poster

Vojížděči vodpadků (festivalový název)

 • USA

  Trash Humpers

Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 78 min

Režie:

Harmony Korine

Scénář:

Harmony Korine

Kamera:

Harmony Korine
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dellamorte
  *

  Hrubozrný ošiaľ , z ktorého sa valí demencia z každého záberu . Coitus s betonovým múrom , cez stromy , až po kontajner.....a medzi tým vlastne so všetkým, čo sa nehýbe . Korine vybral drobné z kapsy , nakúpil chlast a vylial to málo , čo protagonistom stačilo , aby to unavene uhrali. Ja by som ich angažovala do HILLS HAVE EYES 5 ! ( aj to možno len za kulisu) .Napozeral si Freda V. a vzal si autentičnosť po svojom. V niektorých chvľlach Mi to pripadalo , ako by si urobil debilov z debilov. To DVD ( ktoré sa pečie v rúre ) by som vydala v ULTRA LIMITED EDITION (aj to , len pre masky ktoré sa celého toho cirkusu zúčastnili ! ) Ten bodík za to , že si to nechávam vo filmotéke , ako výstrahu ( aj za skučajúceho 1099 ročného deda v 42-veruhey minúte , z ktorého debility sa divili aj debili ) a aj keby to bola recesia - tak Mňa minula - a kašlem na to , že GUMMO bol celkom v poho ! Videla som som ďaleko divokejšie snímky - ale tam bola aspoň forma ( vizuálna / obsahová / fandovská... ) - tu si žiaľ, vzala "Last Minute" a odpálila k inému titulu !(27.9.2010)

 • Cimr
  ***

  S tímto filmem to mám dost podobně jako se snímkem Saló aneb 120 dní sodomy - je to šílené, hnusné, odporné, divné, normální člověk to nemůže dokoukat, ale nedá se to jen tak rychle odsoudit odpadem. Považovat to za kravinu, v níž parta starých dementů kopuluje s popelnicema by bylo velkým podceněním, protože je tu celá řada až poetických a filosofických míst, jen jsou ukryté v dost divném hávu. Celá ta atmosféra je neopakovatelná. Je to vtipné, bizarní, smutné, ale ze všeho nejvíc děsivé (či přesněji: znepokojující). Pro mě osobně to je jeden z nejděsivějších filmů, co jsem v poslední době viděl. Není to horor jak má být, nejsou tu vraždící maniaci, duchové ani mimozemšťani. Je tu jen podivná noční můra, vykloubený svět, v němž přestávají fungovat základní hodnoty. A to je na tom nejděsivější. Procento, že mě sežere obří žralok, je celkem mizivé, ale takových hajzlů, co ,,nechtějí nic řešit, jen se bavit" a v rámci zábavy strkají žiletky do jablek nebo hází po lidech petardy, takových znám spousty. Vše korunuje výborný mnohoznačný konec. Mrzí mě jediná věc - že režisér nakonec vyměkl a neuskutečnil záměr nechávat VHS kazety různé poházené a takto film rozšířit mezi lidi. Kdybych někde objevil kazetu, pustil si jí a objevil tam tohle, asi bych se posral.(7.3.2013)

 • Morien
  *

  Ach, odvěké dilema, jak mám hodnotit film, u něhož tuším, o čem pojednává, podvědomě s tímto poselstvím souhlasím a mlčky ho vlastně povzbuzuji, ale fyzicky mi zkrátka a dobře způsobuje bolehlav, netrpělivost až znudění a v případě slabé chvilky i lehkou nevolnost?(4.10.2011)

 • Slasher
  **

  Fakt jako kazeta vytažená z kontejneru, taková óda na špínu, divnost a nezajímavost. Korine to prý natočil jednak z fascinace noční městskou scenérií a vzpomínek na šmíráky, jednak z jakéhosi pozastavení se nad úlohou popelnic. Tady to je prostě slepenec nijak dějově pospojitých výjevů, v nichž pár pseudo-důchodců páchá různé nepatřičnosti (třeba to symbolické ošukávání popelnic) a potká se s několika exoty. Určitou hloubku tomu neupírám, základní myšlenka mi možná také byla poodhalena, ale jinak tedy skutečně nezáživně strávených 70 minut.(13.11.2010)

 • pornogrind
  odpad!

  Určitě tenhle kousek nikomu neberu, ale tahle zábava šla mimo mě. Tohle bylo k_revsky dlouhejch 78 minut. 2% zábavy a 98% nudy. Sázím odpad ať má Harmony Korine co vojíždět.(28.5.2016)

 • - Film byl natočen v Nashvillu, hlavním městě státu Tennessee. (KlonyIlony)

 • - Natáčanie trvalo štyri mesiace. (ash99)

 • - Harmony Korine uvažoval, že dokončený film bude rozmiestňovať na neoznačených VHS kazetách na náhodných miestach, aby sa objavil ako "tajomstvo" na nič netušiacej verejnosti. Z nápadu sa upustilo z dôvodu, že film by si neudržal autorské práva. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace