poster

Mimina

 • Francie

  Bébés

 • slovenský

  Detičky

  (festivalový název)
 • anglický

  Babies

Dokumentární

Francie, 2010, 79 min

Režie:

Thomas Balmès

Scénář:

Thomas Balmès

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Payushka
  *

  Tendencni, stereotypni, s agitkou "africka supermama spasi svet". Prinos pro me? Nulovy.(2.12.2010)

 • Katullka
  ***

  Krásná studie nejen děti odjinud, ale i výchovy. Nejen, že po tomhle filmu se půjdu zítra oplodnit, ale pojedu i do Nambie.(12.1.2011)

 • Gemini
  ***

  Čtyři mimina z různých koutů světa vedou přes stejnost svého biologického vývoje už od narození velmi rozdílné životy, protože jejich rodiče mají velmi rozdílné možnosti. A Thomas Balmes je s pomocí "svých" kameramanů hezky snímá. A hraje k tomu Bruno Coulais. A to je všechno. Škoda, mohlo to být daleko zajímavější, takhle máme jen prvosignální "kulturní šoky", třeba z toho, jak africké domorodkyně řeší hygienu novorozenců. A ty mě osobně navíc ani nešokují. Něco si z toho vzít jde dost těžko, protože máte čtyři zcela individuální nebo chcete-li unikátní rodiny, takže z toho nemáte ani co vyvodit, zobecnit, nějak se k tomu postavit... prostě jen sledujete jakéhokoliv dramatu prosté dokumentární šup sem, šup tam cvičení. 70% max.(1.1.2015)

 • mm13
  ***

  Nevyužitý potenciál. Okrem toho, že deti sú milé bez ohľadu na kontinent a kultúru sa tu divákovi neponúka nič. Akurát bolo zaujímavé sledovať rozdiely v prístupe k hygiene a zdraviu (slovenské zdravotníctvo je fakt jeden obrovský stres) a v tomto smere je africká línia bezkonkurenčná. Tak sa získava prirodzená imunita! :-)(22.3.2011)

 • Pethushka
  ****

  Věřím, že natočit některé momenty vyžadovalo hodně trpělivosti. Myslím, že se to ale vyplatilo. Jelikož dokument nezahrnuje téměř žádné dialogy ani rozhovory, film se poměrně vlekl. Místy i trochu nudil. Rodiny ale byly vybrány vhodně a rozdíl mezi nimi byl znát. Nejpohodlnější život mi přišel v Japonsku. Naopak si nedovedu představit život v Namibii a asi ani v Mongolsku. Některé zvyky jsou opravdu zarážející. 4*(21.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace