Drive Angry

Smrtonosná jazda

Drive Angry 3D

Fantasy / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 100 min

Velmi zábavné akční béčko bez smyslu, ladu, skladu ani ušlechtilé snahy o vyšší ambice. Škoda ale, že vedle Ghost Ridera má sice výrazně větší potenciál zhovadilosti, skutečně na plný plyn s ní pracuje ale zcela výjimečně. Král tedy zůstává nepokořen, ačkoliv automobilová honička je parádní a William Fichtner v digitálním náklaďáku s hydrogenem je už teď jasný vítěz soutěže o WTF roku!!!(10.3.2011)

• ORIN

Pekelná jízda (v tom špatném slova smyslu) s pekelným Nicolasem Cagem (v tom špatném slova smyslu) s pekelnou Amber Heard (v tom dobrém slova smyslu) a pekelným Williamem Fichtnerem (v tom pravém slova smyslu). Většina, především akčních scén postrádá jakoukoli vnitřní dynamiku, jsou špatně nasnímané a co je v podobném typu filmů nejhorší, jsou nudné. Formát 3D, který si Patrick Lussier osahal již v předešlém počinu Krvavý Valentýn, je jen přehlídkou signifikantních prvků vystouplých do popředí a není pojat komplexně, což na druhou stranu ale i chápu. Nicméně tento směr, kterým se Lussier vydal, představuje pouze slepou uličku a v podstatě už nenabízí žádnou další možnost, jak film 3D formátem obohatit. Doslova ďábelský počin, jehož béčková poetika je natolik konvenční, než aby film jakkoli obohatila a ten jako mnoho dalších Cageových výtvorů upadne po nějaké době v zapomnění.(5.3.2011)

• LIVINGDEAD

Nudná stupidní HOVADINA s dědkem Nicolasem Cage!(21.5.2011)

• Malarkey

To, že Nicolase Cageho ve filmu emoce nikdy moc nebrali, to už jsem dávno neřešil. Pořád jsem bral za to, že hraje ve filmech, který mě baví. Taky proto jsem se těšil na Drive Angry, který mě už ale předem upozorňovalo tím, že je ve 3D a pustil se do něj trošku bláznivej režisér, kterej za sebou má jednu kravinu za druhou. Film samotný pak fakt nestojí moc za řeč. Nicolas nedá vlastně vůbec nic najevo. Když nějaký babě flákne hudlana jako zvon nebo jí za rohem vojede, tváří se u toho stejně, jako když v ruce drží brokovnici a machruje, že na něj nikdo nemá. Teď mě vlastně napadá, že jedna scéna, kde se tohle všechno děje, tam taky je a Nicolas se s tím fakt vůbec nesere. Já tyhle stylový akce ale vůbec nemám rád a měl jsem co dělat, abych se u těch nesmyslů vůbec udržel(19.6.2011)

Docela fajn akční nářez s 3d Efekty,které měli Koule.. Bohužél.. mi tam zavázelo to Fantasy://.. A celkem mi to připomínalo takového novějšího Terminátora :)(18.4.2012)