poster

Drive Angry

 • Česko

  Smrtonosná jízda

  (neoficiální název)
 • USA

  Drive Angry 3D

 • Slovensko

  Smrtonosná jazda

 • Velká Británie

  Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  ***

  Cage coby z pekla uteklý Lešek Semelka názorně ukazuje směšnost fanboyovské obsese ratingovým štemplem R, neboli do sedmnáctři let nepřístupné (pouze v doprovodu dospělých). Vyprávění překvapí především tím, že se nejedná o adaptaci nějakého tuctového rádoby drsného komiksu z amerického mainstreamu, jež se vyznačuje nadutou drsností a úsměvně naivním přejímáním vážných motivů či křesťanské mytologie. Vše zde (stejně jako v mnoha ohledech podobné "Knize přežití") totiž trpí stejným syndromem úzkostné afektovanosti a apelativnosti jako čtení určené pro náctileté chlapce bez rozhledu. Především to platí pro sugerování dojmu, že film je hrozně nekonformní, když se co chvíli zakleje, rozprskne kečup nebo ukáže nahá žena (ale ne moc explicitně, aby se nám děti z toho nelekly). Právě svou neoblomnou vážností získává již tak pitomoučký snímek ryze absurdní rozměr, a ve výsledku tak má blíže spíše opusům od Tromy. Ale na rozdíl od Tromy postrádá jakýkoli nadhled, což ve výsledku zavdává k pobavení nikoli s filmem, ale na jeho úkor. Cage definitivně dospěl do stádia campu sama sebe a představuje jakousi Divine hollywoodské hvězdné sebestřednosti a namyšlenosti.(3.1.2012)

 • Slasher
  ****

  Co už mně spoustu filmů zkazilo, tady mi kupodivu nevadilo, a většinu týhle blbosti jsem se hodně slušně bavil. Nahatý kundy, drsnej Cage, nenáročnej humor, sexy autíčka... Jste-li schopní si to všechno užít a zároveň se nezlobit na hrozný digitální triky nebo vrcholně stupidní zápletku, tak hurá a DRIVE ANGRY (...)(1.8.2011)

 • Rogue
  odpad!

  Plešatějcí jezdec Nicolas Cage s kurvou na brku a větrem v zádech. Ozvěna Tarantinovsko-Rodriguezovského úletu je mnohem zábavnější než Grindhouse dvojice, především pro nemožnost zjistit, kdy je myšlena vážně. Jednoznačná ztráta času i peněz, ale málem jsem dala plný počet.(4.3.2011)

 • petero
  ****

  Patricka Lussiera neberiem ako nejakého tragéda, ale celkom záživného béčkového remeselníka a Drive Angry patrí jednoznačne k vrcholu jeho tvorby s úplne bombastickým pánom Účetním ktorého stvárnil charizmatický William Fichtner. Tie hlášky a gestá v jeho podaní nemajú proste chybu a keď sa to spojí s nápaditou scénou ako je napríklad jeho výstup z náklaďáku na susedné policajné auto vznikne najlepšia momentka filmu. Vďaka mysteriéznemu námetu nie je na škodu ani vystrelené Cageovo oko vďaka čomu si mohol na chvíľu pobehať filmom ako Terminátor...(16.3.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Ještě nikdy jsem nedostal prodlouženou vycházku z Pekla na to, abych mohl nakopnout rychlé auto s blondýnou v základní výbavě a cestou se prostřílet až k rituálnímu pomatenci. Ale kdyby se mi to někdy stalo, tak bych určitě nechtěl, aby se to bralo moc vážně, protože jako pohodová zábava snímek funguje celkem bez problémů. Samozřejmě bych si dokázal představit, že by Milton mohl být o něco méně mrtvý, Piper by také slušela jistá ztráta umělosti, ale závěrečný účet vystavil pan Účetní a ten by jen těžko mohl být dokonalejší.(19.2.2013)

 • - Charger od Piper, který řídil John Milton, měl v registračce složeninu názvu filmu: DRVAGRY. (Roman.Ticka)

 • - Mince, kterou účetní (William Fichtner) v průběhu filmu používá, je Obolos, pocházející ze starověkého Řecka. Tehdy se tyto mince dávali do rukou mrtvého, nebo na jeho oční víčka, jako platba pro Kharona, převozníka mrtvých, který se staral o to, aby duše překročili řeku Styx. To potvrzuje, že role účetního je přivést ztracené duše zpět do pekla. (Zuzyzss)

 • - Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace