poster

Amreeka (festivalový název)

 • Česko

  Zkažené státy americké

  (festivalový název)
 • USA

  Amreeka

 • Slovensko

  Amreeka

  (festivalový název)

Drama

USA / Kanada, 2009, 96 min

Režie:

Cherien Dabis

Scénář:

Cherien Dabis

Střih:

Keith Reamer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  **

  Řekla bych, že je to celkem o ničem. Podle mě má tenhle snímek vyvolat lítost vůči palestincům, nebo dokonce vůči menšinám, což mi přijde ubohé a pod úrovní. Nebylo to zas až tak hrozné, ale dalo se to udělat zábavnějším a zajímavějším stylem. A hlavní hrdinka by si to měla trochu urovnat v hlavě a uvědomit si, že se každý netočí kolem ní a arabů.(14.9.2012)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Káhira 2009 - Najlepší arabský film(12.3.2010)

 • DivX
  ****

  Velice dobře natočený snímek o ženě arabského původu, která emigruje do JŮ-ES-EJ a postupem času zjišťuje jaké jsou Američani kurvy!(12.2.2012)

 • sepp
  ***

  Ja to reknu takhle: techto filmu jsem uz videl takove spousty, vsechny se stejnym poselstvim a vsechny stejne a - ano - naivni. Takhle proste svet nefunguje. Jo a mimochodem, kdyz hlavni hrdinka vypravi, ze sachy pochazej od arabu, myli se. Pochazi od Irancu, resp. z oblasti mezi Iranem a Indii. Achjo..(15.2.2012)

 • slunicko2
  ****

  Atraktivně a vtipně natočený velmi lidský příběh Palestinky, která emigruje do USA. 1) Filmový debut třiatřicetileté velmi půvabné otevřeně lesbické režisérky Cherien Dabisové čerpá z vlastních zkušeností. Cherien se narodila jordánské matce a palestinskému otci v Omaze. Jako čtrnáctiletá zažila denní výhružky smrtí během války v Zálivu (1990 - 1991). Její otec - lékař - ztratil většinu svých pacientů. Tajná služba vyšetřovala ve škole fámu, že Cherienina 17tiletá sestra chystá atentát na Bushe. 2) Příběh je natočen s vtipným nadhledem, zcela mu chybí křečovitá dramatičnost, tak typická pro podobné náměty. Hlavní hrdinka, žena středních let Muna z Bethlemu, bere život bez předsudků. 3) Leitmotivem snímku je lidskost, neokázalá, obyčejná, nenápadná. Právě touto hřejivou lidskou účastí si postupně Muna získá své okolí. A právě toto člověčenství je darem, který film divákovi nabízí.(7.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace