Pat a Mat - Série 1

(série)
všechny plakáty

Epizody(28)

OJan

Po krátkometrážním snímku Kuťáci si slovenská televize objednává 28 dílů Pata a Mata a dává tak vzniknout jednomu z nejlegendárnějších československých seriálů. 1. série seriálu o těchto dvou kutilech se ale nese ještě v trochu rozpačitém duchu, ačkoliv obsahuje jejich nejznámější trampoty. Prvních 9 epizod je skvělých, poté ale přijde zvolnění v podobě epizod na chalupě, které osobně považuji za velice nudné. Při jejich sledování jsem měl pocit, že zde tvůrcům došly nápady a musím říct, že jsem byl nadšený, když ta chalupa spadla. Následující epizody už jsou zase velmi vtipné a mají něco do sebe. Za nejlepší epizody této série považuji: Grill, Pračka, Klavír a Porucha. A na závěr bych chtěl zmínit snad nejexplicitnější epizodu celého seriálu - Vinaři. Jde o silvestrovský speciál, čehož si při sledování epizody lze všimnout především díky hvězdičce v intru. Avšak tato epizoda tím, že se vymyká všemu na co jsme byli od Pata a Mata zvyklí, vyvolala solidní rozruch. |80%|, (počet zhlédnutých epizod: 28) ()

Rozjimatel

Séria, ktorá si zaslúži absolutórium, na rozdiel od sérií nakrútených podstatne neskôr, hlavne tých po roku 2000. Viac potom v komentároch k celému seriálu a k jednotlivým častiam. ()

• Diel sa od ostatných líši svojou zvukovou stopou. (MerlinPolcic)
  • Pat hraje na konci epizody na kytaru píseň „Tři citrónky“. (OJan)
  • Pat zavolá Mata pomocí SOS v morseovce. (OJan)