Den draka (studentský film)

Krátkometrážní / Akční

Česko, 2009, 29 min

Michal Reich

Filip Míšek

Den Draka se i když v krátkometrážní formě snaží dokázat, že i v tuzemských podmínkách je možné natočit koukatelný žánrový film který je schopný konkurovat i zahraniční produkci. Ve výsledku tak představuje vizuálně na jedničku zvládlou půlhodinku, která i když z ní jde vidět fanouškovská nadšenost na dálku, je schopná s přehledem konkurovat současné béčkové americké žánrové tvorbě. Bojové scény navíc nabízí slušnou choreografii, které po pravdě trochu podráží nohy místná pomalost akce. I přesto se jedná o slušnou žánrovku která dokazuje, že je hlavní mít v lásce žánr a hlavně vizuální cit. Že měli tvůrci obojího dostatek, snímek předvádí během své metráže víc než dost.(6.4.2011)

Den draka je velmi solidně natočený snímek. Jsem rád, že jsem ho viděl.(7.4.2013)

Jako akční fanda jsem doufal v půlhodinový bojový nářez. A on to i půlhodinový bojový nářez je, ale souboje tvořící většinu stopáže jsou poněkud pomalé a bezkrevné (nejede se nadoraz) a snaha o jakýsi meditativní art (mající podobu filozofických keců a hrdinova bloumání ve tmě) retarduje tempo a zanechává značnou pachuť. Navíc půlhodina je dost velká stopáž na film bez scénáře. Technicky OK, velké plus jsou úchvatné skleníkové lokace.(4.3.2013)

Den draka je takovou první českou filmovou vlaštovkou s prvky kung-fu. Pokud se příště podaří sepsat i nějaký ten zajímavější scénář, který bude mít víc než jeden řádek "čínský přistěhovalec bojuje se svými přeludy" (a vůbec, vykašlete se na asijskou filozofii, evropani tomu stejně nerozumí), hrdina bude mít svoji femme fatale!, bojové scény doprovodí kulervoucí hudba, protagonisté prohodí aspoň jednu větu (zaplať pánbů za citace Sifu Qin Ming Tanga) a úroveň choreografie nepoleví, budeme se mít na co těšit. P.S. Feii, dobrý!(19.4.2011)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2010.(26.7.2014)