Templář

• Česko Ironclad (více)

teseth

Nekompromisní středověká řezničina, která pro milovníky historických filmů bude lahůdkou (ne však z pohledu dějepisu). Scénář je velmi povedený až na pokus o vztah mezi templářem a šlechtičnou, protože to mi v tom filmu připadlo jako došité odněkud jinud. Herecké výkony jsou tu velmi rozporuplné od perfektního ztvárnění krále jana po naprosto impotentního templáře. Ale za ty bitky to stojí. ()

Unrealik

Lepší 2 hvězdičky. Paul Giamatti je dobrý záporák, ale ostatní postavy jsou nevýrazné. Film je málo výpravný, působí "šedě". A vadilo mi ne úplně chytré jednání postav (mohli zničit ovládání brány, aby se tam nedostali protivníci, jídlo si mohli šetřit, ne udělat hostinu...). ()

StorWik

Říkal jsem si, pustím si Ironclad. U toho se najím, pohoda. Leda hovno. Ruka tam, noha jinde, krve jak z prasete. Nicméně obdivuju tenhle sirový přístup a středověké jatka jsem si užíval. Děj dobývání hradu je cool, ale v tomhle podání lehce stojatý a okoralý. Špinavý borci co se ohání mečem mě neurazí v žádném podání :) (65%) ()

jarmil8

Vizuálně atraktivní, herecky výborný, obsahově blízko k 13 Assassins od Takashi Miikeho, ale bohužel bez potřebné gradace a empatie k postavám. Scénáristická zkratka na konci zkreslující historické události působí samoúčelně, jen pro potřebu happy endu, který celý film shazuje. ()

nydahl

Boha jeho tohle jsem si myslel , ze uz neuvidim.Spoluscenarista a reziser v jedne osobe nam prinasi totalni becko jak ma vypadat.Ja ani nevim co bych k tomu mel napsat , protoze tohle je proste samostatna kategorie filmove tvorby , do ktere spadaji jenom bezkoncepcni debility tohoto kalibru a mozna nejaka tvorba hong-kongske filmove provinience.Nicmene asi i tenhle druh filmoveho umeni ma sveho divaka jak tak ctu ty komentare nize ("verbal" uz zacinam pouzivat jako indikator kvality , "Hal_moore" bez komentu a "Ant" chtel bych zit tvuj zivot to musi bejt super nemit zadnej trabl) takze se zvesela toci.Jedinou hvezdu davam za spickovou ale opravdu spickovou praci producenta , protoze na tohle sehnat prachy to je masterstrike.BRAK ()

schindler

Slušný historický kousek kterému nechybí krvavé souboje, málomluvný ale charizmatický hrdina, atmosféra syrového středověku, kde se sekaly ruce na počkání. Jenže tomu chybí to, co je u podobných filmů nejdůležitější a to je větší rozpočet. ()

Arassuil

Film co se jmenuje Železná kláda prostě nemůže mít 5 hvězdiček. Čekal jsem soft-porno a místo toho dostanu béčkový historický film, nepamatuji se, kdy jsem byl naposledy takhle (z)klamaný. Jde vidět, že peníze tomu nechyběly, ale taky místo toho mohli postavit třeba školu v Africe a vyšlo by to nastejno. Scénář banální, kamera roztřesená a střih dělaný dadaistickou metodou - takhle se slušný film natočit nedá. Oceňuji patřičnou syrovost snímku, režisér asi krev pije jako vodu... ()

kecka007

Když jsem viděla ten název ,,železná kláda" myslela jsem, že puknu smíchy i žalem nad idioty, kteří to překládali. Pokud si zadáte slovo ironclad i do toho pitomýho googlu překladače vyleze vám ,,obrněný" takže to jen tak na okraj. Nicméně film jako takový se mi líbil. Má ráda historické filmy tak možná už jen proto je moje hodnocení 5*. Samozřejmě chyby a někdy docela velké nesrovnalosti tam jsou. Moc se mi líbil výběr herců, představitel krále Jana Bezzemeka je vážně důvěryhodný a fakt, že celý film se odehrává jen na hradě se může zdát velmi nudný, ale díky napětí a akci, kterou se tu nešetří to alespoň mě vůbec nevadilo. Film ironclad bych tak trošku přirovnala ke snímku 300: bitva u Thermopyl s tím rozdílem, že zde hlavní hrdina přežije a ještě si najde družku. No abych to shrnula, jedná se zkrátka a dobře o celkem slušně zpracované nízkorozpočtové béčko.5* ()

desnik

Hodně jsem se rozmýšlel, jestli nedám jen dvě hvězdičky....čekal jsem o dost vyšší level, ale přišlo jen zklamání. Film, kde jeden hrad úspěšně brání dvacet vojáků proti tísícovce je v dnešní době hazard. Nevím, koho tohle napadlo! Hrad takhle brání několik týdnů a borci z Dánska si ani neškrtnou....scénář, který by snad neschválil žádný člověk, co se aspoň trochu zajímá o historii. Poslední kapkou je čtyřicet vepřů nahnaných do tunelu a podpálených, aby narušili věž, ve které se schovává pět lidí. To už byl vrchol.... ()

svist10

Ironclad je jednoduchý historický indie filmeček. Přesto má tahle koprodukční nezávislárna několik detailů,které ji odlišují. kupříkladu nečekaně kvalitní a renomované herce: Giamatti, Cox (s osudem podobným Williamu Wallaceovi), Jacobi, můj oblíbený Charles Dance a v neposlední řadě James Purefoy, který se s mečem v ruce snad narodil, a po Kaneovi si dělá další zářez. Chybičky se samozřejmě najdou, např. nefungující, zbytečná a nesmyslně naroubovaná romance (jakkoli se mi Kate Mara líbí). Scénář je sice ryzí béčko, občas nesmyslné (Isabell v boji o bránu krájející vycvičené žoldnéře, což po nedomrlé scéně s "výcvikem" trčí jak pěst na oko) ale rychle ubíhající, navzdory, ne zrovna krátké, stopáži. Velikým trumfem je patřičně špinavý středověk a ničím neředěná brutalita a šťavnaté gore. +Vladimír Kulich v roli libového badasse. Prasečí finta byla zajímavá a hroucení věže jsem s tímhle budgetem nečekal. Oscarovka to není, ale v rámci žánru nadprůměr. Sice jsem myslel, že to po první akční scéně vzdám, ale střih a přehlednost se postupně našly, takže za 4. EDIT: A jako bonus kvalitní překlad a slušný dabing. ()

frenkie

Na to, kolik měly filmaři k natáčení finančních prostředků(25mil. babek), natočili poměrně solidní historicky-válečné drama o dobývání a hajení jednoho hradu v Jižní Anglii. Bitek je ve filmu poměrně dost, avšak jejich dojem sráží jednak velmi nepřehledný střih a potom také použití digitální kamery. Gore je zde požehnaně, řezničina je to opravdu řádná. Kladem tohoto snímku je rovněž kvalitní anglo-americké herecké obsazení, dalším mírným záporem je trochu přepálená stopáž. Takže suma sumárum to vidím tak na 3,5*, zaokrouhluji nahoru kvůli skvělému Paulu Giamattimu. ()

zekon

Poctivý syrový historický film. Žádné tlachání jen drsná realita té doby s dobrým tahem na bránu. Řezničina na prvním místě a to dost drsná a taky Vladimír Kulich. Dobře dívatelný kousek. ()

Tomulka

Velká škoda. Jelikož potenciál měl tento film docela dobrej. Dalo se z toho vyždímat hodně. legenda o templářích vystavěná slušně avšak vidět jsme mohli akorát porušení přísahy a okraj bojových schopností. Divák stále čeká kdy to přijde kdy se rytíř ukáže jako nezastavitelný stroj na zabíjení a on se raději nechá svést nezajímavou paní domácí a krvelační borci co se konečně dostanou dovnitř se jen tak seberou a utečou, když slyší o příchodu frantíků. NU dvě hvězdy jsou možná až příliš, ale obsazení a pár scén je dobré. Hlavně začátek slibuje dobrou podívanou, kterou sice dostaneme jen půl, ale něco jsme přece jen dostali. Rozhodně nedoporučuji koukat. ()

leonskennedy

Pěkné bitvy kde nechybí hodně krve a drastické zaběry,k tomu sekání rukou a nohou zajatcúm taky dobrý.Jen ta princezna je hrozná kráva. ()

futislav

Konečně něco, co odpovídá alespoň trochu středověkým reáliím. Je tam několik technických chyb, které dráždí oko znalce ale jak říká Cimrman, vy si jich ani nevšimnete. Dalo se to prostříhat na velmi akční středověký trhák ale zaplaťpánbu aspoň za to, co se podařilo. Kdo z dnešní omladiny vůbec ví, co znamenala Magna Charta ? Asi nikdo. A proto jsem rád, že se tam aspoň ta slova objevila pro ty, kteří jsou zvídaví a nečumí na film z nudy.í. ()