Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

ludena

Napriek tomu, že Daniela Craiga nemám v obľube som si chcela pozrieť tento film hlavne kvôli Rachel Weisz . Na veľké prekvapenie mi do filmu zapasoval . Celý dej sa mi páčil, film nebol nudný síce očakávaný ale taktiež emotívny , za čo si zaslúži dobré hodnotenie. ()

numan

Inuuuu, z totok story by asi bezcelér neudělal ani Špílberk s Hičkokem. Zaplaťpámbu, že občas některé scény hraničí s groteskou - obzvlášť rozvláčný intimní rozhovor s duchy (aj na cicmání s nadpřirozenó entitó donde) za zvuků dojivé siňfónyje v hořícím baráku, kterej hrozí každou vteřinou spadnout. Škoda, že v tu dlouhou předlouhou chvíli v přátelském svitu plamenů Daniel nevystřihl nějaké pěkné zpěvné číslo nebo aspoň milostnou báseň. Tož to by teprv byl Boulyvůd jak noha! :o) ()

demovka

Patří do kolonky filmy se zamyšlením a překvapením. Ač to není nejlepší film Jima Sheridana, může potěšit detektivní zápletkou a napívaným vyzněním. Má těžkopádnější začátek, jakmile se ale něco začne dít, už tempo filmu nepohasne. Kdo dával pozor, pochopí dříve pointu! Mně tedy otevřela oči. Bohužel nemůže chybět emotivní konec. Celý film velmi dobře táhnou všichni tři: Daniel Craig, Rachel Weisz, Naomi Watts,.. všichni tři mají co hrát. I když Rachel Weisz mi přišla výraznější než její blonďatá kolegyně. Pozn k ostatním: Nejsem fanda hororů a mysteriózních thrillerů, takže nemůžu posoudit, zda tento film něco vykrádá. ()

chytri

Každý, kdo má rád Prokletý ostrov, musí mít rád i tento kousek. Pro mě osobně velice působivý film s krásným závěrem a velmi dramaticky měněným průběhem. Tento počin předčil má očekávání. Četl jsem, že závěr je kritizován, pro mě však byl pouze třešničkou na dortu ()

Xmarc

70 % | Nezkoumejte logiku, neřešte plagiátorství a bude z toho docela příjemná podívaná, a to i se škaredým Bondem ;-) Mělo to spád, uteklo to jako voda a zabavilo, a to je hlavní. ()

camomilla

Predne musim rict, ze tohle neni horor ani nahodou. Pokud ano, tak bych to nedokoukala - jsem proste posera, no. Dobrou atmosferu to ma a zajimavou zapletku take. Filmu vsak velmi utrpelo jeji ryche rozuzleni, kdyby si dal scenarista praci a s divakem si jeste vic hral a namotaval ho, mohl to byt pekny thriller. ()

Pesamenteiro

Film, který bohužel vyvrcholí v polovině, čímž vám zbytek stopáže nechá prostor k tomu, abyste mohli přemýšlet.. A čím více přemýšlíte, tím menší a menší to dává smysl, tím více vyvstává otázek a tím méně zůstává důvodů, proč se na to dívat. Přitom začátek sliboval hodně. Kočkopes na entou si víc než dvě hvězdy nezaslouží. ()

Vlkodlak13

Začíná to hezky, našli si nový dům, který je pěkný, jenže to netrvá dlouho a začne se dít něco špatného. V půlce filmu dojde k dost nečekanému zvratu a pak jen čekáte jak se to vyvine. Naštěstí na to nakonec Will přijde a odchází s několika šrámy. Je tam však jeden dost zajímavý detail, ve chvíli kdy je Will a Ann ve sklepě hořícího domu je tam s nimi i Libby a to doslova, protože úmyslně zavadí o dřevěné zvonkohry, aby zmátla střelce a ony opravdu splní svůj účel.. Ale nechci prozradit děj filmu. ----- Toto je opravdu perfektní film, který stojí za to shlédnout. Bohužel však nemá až tak šťastný konec.. ()

johnny_vasku

Tam, kde ostatní končí, Dům snů začí... je vlastně v půlce. Idylka o návratu spořádaného manžela k rodinnému krbu, jemuž dal přednost před budováním kariéry, se ráz na ráz zvrtne v noční můru: vzorný otec Craig se promění ve slizkého Craiga s uhlazeným účesem a zbrusu novým módním hitem, zimní péřovou bundou oblečenou na bundu koženou (proč se to dodnes neuchytilo, netuším). Rozuzlení zápletky je vcelku neotřelé, avšak způsob, jakým je snímek ukončen, je jedno obrovské klišé, jež celkový dojem sráží o jednu hvězdu. 60 %. ()

jigsaw44

Pre fanúšikov žánru asi dobré, ale nie je tam skutočne nič nové, čo by divák už niekde inde nevidel. Vrahom je komplic suseda, ktorý si splietol dom, a tak zakilloval Rachel a deti a pritom bol postrelenený aj Daniel, ten sa dostal do blázninca, odkial ho však po 5 rokoch pustili, nevedomky si tam vytvoril novú identitu a potom sa vrátil do svojho domu, kde žil s duchmi/preludami svojej mysle. ()

MartinNewman

Režisérovo jméno zní slibně, obsazení je parádní, námět super, z toho by měla být prvotřídní záležitost. Bohužel není. Sheridan ač mistr svého řemesla se pustil do žánru který mu zřejmě nesedí, no prostě mu to nejde. Herci odehráli všechno co měli více než dobře, ale ani to nezachrání tak trochu děravý scénář a tradiční loučení se s mrtvou rodinou, jako by to nakonec bylo rodinné drama a ne thriller. Solidní rozjezd filmu i pozdější odhalení o co vlastně jde a co se stalo, celkem zabije druhá půlka filmu s přešlapy a odklonu od thrilleru. Někdo to tady dával dohromady s excelentním kouskem Ti druzí, tak to ani náhodou chlape, to jsi hodně v prdeli. Námět byl dobrý, zbytek je nedotažený navzdory snahám všech zúčastněných. Dávám obyčejné 3 hvězdy. ()

Two.Swallow

Poprvé po dlouhé době můžu říct, že jsem s mysteriózním thrillerem spokojená. Ačkoliv Craiga jsem začala bojkotovat po obsazení v první jeho Bondovce, tady jsem neprotestovala - zmateného cvoka zahrál opravdu dobře. K němu to chce vyrovnat ještě nějakou hezkou tmavovlasou tvářičkou, což Rachel Weisz vcelku je. Co se děje týče, taky nemám moc připomínek, možná jen fakt, že po zvratu v polovině filmu jsem se asi 2 minuty kompletně ztrácela. Ale v závěru jsem si docela jistá, že si to pustím znovu. Klidně několikrát. ()

madline24

Nudná matlanina a vykrádačka několika úspěšnějších, originálnějších (a samozřejmě lépe natočených a zahraných)filmů. Něco jako "pointa" je vyzrazena už v polovině (díkybohu krátkého) filmu, pak už se scénář jen motá okolo ní s snaží se nesmyslnými manévry pointu rozvíjet. Nuda, nuda, nuda. ()

miamiamia

Ze začátku to mám takovou tu klasickou atmosféru ohrožené hepi rodinky a pak to sklouzne do takové přeplácané konstrukce, že jsem teda valila oči. Tvůrci se nás za každou cenu snažili překvapit, ve výsledku ej to ale hloupé. Ještě, že se na Craiga hezky kouká a je tam i v džínách bez trička. ()

Montmorency

Slibný začátek se rozmotal v neskutečnou slátaninu, kopírování the Others je více než zřejmé.....nechce se věřit, že N.Watts kývla na tenhle film:-( ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)