Drive Angry

Drive Angry 3D

Smrtonosná jazda

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Jsem ten poslední, který v každém druhém komentáři zmiňuje, jak ulítává na akčních béčkách, se slzou v oku vzpomíná na 80. léta a za vzory má Arnolda, Jean-Clauda a Slye, jenže tahle šílenost zlomila i mě. Skvělé tempo, hlášky, sexy holky, zábavná akce a minimum srdceroucích proslovů plných patosu a hlouposti. Moderní akční béčka u mě mají rozhodně větší šanci než jejich předchůdci. Nicolas si jede svůj drsný styl, na hlavě má přilepenou hřívu z koně a mě to baví. Scéna, kdy souloží, střílí, kouří a pije whisky zároveň, je už teď kultovní. Amber dává zapomenout na Elishu a William je tak nad věcí, že se divák těší na každý jeho návrat na scénu.(1.9.2012)

Vždyť je to docela dobrý :) Když tam Cage všechny střílí brokovkou tak je to fakt super. Název je přesnej. Nesmrtelnej Cage jezdí autem, brutálně zabíjí texaský burany a furt tam hrajou řízný kytary. Do toho megahot Amber Heard a spousta komicky debilních digitálních efektů. Nebýt těch mytologických keců a poslední asi desetiminutovky, šel bych klidně výše. Ale Cage chlemtající pivo z porcelánový lebky není cool.(21.5.2011)

• Rogue

Plešatějcí jezdec Nicolas Cage s kurvou na brku a větrem v zádech. Ozvěna Tarantinovsko-Rodriguezovského úletu je mnohem zábavnější než Grindhouse dvojice, především pro nemožnost zjistit, kdy je myšlena vážně. Jednoznačná ztráta času i peněz, ale málem jsem dala plný počet.(4.3.2011)

Abych pravdu řekl, bavil jsem se mnohem víc, než by asi bylo bývalo vhodné. Moc často nenarazíme na film, u kterého není vůbec jasné, zda-li byl myšlen vážně celý, nebo jenom zčásti, anebo vůbec. Já z toho měl pocit, jako kdyby Lussier řekl každému herci něco jiného. Nicholas Cage totiž hraje úplně komicky drsně vážně, Amber Heard komicky dramaticky a William Fichtner si to prostě jenom užívá a jako jediný je fakt cool sám o sobě. Nevím, jestli ten film funguje tak, jak tvůrci chtěli, každopádně protentokrát budu hodnotit jen a pouze výsledek, kterej mě vlastně nakonec příjemně překvapil. Přestřelka v motelu a Fichtner v digitální cisterně, to jsou tak WTF momenty, že se nejde nesmát. Nemám daleko k poťouchlým čtyřem hvězdičkám.(19.5.2011)

Příjemná jízda - lobotomik Cage jede to svoje, přehnaná akce, solidní gore, hezky blbý triky (viděla 2D), demence, vtípky (těch teda moc neni), vraždění s pérem v jeskyňce, prostě pohoda. Ale všecko, všecičko převyšuje (i zachraňuje) geniální postava Účetního v rozkošném podání starého dobrého Fichtnera (nevim proč, ale čím dál tím víc mi přijde jako takovej usměvavější brácha Walkena). Užila jsem si to a na "vystupování z cisterny" (jedna z nejvíc kůl věcí, jaké kdy kdo ve filmu udělal) budu při masturbování vzpomínat ještě dlouho. (3,333* nahoru, má to málo procentíček)(27.6.2011)