Den draka (studentský film)

Krátkometrážní / Akční

Česko, 2009, 29 min

Michal Reich

Filip Míšek

česká kun-fu záležitost, odehrávající se ve světě kde je každá budova olepena igelity a? Proč ne, autorů, se to povedlo, co ovšem zamrzelo je absence scénáře, citace které prokládají bojové scénky a bloumání chodbama jej nenahradí. První bojová scéna je dle mě špatná, což způsobuje její hromadnost, každý, jako by se pohyboval nezávisla na čemkoli jiném a nevšímal si ostatních. Druhý souboj je mnohem lepší, ale to pravé přijde při souboji finálním, ten je dle mého zvládnut bravurně a snese hodně přísná měřítka. Někdy až meditativní hudba sedí, ale lépe by rozhodně vynikla u něčeho trošku propracovanějšího a delšího. Samotné hodnocení je někdy mezi 3 a 4 (takže to budu podle nálady měnit, než na to zapomenu). Navíc je to celé nasnímáno (skvělá kamera!) perfektně, Kung-fu potkalo art, nebo se to aspoň snaží podobně tvářit(8.2.2013)

Den draka je velmi solidně natočený snímek. Jsem rád, že jsem ho viděl.(7.4.2013)

Den draka je takovou první českou filmovou vlaštovkou s prvky kung-fu. Pokud se příště podaří sepsat i nějaký ten zajímavější scénář, který bude mít víc než jeden řádek "čínský přistěhovalec bojuje se svými přeludy" (a vůbec, vykašlete se na asijskou filozofii, evropani tomu stejně nerozumí), hrdina bude mít svoji femme fatale!, bojové scény doprovodí kulervoucí hudba, protagonisté prohodí aspoň jednu větu (zaplať pánbů za citace Sifu Qin Ming Tanga) a úroveň choreografie nepoleví, budeme se mít na co těšit. P.S. Feii, dobrý!(19.4.2011)

Překvápko, i když ne dokonalé. Scény do detailu propracované, kamera nadmíru povedená, herci uvěřitelní. Bohužel se dalo u řady bojových scén poznat, že jde jen o přesně naučenou choreografii a ne spontánní boj. Chválím příběh v rámci :)(4.5.2011)

Na to, ze to je vubec prvni ceske kung-fu, to neni vubec zly...Kamera fajn, zvuk a hudba excelentni, jen ty boje jsou obcas trosku pomalejsi nez by bylo zdravo...(27.11.2010)