Volejte věštce

(pořad)
Publicistický
Česko, 2008, 45 min

Zajímá vás, co vás čeká? Potřebujete pomoci s důležitým životním rozhodnutím nebo partnerským vztahem? (oficiální text distributora)

Silencia90 odpad!

Ne, že bych nevěřila na vykládání karet, ale v tomhle podání je to opravdu nudné a otravné. Poslouchat předpovědi cizích lidí mě opravdu nezajímá, až přímo otravuje, pokud na to v noci narazím. Zavolat tam není možné pro neúnosnou míru peněz za telefon, a i když v televizi nic jiného v noci není, radši ji vypnu než koukat na tohle. Nevadí mi vykládání, naopak, ráda někdy k nějaké kartářce zajdu, ale vadí mi způsob podání tohoto pořadu. ()

Everyone odpad!

Fascinující divadlo pro zoufalce...v noci jsem se probudil a toto běželo...Jana Demeterová...dokonalá přebornice ve famfrpálu, která sbírá zlatonky, jak se dá..."za věštbu plaťte, tak to prostě je, jinak se Vám to nesplní" a podobné perly....Co mi to je připomíná?...aha, už vím...přijela pouť..."Přistupte blíže, zkuste své štěstí, zaručené výhry"...(ohnuté vzduchovky, provázky, které nevedou k hlavním cenám apod.)......Paní Demeterové stačí říct Vaše jméno a věk a ona Vám skrze karty zaručeně poradí, to ano...ale jak to dělá? vezme svoje zkušenosti a zkušenosti lidí, které vyslechla a na základě Vaši otázky, intonace a věku Vás hodí do skupiny lidí s obdobným životním osudem a momentálním naladěním (a to kolikrát začne povídat ještě dříve, než položila první kartu - fascinující kartářka). A když posluchač volal podruhé, tak se ji karty vykládat patrně už nechtěly, tak si přiložila prst ke spánku na hlavě a trošku přivřela oči. Fascinující. Další nezbytnou taktikou je po vyslechnutí otázky, začít mluvit, mluvit, vykládat karty, tj. nepustit volajícího ke slovu po položení otázky, říci dobrou noc a rozhovor ukončit, aby se reakce omezily na minimum - pak by totiž dotyčný mohl klást otázky, které pak začnou ztrácet punc neurčitosti a obecnosti. A to by pro dotyčnou "věštkyni" znamenalo uslyšet v její blízké budoucnosti od vedoucího tohoto projektu "Konečná stanice, prosíme vystupte". Tj. úspěch a neúspěch tkví právě v tomto schématu. ____ Paní Demeterová v podstatě funguje jako rádce (takový poloviční psycholog) s jistou dávkou empatie a životních zkušeností. Nelze ji upřít, že chce poradit (patologický sebeklam), ale to divadélko kolem (s kartami, prstem) je fakt směšné, podobně jako numerologové se svými čísly (zajímala by mě možnost kombinace a rozmanitost interpretace, kdyby byl přecijen rozšířený binární systém, namísto dekadického). Na druhé straně to kupodivu hodně lidí postačí a dokonce poděkují...stačí jim říct (a ve svých odpovědí to říká, byť svérázným způsobem..."nebojte se doktoři" namísto ..nebojte se doktorů) nebuďte pasivní, naivní a hloupý..."proč na něj čekáte 15 let?" "Přítele potkáte kolem 40 (tazatelka sdělila svůj věk - 36), ale nevím, jestli to bude 37 nebo 38 nebo 39 nebo 40 a více, ale nesmíte sedět doma" .... Díky moc (jedním slovem, opakuji, fascinující) ... Co ji ale nelze upřít, že Vám dá naději a optimismus, tak to vyznívá pozitivně (ale ten obsah sdělení...na základě vybraných replik z pár desítek minut sledování...je neskutečný)...lidé, tak rádi platí za mazání medu kolem úst a v podstatě jim stačí říct, dělej něco. Jednou to asi už nevydržela a nastavila kritické zrcadlo realitě, ale hned to vyžehlila (uvědomila si chybu). Paní Demeterová je silně nad věci a uvědomuje si hloupost národa a tak z toho těží ostatně jako jiní, kteří na každodenní oblbování zoufalců mají žaludek. ____ Tento pořad je v podstatě testem inteligence v hrubém smyslu - rozlišuje aktivní oligofreniky (možná i se slaboduchými jedinci v jedné skupině) a ty ostatní ("nadprůměrně inteligentní" a pasivní oligofreniky), nevolající. Howgh () (méně) (více)

Dr_Virus12 odpad!

Musím říct, že i když jsem toto hodnotil jako odpad! , tak se musím přiznat, že bych to nejradši hodnotil pěti hvězdičkami. Jestli se chcete podívat na dobrou komedii, tak se na to opravdu koukněte. Čemu všemu ti lidi dokážou uvěřit , je až nemožné. Jako skvělou komedii na odreagování opravdu doporučuji :) ()

misakurt odpad!

Je to odpad, co si budem nalhávat, ale když už to běží, tak nevím jak to tyhle vymývárny mozků dělají,ale vždycky se u toho nějak zaseknu a kroutím aspoň půl hodiny hlavou... ()

mala_kea odpad!

Máte zbytečně moc peněz ? Tak neváhejte a zavolejte, já si s váma pár minut pokecám o hovně a pěkně vás oškubu, takhle to mám ráda. Sice to od paní Košanové nezní tak doslova, ale mezi řádky je to jasně slyšet. Do spojení slov odpadová sračka, má tenhle humus dost daleko. 4x odpad ()

Mafián

Jednou jsme se s kámošema ožrali jak prase, domů jsme přišli asi ve dvě ráno, pustíme televizi a tam nějakej kripl, co se každejch 5 minut radil s něčím, čemu říkal "kyvadlo"... Hrozná prdel, to byla. Od té doby naprosto kultovní záležitost. :) ()

alambert odpad!

Tohle není obyčejné okrádání lidí, jako jiné voláními hrazené pořady. Tohle je mnohem horší v tom, že někteří lidé, kteří tam volají, vážně neví, co dělat, jak dál a podobně...a jejich osud je ovlivněn tím, co jim řekne baba, která v noci sedí v televizi a živí se tím, že lže. Myslím, že by se tvůrci takovýchto pořadů měli zamyslet nad tím, jestli nepřekračují jisté etické hranice. PS: Jednou jsem byl extrémně zhnusen, když zavolala vážně nemocná žena, myslím že měla rakovinu, a věštkyně se s ní bavila snad čtvrt hodiny, a to jen tím stylem, že v podstatě opakovala, co jí volající řekla, takže jediné, co nemocná žena získala, byl mastný účet za telefon. Hnus. ()

ivamka

Doporučí mi podle karet dovolenou a oddech někde u moře. Tuž kurná to by mně ani ve snu nenapadlo. Někdy se u tohoto přímého přenosu bavím. Přemýšlím a tom, jakým způsobem lidi přimějou jim zavolat a vždy ohodnotím - to je Piča jak štyl z ryča. ()

KuZd

Nejlepsi ceska komedie stoleti.Mate-li cerny humor a jste alespon trochu skodolibi, budete tento porad s nadsenim sledovat :-) ()

Deratizer odpad!

Odpad jak vyšitej. Není to ani pastva pro oči tento pořad, ba tuplem ne zíráním na nesympatické moderátory-věštce bez charismatu, ale navíc to škodí plazmovým televizorům svojí obrazovou stabilitou, díky níž se stabilní znaky vypálí na plazmový panel. A to zřejmě tvůrce pořadu naprosto vůbec netankuje :-) O stupiditě pořadu nemluvě, jak někdo může cpát prachy do takových chujovin a přitom si naříkat, jak má hluboko do kapsy??? Lidská hloupost a naivita nezná mezí. ()

hororwatch odpad!

5% Romské menšiny v ČR pracuje. Mno tady je jedna z názorných ukázek, jak. Kdyby tam aspoň měla kosti od kradenýho kuřete odněkud z Bulharska s vyrytejma symbolama ze seriálu Hvězdná brána, tak by to bylo aspoň originální. Ale ony ani ty trapný žolíkovky pořádně míchat neumí. Ubohost. Pokud nutně ,,věštkyně'' musí být seschlina s hlasem 40ti cigaret denně a vyjadřováním jakoby ji právě odebrali od automatu. No, pokud je to jedno z nutných zel, které platí Prima Cool, ještě to Primě prominu, ale nemůžu uvěřit, že tam do studia ty vagabundy pustí. ()

beatriceel

takhle už jsem se dlouho nepobavila! "vy jste vůdkyně, vy jste královna! ve vašem zdraví vidím nějaký postup, ano jsou tam nějaké postupy! ANO?" primalove, to se vám povedlo. asi vás lovuju! ()

Dimo odpad!

Okrádání lidí v přímém přenosu. Ovšem zoufalých pitomců, takže si za to můžou vlastně sami. Můžu je buď litovat, nebo zvolat "Dobře vám tak, blbky!" Jako přehlídka zoufalců ovšem výživné. ()

Redix odpad!

No nejlepší je díl na YT kde se divák nějakýho borce ptá proč ho svědí koule :) Jinak samozřejmě ODPAD! ()