Mimina

Francie, 2010, 79 min

Thomas Balmès

Thomas Balmès

Bruno Coulais

ten malý mongol byl ze všech nejlepší(2.7.2012)

Jiný kraj, jiný mrav, jiné potomstvo a jiný styl výchovy. Nápaditý dokument, kde se takřka nemluví a věk hereckých představitelů se pohybuje v řádech měsíců.(26.11.2010)

Lehce komediální konfrontace nejvyhrocenějších kontrastů prvního zhruba roku v životě dětí. Přírodní společnosti v namibijské savaně či mongolské stepi jsou srovnávány s (možná až zbytečně moc) vyspělými kulturami velkoměst Tokio a San Francisco. To vše z pohledu mimin. Dialogy rodičů jsou tedy ponechány v originále bez titulků, ony jim ostatně ty děti taky nerozumí. Komentář se naštěstí nekoná. Za zmínku stojí hudba, která je natolik hravá, že kolikrát vykouzlí smích i z docela běžných situací (např. hrdinský motiv k prvním krůčkům dítěte neměl chybu). Na dětech nijak neulítávám, ale tenhle film je prostě dobrý.(16.9.2010)

Děti... jsou prostě děti :o) Jedno takové roční kvítečko mám zrovna doma, takže podívaná pro mě celkem aktuální, ani bych nespočítala, kolikrát jsem v tom poznala své dvě děti ("mučení" domácích mazlíčků, sourozenecké naschvály, věci denní potřeby coby nejvděčnější hračky atd.)... Jen jsem se zas a znovu utvrdila v tom, že prostě všude je to (až na možné menší obměny) úplně to samé :o) Zajímavý dokumentární počin a velice milá podívaná. 4*(29.12.2012)

Je to něco opravdu okouzlujícího, vidět, jaké zvyky, způsoby výchovy, a vůbec životní styl miminek ve čtyřech naprosto odlišných světech, přitom v lecčem je to úplně to samé, ať už je to Afrika, nebo Asie. Jakmile jsem se začala dívat, vtáhlo mě to do děje tak, že už nepustilo. Chtěla jsem vidět víc a víc, zaujatě jsem sledovala některé až nepochopitelné zvyky, které mají v některých zemích. Rozkošná stvořeníčka, ale kdoví, co z nich jednou vyroste..(30.12.2012)