S borovou šiškou pod zády

• Finsko

Käpy selän alla

• slovenský

S borovou šiškou pod chrbtom

Skin, Skin

Under Your Skin

Drama / Psychologický / Romantický / Erotický

Finsko, 1966, 89 min

Dva mlade pary, dva stany, finska priroda a hledani, co se sebou. Navic velmi zajimavy styl sedesatych let a jista melancholie. V necem mi to pripomnelo raneho Havettu, ale nelze to brat doslova.(8.9.2014)

Hoci film využíval formálne zaujímavé prvky, nezaujal. Príbeh nudný, konanie hlavných postáv príliš predvídateľné. No a kombinácia tých strihových postupov z hudobnými scénami, to bol naozaj šialený nápad, vôbec to spolu neladilo. Nu, ale experimentovať treba..(12.5.2010)

Vida, že i ve Finsku je léto plné slunce a evidentně horkého, hezkého počasí (a to bych si nikdy, při pohledu na mapu, nepředstavoval). Ale že by jediný objev, v Niskanenově filmu? Ne: radostné byly četné střihově skotačivé pasáže, písničky ve vodách jezera (o nylonkách a krabici čokolády a nylonkách, a jiné), holky, kluci, stany, tlusťoch s motorkou a tak dále a tak dále, ja edellen (to je finsky:)(13.5.2010)