20 vteřin štěstí

Dokumentární / Sportovní / Životopisný

Německo, 2007, 60 min

Jens Hoffmann

Jeb Corliss

Více než dokumentární a sportovní bych tento snímek nazval spíše životopisný a sportovní. Protože celý film je v podstatě jen o jedné osobě - Karin Hollekim, profesionální basejumperce. Záběry seskoků a okolní přírody jsou perfektní ale místy jsou hodně rušeny neustálým žvaněním o jejím životě.(6.8.2013)

Je tady sice spousta rádoby poučných, moralizujících, nudných pasáží, ale ve výsledku člověk pochopí... U tohodle sportu statistiky nelžou...do 6 let jste buď tuzí anebo chromí... Záběry úchvatné, jsou to borci.(16.2.2012)

Moje 15 měsíční dcerka si hrála s ovladačem a pustila telku, zrovna když tohle dopoledne dávali na dvojce. Už jsem se od toho neodtrhla, i když mrňous lehce protestoval. Koukala jsem střídavě na obrazovku a na ní a říkala jsem jí: "Jestli tě za 20 let něco takovýhodle napadne, chytnu tě za flígr a pěkně ti to z tý tvojí rozkošný hlavičky vymlátím!" I když se snažím být hodně tolerantní rodič. Naštěstí na tohle snad nebude mít prachy ani příležitosti, u nás ve střední Evropě... Jinak ale krásný zážitek. Úžasný, co dokáže jedna silná lidská mysl... A tělo, samozřejmě. Záběry z norské krajiny (Norsko - země to moje zaslíbená) byly takovým pěkným bonusem.(3.5.2013)

Osobnost...(5.7.2013)

Působivá výpověď osoby na slovo vzaté proč je oficiálně nejnebezpečnější rekreační aktivita planety tak lákavá, naplňující, osvobozující a nádherná. A zároveň proč je tou nejsobečtější možnou činností vůči vlastní rodině a nejbližšímu okolí. Ovšem ať si již myslíte, že jde o nezodpovědné hazardování se životem či naopak to jediné při čem se skutečně žije naplno, tak pokud jste se někdy vydrápali na Stěnu trollů (či jiné pro tuto komunitu kultovní místo) tak sami nejlépe víte, že chtě nechtě se nelze vyhnout při pohledu dolů čiré zvědavosti, jaký to asi je pocit přemoci respekt i strach a prostě skočit...(13.10.2013)