poster

Žížaláci (TV seriál)

 • Slovensko

  Červíčkovia

 • Slovensko

  Dážďovečky

Animovaný / Pohádka

Česko, 2009, 13x9 min

Režie:

Jaromír Gál

Scénář:

Jaromír Gál
(další profese)
 • štísko
  ****

  No tak načtyři hvězdičky co jsem tomu dal, to úplně není. Pořád je to ale, jeden z těch lepších večerníčků na našich obrazovkách. Trochu tam vydím co se týče nápadů podobnost s : " Pojďte pane, budeme si hrát".(19.6.2011)

 • otík
  ***

  Ekologická agitka pro malé děti beze slov. Originální večerníčkovský počin, který však dosahuje jen průměrné úrovně.(23.5.2015)

 • lopata555
  *****

  päť hviezd dávam za ten odpadový nihilizmus ktorý tu pár odpadových užívateľov predvádza(9.5.2016)

 • UncleG
  odpad!

  Naprosto bez nápadu a bez vtipu představuje seriál "Žížaláci" pinožení dvou mentálně disfunkčních postaviček modrýho a červenýho pseudočerva, kteří se umí proměňovat do různých podob a zažívají "opravdu veselá" dobrodružství. Jaromír Gál evidentně čerpá inspiraci z předrevolučního seriálu "Koulelo se jablíčko" - po vzoru červíka Pepíka prchajícího před zlou slepicí, utíkají vycmrndlí žížaláci před jakousi pazgřivou koso-vránou a ještě jí tropí zlomyslné taškařice, že se jeden až "za břicho popadá". Já se tedy popadal za hlavu - Typickou devizou tohoto barevného vejblitku je totiž naprostá nefunkčnost jakéhokoli vtipu nebo gagu. Autorská impotence v oblasti humoru má být pak nahrazena imbecilním chichotáním ústředních hrdinů, kterým přijde všechno úžasně vtipné. Že by první večerníčkoví zhulenci? Ba ne, spíš se nabízí jistá paralela s Purple and Brown - zatímco u dvou podivnejch hroud plastelíny tahle rozesmívací technika funguje takřka dokonale v symbióze s povedenými vtipy, umělý smích žížaláků působí jako pokus neschopného vypravěče smát se vlastním špatným fórům. Autorům doporučuji podívat se na pár dílů Ovečky Shaun, Wallace a Gromita a už zmíněných Purple and Brown, aby si ozřejmili poznatky v bádání, jak vypadá animovaný humor. Zkrátka a dobře... co říct na závěr? Seriál se správně měl jmenovat Škrkavčáci a ti dva povedení červi měli místo do země zalézat do análního otvoru. Protože jedině tam i s celým seriálem patří.(11.5.2010)

 • DinoRaptor
  ****

  Nový večerníček o dvou plastelínových žížalách nepostrádá vtip ale něco má okopírované z jiných večerníčku: proměňující se žížaly připomínají medvědy u Kolína a zlomyslný havran zase toho ze Štaflíka a Špagetky.(19.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace