20 vteřin štěstí

Dokumentární / Sportovní / Životopisný

Německo, 2007, 60 min

Jens Hoffmann

Jeb Corliss

Na mě měl tenhle dokument asi úplně opačný efekt, než na většinu lidí. A taky asi opačný než ten, který autoři zamýšleli. Pro mě to není dokument o nezlomné vůli člověka, ale jen a pouze o lidské blbosti a nepoučitelnosti. Nechci nikoho soudit, ale ta holka měla být ráda, že přežila. Uvědomuje si vůbec co to třeba doktory stálo práce, aby se z toho úrazu dostala? Nádherné obrázky v dokumentu bylo asi to jediné co se mi líbilo. Jinak to byla pouze sbírka klišé. Když člověk pozorně poslouchat, tak každý názor, který se zde objevil, se dříve nebo později dočkal protiřečení (např. "Jdu pouze do skoku, který mám plně pod kontrolou".. A později zazní.. "Za chvíli vás přestanou bavit skoky, které děláte na jistotu. A tak zkoušíte výzvy". A takových výroků tam bylo spousty).(6.5.2013)

Úžasné záběry ze života skokanky, která pro 20 vteřin štěstí s každým skokem přitvrzuje a má potřebu zvládat čím dál náročnější skoky. 80%(3.5.2013)

Moje 15 měsíční dcerka si hrála s ovladačem a pustila telku, zrovna když tohle dopoledne dávali na dvojce. Už jsem se od toho neodtrhla, i když mrňous lehce protestoval. Koukala jsem střídavě na obrazovku a na ní a říkala jsem jí: "Jestli tě za 20 let něco takovýhodle napadne, chytnu tě za flígr a pěkně ti to z tý tvojí rozkošný hlavičky vymlátím!" I když se snažím být hodně tolerantní rodič. Naštěstí na tohle snad nebude mít prachy ani příležitosti, u nás ve střední Evropě... Jinak ale krásný zážitek. Úžasný, co dokáže jedna silná lidská mysl... A tělo, samozřejmě. Záběry z norské krajiny (Norsko - země to moje zaslíbená) byly takovým pěkným bonusem.(3.5.2013)

!!SPOILER:!! tyhle dokumenty bývají často o ničem a teží pouze z krásných záběrů. Tenhle je jiný, nevyhnul se některým klišovitým frázím, ale jinak mi přijde velmi přirozený. Chybí mi tam snad na konci vysvětlení pádu, proč se to vlastně stalo. Našel jsem si, že ji selhal padák, možná jsem to jen přeslechl. Ale jinak povedený dokument. Je zde přesně ukázáno, jak nebezpečné to je, často tam mluví, jak někoho viděli zemřít. A z jejich skupiny ona už si nezaskáče a jejich kameraman je mrtvý.... síla(8.10.2011)

Je tady sice spousta rádoby poučných, moralizujících, nudných pasáží, ale ve výsledku člověk pochopí... U tohodle sportu statistiky nelžou...do 6 let jste buď tuzí anebo chromí... Záběry úchvatné, jsou to borci.(16.2.2012)