Amreeka (festivalový název)

USA / Kanada, 2009, 96 min

Cherien Dabis

Cherien Dabis

Keith Reamer

Ja to reknu takhle: techto filmu jsem uz videl takove spousty, vsechny se stejnym poselstvim a vsechny stejne a - ano - naivni. Takhle proste svet nefunguje. Jo a mimochodem, kdyz hlavni hrdinka vypravi, ze sachy pochazej od arabu, myli se. Pochazi od Irancu, resp. z oblasti mezi Iranem a Indii. Achjo..(15.2.2012)

Moc sympatická a milá Muna v podání Nisreen Faour a jestli to byla její první role, tak klobouk dolů. Jinak to žádná procházka růžovým sadem opravdu není a poprat se s tím, že sny se většinou neslučují s realitou, je někdy dost těžké. Tématicky je takových filmů opravdu hodně a tady to na mě působilo až příliš tendenčně, což trochu pokazilo jinak můj celkem dobrý dojem.(20.10.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $627,436Tržby Celosvetovo $2,147,715(8.7.2010)

Velice dobře natočený snímek o ženě arabského původu, která emigruje do JŮ-ES-EJ a postupem času zjišťuje jaké jsou Američani kurvy!(12.2.2012)

• Dzeyna

Řekla bych, že je to celkem o ničem. Podle mě má tenhle snímek vyvolat lítost vůči palestincům, nebo dokonce vůči menšinám, což mi přijde ubohé a pod úrovní. Nebylo to zas až tak hrozné, ale dalo se to udělat zábavnějším a zajímavějším stylem. A hlavní hrdinka by si to měla trochu urovnat v hlavě a uvědomit si, že se každý netočí kolem ní a arabů.(14.9.2012)