Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Podľa traileru som čakala viac. O dosť viac. Ale aj tak som sa nenudila a slušne bavila. I keď som občas mala pocit, že sa film vlečie. Možno mohlo mať tých 104 minút predsa len hustejšiu plnku. Inak príjemné guilty pleasure béčko a... nič proti Nicolasovi, ale keby ho vymenili za niekoho zaujímavého s dôkladnejšou charizmou zlého chlapca, mohlo to film vylepšiť o 20%.(3.1.2012)

Je nejvyšší čas přivést k nám do pekla Dorotu Cageovou. Kdo se hlásí dobrovolně..? Á, pan Fichtner s hodností účetního.. Výborně! Pozor na peří a žádný alkohol..! Legrační triky, dementní dialogy, holé kozy a veteránské vozy v paperbackovém béčku s ambicemi lehce pobavit před věčným zapomněním. Nicky, hrající už dědečky (!), odvádí svůj mrzký standard, jeho spolujezdkyně, kurvující Amazonka Amber, se mu zjevně přizpůsobila a tak musí vše zachraňovat výše zmiňovaný accountant v obleku, jehož poctivý přístup zcela vylučuje možnost případných "daňových úniků". Závěr s podkresem Meat Loafa má pro Cageovu kariéru alegorický význam a já mu doporučuji tři věci. Vyměnit kadeřníka, vyměnit agenta a pokud ani to nepomůže, vyměnit povolání. Sice to opláču, ale budou to slzy štěstí..(4.8.2011)

• Rogue

Plešatějcí jezdec Nicolas Cage s kurvou na brku a větrem v zádech. Ozvěna Tarantinovsko-Rodriguezovského úletu je mnohem zábavnější než Grindhouse dvojice, především pro nemožnost zjistit, kdy je myšlena vážně. Jednoznačná ztráta času i peněz, ale málem jsem dala plný počet.(4.3.2011)

Famózní eskapistická jízda, která mě odzbrojila hned v první minutě filmu. Pekelně soustředěný Nicolas Cage v roli muže, který utekl samotnému peklu, aby překazil plány fanatickému kultu vedeného dvojníkem Neila Younga. DRIVE ANGRY je skutečně vydatná potrava pro duši natočená bez servítek a s nadhledem a já nemohu dostatečně poděkovat tvůrcům, že se při práci na scénáři dokázali tak překrásně odpoutat. Chvála samozřejmě nepatří jen Cageovi, který se do svého výkonu opět ponořil až po uši (snímek je jakousi akční fantasy variací na WILD AT HEART), ale i zbytku hereckého ansáblu, který zjevně sekundoval ideu tvůrců a bez jakékoliv skryté ironie doručili zcela efektniví výkony, tedy především William Fichtner jako účetní z pekla, Amber Heard nebo šerif Tom Atkins. Po letech se tu Cage setkal i se skromným Davidem Morsem (THE ROCK).(21.3.2017)

Co už mně spoustu filmů zkazilo, tady mi kupodivu nevadilo, a většinu týhle blbosti jsem se hodně slušně bavil. Nahatý kundy, drsnej Cage, nenáročnej humor, sexy autíčka... Jste-li schopní si to všechno užít a zároveň se nezlobit na hrozný digitální triky nebo vrcholně stupidní zápletku, tak hurá a DRIVE ANGRY (...)(1.8.2011)

• - Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (TheCrook)

• - Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)

• - Mince, kterou účetní (William Fichtner) v průběhu filmu používá, je Obolos, pocházející ze starověkého Řecka. Tehdy se tyto mince dávali do rukou mrtvého, nebo na jeho oční víčka, jako platba pro Kharona, převozníka mrtvých, který se staral o to, aby duše překročili řeku Styx. To potvrzuje, že role účetního je přivést ztracené duše zpět do pekla. (Zuzyzss)