Žížaláci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2009, 13x9 min

Jaromír Gál

Jaromír Gál

Opäť a zase niektorí nechápu, že to nie je pre dospelých, ale pre malé deti. Môjmu synovi sa to páči a isto nie je jediný.(21.9.2015)

• UncleG

Naprosto bez nápadu a bez vtipu představuje seriál "Žížaláci" pinožení dvou mentálně disfunkčních postaviček modrýho a červenýho pseudočerva, kteří se umí proměňovat do různých podob a zažívají "opravdu veselá" dobrodružství. Jaromír Gál evidentně čerpá inspiraci z předrevolučního seriálu "Koulelo se jablíčko" - po vzoru červíka Pepíka prchajícího před zlou slepicí, utíkají vycmrndlí žížaláci před jakousi pazgřivou koso-vránou a ještě jí tropí zlomyslné taškařice, že se jeden až "za břicho popadá". Já se tedy popadal za hlavu - Typickou devizou tohoto barevného vejblitku je totiž naprostá nefunkčnost jakéhokoli vtipu nebo gagu. Autorská impotence v oblasti humoru má být pak nahrazena imbecilním chichotáním ústředních hrdinů, kterým přijde všechno úžasně vtipné. Že by první večerníčkoví zhulenci? Ba ne, spíš se nabízí jistá paralela s Purple and Brown - zatímco u dvou podivnejch hroud plastelíny tahle rozesmívací technika funguje takřka dokonale v symbióze s povedenými vtipy, umělý smích žížaláků působí jako pokus neschopného vypravěče smát se vlastním špatným fórům. Autorům doporučuji podívat se na pár dílů Ovečky Shaun, Wallace a Gromita a už zmíněných Purple and Brown, aby si ozřejmili poznatky v bádání, jak vypadá animovaný humor. Zkrátka a dobře... co říct na závěr? Seriál se správně měl jmenovat Škrkavčáci a ti dva povedení červi měli místo do země zalézat do análního otvoru. Protože jedině tam i s celým seriálem patří.(11.5.2010)

Tento večerníček mě mile překvapil, je to humorné, zábavné a hodně kreativní. Jen to než uvedli tyto jednoduché postavičky k životu a dali nádech života světu, muselo dát práci. Líbí se mi to jak to vypadá i co se v tom odehrává a jak se to odehrává. Jen mi v tom chybí trocha větší interakce. Přesto na to co jsem v posledních letech ve večerníčcích viděl tak nadprůměr v koukatelnosti zábavě. Postavičky jsou sympatické, přestože to celé krapet působí jako vykradačka některých starších večerníčků.(13.6.2011)

Nový večerníček o dvou plastelínových žížalách nepostrádá vtip ale něco má okopírované z jiných večerníčku: proměňující se žížaly připomínají medvědy u Kolína a zlomyslný havran zase toho ze Štaflíka a Špagetky.(19.10.2009)

Ovečka Shaun to sice není, přesto jde o jeden z nejpovedenějších večerníčových seriálů posledního desetiletí, vtipný a nápaditý. Celkový dojem: 80 %.(25.10.2009)