Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

sitmin

Škoda, čekal jsem víc. Námět není úplně strašný, ale dalo se to rozehrát líp. Mysteriozní společnost je mysteriozní asi tak 2 minuty, pak už vás to ani nezajímá. Režie otřesná - nekonečno hollywoodských klišé scén a replik. Děj opravdu nikoho nepřekvapí a herecké výkony mizerné. Ach jo Nicku... ()

VanThomass

Velmi povedené drama. Co ale čtu, tak je ve zvyku nadávat neustále na Nicolase Cage, ať hraje skoro v čemkoliv, takže jedna rada, pokud se někomu nelíbí, ať prostě na filmy, kde hraje, nekouká a ne pak fňukat, jak každý film s ním je propadák apod. Ale už konečně k samotnému filmu Seeking Justice. Hlavní hrdina není žádný přemotivovaný akční hrdina, ale obyčejný učitel. Nicolas Cage je v roli více než uvěřitelný. Hlášky "Hungry rabbit jumps" je nezapomenutelná. Samotný konec filmu je celkem slušně otevřený, ale druhý film na podobné téma by už asi nebylo ono. ()

fabregas1

Slušný scénář,originální pojetí filmu, super postavy, Nicolas Cage se opět vytáhl.Tenhle filmeček je pro mě příjemné překvapení,dávám 3 a půl hvězdy.Jen tak dál Rogere. ()

mansonn

Velmi dobry film, na zaciatku lahko citatelny dej, ktory sa neskor zacina zamotavat.Herecke obsadenie mi pasovalo, teda az na Guya Pearceho, ktoreho neviem preco stale mam zafixovaneho s casostrojom...))Cage podal dobry vykon az na jeho beh, sa trtolil na nohach ako kacka, som si ten moment 3x vratil a pobavil sa. Zapletka je zaujimava, zobrat pravo do svojich ruk a skupina ktora tuto aktivitu kontroluje a postupne vas stale viacej zatahuje do jej aktivit, aby ste uz nemohli odist.Hranie na city je tiez pekne vykreslene...hodnotim tento film velmi dobre i ked na tuto tematiku odporucam skor vidiet film s K.Baconom Rozsudok smrti ()

NeverEver

Nudny film na docela zajimave tema. Dobri herci, kteri ale nemeli co hrat a scenar tak pritazeny za vlasy, ze by to bolelo i holohlaveho. Film, jehoz konec mel "prekvapit", ale misto toho jen skoncil. A dobre tak, dele by se na to totiz divat nedalo. ()

Majklkm

Nicolas Cage má setsakramentsky dobrý čich na skvělé filmy a s každým snímkem, ve kterém hraje se o tom přesvědčuju čím dál víc. Seeking justice je toho zářným příkladem. Zajímavý, nikterak složitý námět o organizaci, která se za vás pomstí a posléze využije vašich služeb, abyste vykonali pomstu za někoho jiného, která se však začíná vymykat kontrole a pomsty jsou vykonávány na nevinných lidech, včetně Nicka. Vřele doporučuji a náležitě oceňuji čtyřmi hvězdičkami. ()

Mark1983

Podle mě se jedná o docela zábavný průměr stejně jako teror,i když jsou to dva odlišné příběhy.Ale dějově mi to vyhovovalo na rozdíl od posledních filmů Nicolase Cage,kterej v poslední době bere většinou filmové braky. ()

dudel3333

celkom dobre ....... sice predvidatelne až priliš ale nemam čo vytknut.Pekny filmik na sprijemnenie dlheho nudneho večera. ()

Snakefinger

Niku Niku, buď jsi byl nadupaný celou dobu Rohypnolem nebo jsi vyspával celé natáčení pořádnou opici. Takhle unylého a utrápeného jsem tě už dlouho neviděl. Ale námět byl velmi zajímavý, to se musí nechat, ovšem Niku, sorry, zazdil jsi to. ()

zero_zelo

tak nevim, když to tady tak čtu, tak se skoro stydím za to, že mě to nějak zásadně nesralo... samočistí procest vymknutej kontrole mi přišel docela v pohodě, i když teda je fakt, že občas to trošku tahalo za oči a uši.. ale zase toliko kritiky si to nezaslouží, dyk je cagovi uz taky pár let, tak aspoň za tu snahu, ne? :)) ()

medveed

Nadprůměrný thriller, s napínavou atmosférou (zejména v první polovině filmu). Nicolas Cage hraje civilního občana, který se poté, co ublíží jeho ženě, NEpromění v Ramba, což dle zdejších komentářů mnoho lidí zklamalo, ale mne naopak potěšilo. Lepší tři hvězdy zaokrouhluji nahoru. 70% ()

tuctovychlap

jistěěě..:) dáme tomu nízke hodnotenie, lebo Cage..he he..mnohí ako keby a priori prejudikovali kvalitu filmu vychádzajúc z experimencie diel minulých, nesnažiac sa o objektívny pohľad....áno, nie každý film Nicolasa je hodný obdivu, ale tento bol za dobrých 68,462 %..takže slabé štyri trblietky.. ()

zeromen

Typický béčkový akční thriller, s klasickým filmovým dějem který už byl několikrát s filmován. V tom to případě to zachránil skvělý Nicolas Cage. Jinak by film byl minimálně o třídu horší. ()

montel

Will (Nicolas Cage) a Laura (January Jones) jsou šťastný pár. V jejich vztahu vše běží jako hodinky, ovšem pouze do chvíle, kdy je Laura přepadena a brutálně znásilněna. V nemocnici Willa osloví neznámý muž jménem Simon (Guy Pearce), který mu vysloví nabídku. Tajná organizace pro kterou Simon pracuje onoho útočníka vyhledá a zabije. Na oplátku jim bude Will dlužit protislužbu. Zdrcený Will souhlasí a útočník skutečně o několik dní později zemře. Will a Laura se postupně opět vracejí zpět do normálního života. O pár měsíců později však Willa kontaktuje Simon s velmi těžkým úkolem. Aby vrátil zpět onu službičku musí zabít jiného muže. Will nabídku odmítne a rázem má v patách nejen nájemné zabijáky ale také policii, která Willa podezřívá z vraždy...Cage se v poslední době zamotává do takových podivných filmů, s ještě podivnějšími režiséry. Film to není vyloženě špatný, ale je dost nesmyslný. Spoustu scén je nelogických, až se nebráním otázce, kde na to amíci berou prachy, když musejí vědět, že z toho žádný šlágr nebude. Nebo ti herci snad hrajou zadarmo? Cage by se měl už vzpamatovat a natočit už něco pořádného dříve, než skončí jako obtloustlý Seagal. 45% ()

3k7

Upřímně? Takové napětí už jsem dlouho nezažil. Ten film ničím extra nevyniká, ale přesto mě něčím uchvátil. Tedy, až na ten konec. Konec mě opravdu rozzuřil. Jinak mě film celou dobu nutil nespouštět z něho oči a to se mi stávalo jen u málo filmů. Chvíli jsem se dokonce přistihl, jak fandím hlavnímu hrdinovi....Asi jsem se zbláznil, ale je to tak. Dnes mi ten film zkrátka sednul. Sedí mi jak záporáci, tak hlavní hrdina, který žije v neustálé paranoie během celého filmu. Chování manželky bylo předvídatelné, tolik mi zase nesedlo, ale toleroval jsem ji to. Je to příjemná oddechovka, samozřejmě tohle píšu z prvotního nadšení po shlédnutí, čímž se dopouštím sám velké chyby. V některých fázích je děj učebnicově předvídatelný, ale chápu, že tohle je americký film, tam se to od toho čeká. Takže teď vylučovací metodou. 90% NE. 80% NE. 70% bych dal za pro mě uspokojivější konec, nebudu spoilovat. Ale konec mě nakrknul, ikdyž jsem ho takto nějak čekal, že to tak asi dopadne. Takže mé hodnocení bude někde mezi 60 a 65%. Byl to pro mě zábavný film a já si ho fakt užil a bavil mě celou dobu bez ohledu na všechny různé nedostatky, které film obnáší. (předvídatelnost, lacinné vtípky) Tady lidé hodnotí na 58% v době psaní mého komentáře. Já proto filmu dám 65% za pro mě uspokojivou podívanou. Není to oskarový snímek, je to béčko, ale podle mě vcelku povedené. Málo áčkových filmů by mě bavilo sledovat po celou dobu filmu a tohle je béčko, u kterého jsem se nepřistihl, že bych usnul nebo že bych se nesoustředil. A to je na béčko hodně uctyhodný výkon. ()

harmonikar

Na začiatku filmu sa odohrá scéna v poschodovéj garáži kde jeden z pomstiteľov vytlačí autom druhé auto v ktorom sedí cieľ jeho pomsty.Potom sa to auto zrúti cez okraj garáže.Úplne rovnaká scéna sa odohráva aj vo filme Rozsudok smrti,ktorý režíroval James Wan a hlavnú úlohu v ňom hral Kevin Bacon.Obidva filmy sa zaoberajú témou pomsty ale ich celkové vyznenie je úplne opačné.Hlavná postava vo filme Rozsudok smrti sa snaží za každú cenu dokonať svoju pomstu.Naproti tomu postava vo filme Vendeta sa tomu vzpiera a je do toho nútená tajnou organizáciou.Will Gerard (Nicolas Cage) nemá na vykonávanie pomsty povahové vlastnosti a má morálne zábrany.Toto nieje hlavný problém filmu Vendeta.Viem si celkom dobre predstaviť že pod vedením nejakého zručnejšieho režiséra by mohol vzniknúť o dosť lepší film.V hereckom obsadení sa skrýval silný potenciál.Nicolas Cage aj Guy Pearce sú vynikajúci herci,ale v tomto filme odviedli rutinné výkony.Najslabšou stránkou filmu je neprepracovaný scenár.V niektorých scénach sa mi zdalo,že režisér R.Donaldson považuje svojich divákov za úplných hlupákov. ()

Pythonator

Mně to zase tak hrozné nepřišlo. Podívat se na to dá. Cage je mi stále sympatický a jeho filmy zatím pořád baví. Jde to sice od desíti k pěti, ale třeba ho ještě nějaký trhák zachrání. Já mu to přeju. Vendeta nemá moc extra scénář, ale rozhodně to není na stejné úrovni jako béčkové srance. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)