Speight (Kieron Moore) je odsouzen za vraždu, ale po rozsudku se mu podaří uprchnout. Jeho manželka Thelma (Lois Maxwell) to zjistí hned ráno, když si koupí Daily Mail. Klepe se hrůzou, že zdrhl proto, aby jí šel po krku, protože si našla jiného, Viktora Tasmana (Bill Travers). Právník Hugo Bishop (Paul Henreid) najde Speighta na místě činu a pochopí, že se snaží najít skutečného vraha. Policie ale po uprchlíkovi intenzivně pátrá a čas na to, aby odhalil pravdu, se mu krátí. (Peabody)

Topco

Sľubne vyzerajúce noirové Bčko, žiaľ, nezaujímavé postavy aj ich predstavitelia (výnimkou je snáď len Paul Henreid, známy z viacerých amerických vecí). Kvôli pár pekne štylizovaným scénam (nakúkanie cez žalúzie, scéna v zrúcaninách) a londýnskym lokáciám zostávam na priemernom hodnotení. 2,5* ()

Martin741

Ked sa povie noir  film, vzdy si predstavim nocnu starsidelnu ulicu, chlapik ide po ulici. Naraz sa oproti nemu vyruti auto, ktore ho dialkovymi svetlami oslepi, spoza zaclon nejakeho okna vsetk osleduje postava, ktoru ked dotycny chlapik zbada, hned sa skryje. No a zacne nahanacka s tym autom. Tuna zas nic z toho nebolo, nakukanie cez zaluzie je bezny postup uz X rokov, to mi fakt nestaci   : 59 % ()