Duše

Režie:

Rodrigo Blaas

Scénář:

Rodrigo Blaas

Popsaná zeď láká připojit na ni i své jméno. Potom se ohlédnout a spatřit ve výloze divného krámku panenku, co vypadá trochu jako já. Dveře jsou zavřené - anebo nejsou? Nakonec se dá vstoupit a té panenky, co chvílemi mizí a objevuje se, moci se tak dotknout! Něco se změnilo. To se nemělo stát! A krámek a popsaná zeď čekají na dalšího návštěvníka ... (xargos)

Vančura

Ty vole jako, tohle jsem skoro nedokoukal do konce, jak jsem byl u toho posranej strachy. Nikdy víc, ještě teď se bojím otočit, jestli za mnou někdo nestojí. ()

Zodd

Krátký, ale účinný hororový short plný detailů. Radši se nedívejte před spaním, budete litovat. ()

LoLaa

I pěti minutová hororová pohádka muže vyvolat emoce jako dvouhodinový film.. Napětí, deprivace, zamyšlení, vtipný i děsivý konec. Panenka Chucky je nula!;) ()

Stanislaus

Zvídavost se nevyplácí, a to platí i pro animované filmy. Kdo toho chce moc vědět, musí zaplatit nějakou "daň". Třeba vlastní duši! Nápaditý animák s příjemnou hudbou a (pro mě) nepředvídatelným koncem. ()

honajz

A tak jo, kdybych neviděl třeba Chucky nebo Puppet Master, řeknu fajn nápad. Ale co vlastně chtěl film říct? Dávejte si pozor na děti, nebo jim zlé hračky vezmou duši? Je tu ještě možná teorie o peklu, které takto krade lidské duše, ale tam to zas naráží na teologické rozpory, třeba o tom, že duše dítěte je nevinná. A když se nad tím zamyslím celkově, ta zeď je popsaná mnoha jmény, to ve městě nikomu nepřišlo divné, že se jen tak ztratilo dvě stě tři sta dětí? A proč tam visí ty plakáty s varováním, když děti většinou neumějí číst? A ta ulička je tak zapadlá, že dospělí jí neprochází, ale děti tak třikrát denně? Tohle jsou věci, které bych dořešil nejprve i u pětiminutového kraťasu, aby vypadal nějak životně. Čím víc nad tím přemýšlím, tím méně mi ten nápad přijde zajímavý a nosný, i když jako školní cvičení jistě zajímavá a velmi dobrá hříčka. ()

TheEvilTwin

Na oko dětská pohádka, ale po chvilce se rozdají karty a výsledek je horor jako kráva. Bizarní, ale sakra nepříjemný hlavní motiv. ()

SOLOM.

Slušná americko-španělská jednohubka s kapkou toho hororového nádechu. Animace byla pěkná, děj měl rychlý, i když lehce předvídatelný spád a klidně to mohlo být ještě o něco delší. Tady alespoň mají děcka zdárný příklad: Že nemají šahat na věci, co nejsou jejich a už vůbec ne čmárat křídou na zeď. ()

Dharter

Tak tento kraťas vnímám jako příběh, nebo představu, nebo sen nějakého partenofilního sociopata. Zelenooké holčičky samozřejmě do takového děje spadají. ✔ ()