poster

Den draka (studentský film)

Krátkometrážní / Akční

Česko, 2009, 29 min

Režie:

Michal Reich

Hudba:

Filip Míšek
(další profese)
 • Davies182
  ****

  Báječná a absolutně neopakovatelná atmosféra s vybranými filmovými geeky či známými tvůrce/herců/štábu snímku v sále kině Atlas na Florenci byla tím pravým ořechovým, co podobný studentský film potřeboval - ultimátní zážitek! Když se k tomu pak připočte, že samotný Den Draka je opravdu povedeným a přitom dost riskantním českým počinem, ze kterého čiší profesionalita ve všech ohledech, je vysoké hodnocení zaručeno... smekám! Šel jsem na to kvůli nepřetržitému kung-fu a výborné technické kvalitě na kterou se pěla slova chvály, a zklamaný nejsem. Příště to bude za pět.(27.4.2011)

 • Terva
  ****

  Den draka je velmi solidně natočený snímek. Jsem rád, že jsem ho viděl.(7.4.2013)

 • Brandon
  ***

  Den draka je takovou první českou filmovou vlaštovkou s prvky kung-fu. Pokud se příště podaří sepsat i nějaký ten zajímavější scénář, který bude mít víc než jeden řádek "čínský přistěhovalec bojuje se svými přeludy" (a vůbec, vykašlete se na asijskou filozofii, evropani tomu stejně nerozumí), hrdina bude mít svoji femme fatale!, bojové scény doprovodí kulervoucí hudba, protagonisté prohodí aspoň jednu větu (zaplať pánbů za citace Sifu Qin Ming Tanga) a úroveň choreografie nepoleví, budeme se mít na co těšit. P.S. Feii, dobrý!(19.4.2011)

 • choze
  ***

  Jako akční fanda jsem doufal v půlhodinový bojový nářez. A on to i půlhodinový bojový nářez je, ale souboje tvořící většinu stopáže jsou poněkud pomalé a bezkrevné (nejede se nadoraz) a snaha o jakýsi meditativní art (mající podobu filozofických keců a hrdinova bloumání ve tmě) retarduje tempo a zanechává značnou pachuť. Navíc půlhodina je dost velká stopáž na film bez scénáře. Technicky OK, velké plus jsou úchvatné skleníkové lokace.(4.3.2013)

 • zelda82
  ***

  Na to, ze to je vubec prvni ceske kung-fu, to neni vubec zly...Kamera fajn, zvuk a hudba excelentni, jen ty boje jsou obcas trosku pomalejsi nez by bylo zdravo...(27.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace