 2009 - Najlepší arabský film(12.3.2010)

 • jhrasko
  ****

  Amreeka si vzala to najlepšie z The Visitora a to najhoršie z Gran Torina. Je láskavá a vtipná, pokiaľ sa venuje vzťahom v rodine, akonáhle mieri vyššie a rieši xenofóbiu a iné fó-bi-e, je schématická a predvídateľná. Každopádne, Nisreen Faour čoby Muna je tou najrozkošnejšou XXL-kou roka !!(11.4.2010)

 • Niktorius
  *****

  Výborně napsaná i zrežírovaná dramedie, která svou lehkostí a nadhledem přináší závan svěžího větru mezi snímky s imigranskou a antixenofóbní tematikou, které občas mívají nemilé tendence sklouzávat k přehnanému dramatizování a tezovitosti. Už si ani nevzpomínám, kdy naposled jsem viděl film s takovým "feel-good" nábojem jako má právě Amreeka. Snímek tedy nelze všemi deseti doporučit jen jedincům, jímž se hladivý filmový optimismus příčí a pak také samozřejmě těm, co za podobnými díly vidí nějaké ty konspirace multi-kulti pseudohumanistů :) 90%(14.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace