foto

Vladimír Kulich

  • nar. 14.7.1956 (59 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Vladimír Kulich je původem Čech. Narodil se v Praze a s herectvím koketoval už jako malé dítě, když dostal díky svému strýci několik příležitostí na divadle a mihnul se i v jednom nezávislém českém filmu. V jeho dvanácti letech, však přišel zásadní obrat. Jeho rodiče se rozvedli a matka se rozhodla emigrovat před komunistickým režimem do Kanady a vzít malého Vladimíra s sebou.

Vladimír se najednou ocitnul v cizí zemi s úplně jiným způsobem života, bez pořádné znalosti jazyka a jeho sen o herecké dráze se rázem rozplynul. Přeorientoval tedy svůj zájem na sport, konkrétně na lední hokej, kterému se začal profesionálně věnovat. Přestože měl v sobě určitý talent, úspěšně hrál v kanadských juniorských a dorosteneckých ligách a měl dokonce šanci protlačit se do NHL, nakonec se rozhodl ve svých 21 letech aktivní hráčské kariéry zanechat a začal znovu živit naději, že se stane hercem.

Potom co vystřídal několik různých povolání se objevil v mini-roličkách v několika epizodách seriálů jako "JUMP STREET 21" nebo "MACGYVER". To jej ale evidentně neuspokojilo a tak v r.1990 sám odjel do Los Angeles a pokusil se prorazit v Hollywoodu. Přestože jeho vzhled filmové agenty naprosto upoutal, dočkal se jen několika menších rolí v seriálech a nepříliš významných snímcích. Asi největším úspěchem pro něj byla úloha v jedné z epizod legendárního seriálu "AKTA X".

Zlom nastal až v r.1999 kdy ztvárnil roli vikingského krále Bulwyfa v historicko-dobrodružném velkofilmu VIKINGOVÉ. Zde si zahrál po boku Antonia Banderase a v režii Johna McTiernana. Ačkoli se film dočkal rozporuplného přijetí, Vladimir Kulich tak alespoň na sebe výrazně upozornil jak před fanoušky tak filmovými producenty.

Ihned po dokončení Vikingů dostal svoji možná životní šanci - účinkovat v populárním televizním seriálu "ANGEL", kde ztělesnil postavu jménem "Beast". Nedávno jsme jej také mohli vidět ve hvězdně obsazeném akčním snímku SEJMI ESO.

Vladimír Kulich měří 196 centimetrů. Plynně hovoří celkem čtyřmi jazyky - česky, anglicky, francouzsky a maďarsky. Rád jezdí na motorce a je velkým hokejovým fanouškem. Jeho nejoblíbenější klub jsou Los Angeles Kings.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

2015 Live-Evil
2014 Equalizer
2013 Vikingové: Oloupený (TV film)
Vikingové: Zloba Seveřanů (TV film)
Vikings (TV seriál)
Trial (S01E04)
Dispossessed (S01E03)
Wrath of the Northmen (S01E02)
Rites of Passage (S01E01)
2011 Ironclad
2006 Sejmi eso
2003 Mlčení
2000 Pustina
1999 Angel (TV seriál)
Vikingové
1998 Ohnivá bouře
Sedm dní (TV seriál)
1996 Pandořina skříňka (TV film)
1995 Breach of Trust
Decoy
Zdání klame
1994 Crackerjack
M.A.N.T.I.S. (TV seriál)
Red scorpion 2: Zrozen k vítězství
1993 Akta X (TV seriál)
Cobra (TV seriál)
Necronomicon
1992 Highlander (TV seriál)
1991 The Commish (TV seriál)
1990 Big One: The Great Los Angeles Earthquake, The (TV film)
1989 Booker (TV seriál)
Neon Rider (TV seriál)
1987 Wiseguy (TV seriál)
1985 MacGyver (TV seriál)
1979 Knots Landing (TV seriál)

Dokumentární

2004 Fatal Beauty and the Beast
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace