Den draka (studentský film)

Krátkometrážní / Akční

Česko, 2009, 29 min

Michal Reich

Filip Míšek
  • bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2010.(26.7.2014)

Den draka je velmi solidně natočený snímek. Jsem rád, že jsem ho viděl.(7.4.2013)

Den Draka se i když v krátkometrážní formě snaží dokázat, že i v tuzemských podmínkách je možné natočit koukatelný žánrový film který je schopný konkurovat i zahraniční produkci. Ve výsledku tak představuje vizuálně na jedničku zvládlou půlhodinku, která i když z ní jde vidět fanouškovská nadšenost na dálku, je schopná s přehledem konkurovat současné béčkové americké žánrové tvorbě. Bojové scény navíc nabízí slušnou choreografii, které po pravdě trochu podráží nohy místná pomalost akce. I přesto se jedná o slušnou žánrovku která dokazuje, že je hlavní mít v lásce žánr a hlavně vizuální cit. Že měli tvůrci obojího dostatek, snímek předvádí během své metráže víc než dost.(6.4.2011)

Den draka je takovou první českou filmovou vlaštovkou s prvky kung-fu. Pokud se příště podaří sepsat i nějaký ten zajímavější scénář, který bude mít víc než jeden řádek "čínský přistěhovalec bojuje se svými přeludy" (a vůbec, vykašlete se na asijskou filozofii, evropani tomu stejně nerozumí), hrdina bude mít svoji femme fatale!, bojové scény doprovodí kulervoucí hudba, protagonisté prohodí aspoň jednu větu (zaplať pánbů za citace Sifu Qin Ming Tanga) a úroveň choreografie nepoleví, budeme se mít na co těšit. P.S. Feii, dobrý!(19.4.2011)

česká kun-fu záležitost, odehrávající se ve světě kde je každá budova olepena igelity a? Proč ne, autorů, se to povedlo, co ovšem zamrzelo je absence scénáře, citace které prokládají bojové scénky a bloumání chodbama jej nenahradí. První bojová scéna je dle mě špatná, což způsobuje její hromadnost, každý, jako by se pohyboval nezávisla na čemkoli jiném a nevšímal si ostatních. Druhý souboj je mnohem lepší, ale to pravé přijde při souboji finálním, ten je dle mého zvládnut bravurně a snese hodně přísná měřítka. Někdy až meditativní hudba sedí, ale lépe by rozhodně vynikla u něčeho trošku propracovanějšího a delšího. Samotné hodnocení je někdy mezi 3 a 4 (takže to budu podle nálady měnit, než na to zapomenu). Navíc je to celé nasnímáno (skvělá kamera!) perfektně, Kung-fu potkalo art, nebo se to aspoň snaží podobně tvářit(8.2.2013)