Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

berusche

V prvních minutách mě film nadchl, zvláště po úvodním vysvětlení, cože je Romain Duris zač. Navíc ten jeho kukuč "jsem nevinný sirotek, hledám pochopení" vás příjemně osloví. Vanessa Paradis mi sice v polovině filmu začla být poněkud méně sympatická (ne sama sebou, ale role nevím, rozmyslím se, jsem charakter, jsou již profláknuté). Nicméně, zázrak bych v tom nehledala, styl "nechtějí se, chtějí se, zamilují se a vezmeme se" je okoukaný už na všechny kontinentální poměry. Přesto, herecké výkony uspokojivé, téma zajímavé. ()

Antabelus

Takto osobitou a povedenou romantickou komedii jsem už pořádně dlouho neviděl. Ani mě neudivuje, že za ní stojí proslulí francouzi, skutečně mají něco do sebe. [SPOILER] Dá se docela s jistotou říct, že snímek do jisté míry neguje Hitche a mladý muž zde svádí slečny za účelem rozvrácení jejich současného vztahu. Touto činností se živí jakožto nájemný profesionální rozvracovač vztahů. Geniální :) [/SPOILER] Z trochu nudného, táhlého začátku, plného pomyslných cliché se tedy nakonec vyklube tato zábavná myšlenka a je trochu škoda, že už na začátku filmu bylo docela jasné, jaký asi bude průběh a konec. Přesto jsem s takřka 100% jistotou, že vím, jak to dopadne, doufal a nervózně jsem se pohupoval na židli, v duchu napovídajíc hlavním rolím, co a jak mají dělat, aby to dopadlo tak, jak jsem si myslel. Zkrátka a dobře: má to šmrnc jako asi žádná jiná romantická komedie. ()

M.i.k.e

francouzská komedie poslední dobou nezadržitelně mířila do míst,kam neomylně směřuje ta česká.Naštěstí jak v české,tak v francouzské kotlině občas vznikne něco,co vybočí z davu a vydá se proti proudu a Klamč srdcí je právě jednou z těch vyjímek.Příběh sice zkraje vypadá "nově",ale nakonec se drží zákonitostí romantické komedie.Tentokrát však na nás tvůrci nijak netlačí a celý příběh podávají opravdu zábavnou formou.Příspívají k tomu i herci.Vanessa Paradis okouzlující,stejně tak Romain Duris.Toho sem upřímně nesnášel za Arsena Lupina,ale tentokrát si významně polepšil...80% ()

Martin741

Vanessu paradise som naposledy videl voi filme tusim sa to volal o Polovicni Sance - este s Delonom a Belmondom. Odvtedy mala hovno, a az po 12 rokoch mala konecne dobry film. tema rozbijanie partnerskych vztahov je prefekne na komediu, konecna sa pochlkapil aj mlady Duris /Gadzo Dillo/. Tempom masakroznbe dobre, dialogy perfektne, rezisersky na urovni - no, s maximalnym hodnotenim nevaham : 95 % ()

Meridius

Pro začátek, nemám rád francouzské filmy. Většinou mě odradí nudou. Tento film je však něco jiného. Je zábavný, vtipný a použiju i klišoidní slovo svěží (bože, nesnášim ho, ale sem pasuje). Hlavní hrdina je správně charismatický svůdník a hlavní hrdninka má zajímavou mezírku mezi zubama. Nejvíc se mi líbila scéna kopírující Dirty Dancing, bezchybné! ()

Skleena

"...Nejdřív se vdej a teprve až pak můžeš osouložit vše, co se hýbe!" Není to vlastně v ničem nové. Není to ani ničím extra zajímavé. A přesto to, v záplavě té tuny amerických romantických komedií, to funguje. Svěží humor a fajn dialogy prostě pořád fungují a tenhle snímek dokazuje, že aby se divák dobře bavil a uvolnil u "nepřemýšlícího" filmu, nemusí (ba snad ani neměly by) se hned každých pět minut objevit nějaké to obnažené ňadro (i když, pravda, jedno vlastně bylo) v zaručeně nejtrapnější/nejnechutnější (doplňte dle uvážení, možnost zaškrtnout více než jednu odpověď) situaci, plné oplzlých hlášek a nastokrát provařených pseudovtipů. Prostě u mě plnohodnotný 4* v rámci žánru - a to se mi ani nelíbila hlavní představitelka. Představitel tedy také ne, ale tam ať soudí jiní :) ()

Elyssea

Pár u kterého byste chemii nenašli ani pod mikroskopem. Citový posun veškerý žádný. Místy mírně vtipné, ale to je tak vše. Jako romantická komedie to zklamalo. ()

BarryLyndon

Pořád mám pocit, že za nějakých 15 let  nevznikla lepší romantická komedie. Styl vyprávění to má jako desítky let staré filmy a je to rozhodně dobře. Přitom je to hrozně kvalitně natočené v podstatě i s dobrou akcí. Co by za to co tu funguje daly ty velké rom-něco filmy od Netflixu, které stály i 10x víc.  Jenom mne mrzí, že Romain Duris na tento film nikdy úplně nenavázal. Tady má formu a screen presence lvl Belmondo a od té doby snad až na Tři Mušketýry všechno spíš nadprůměr v jiných žánrech a velká hvězda se z něj nikdy mimo Francii nestala... Mám to moc rád a doma nám to kdykoliv zvedne náladu 9/10 ()

zuzinka2

Příjemá změna oproti americké produkci v tomto žánru. Romantická komedie se sympatickými hrdiny, vtipnými scénami (polský opravář klimatizací, vidlička, kamarádka), krásným prostředí Monaka a k tomu připomínka Hříšného tance = výborná odlehčená zábava ()

bourec

Tenhle film mě zajímal víc a víc,v klubu dvd byl film neustále rezervovanej,takže sem čekal něco zábavnýho,něco co má šťávu,ale k mýmu zklamání,to co sem dostal byla uťáplá,při zdi se držící nekomedie.Film to byl veskrze průměrnej,a když k tomu přičtu ještě dost děsnou Vanessu,tak sem ochotnej vrazit filmu 50%,a to si myslim ,že mu nadržuju. ()

bukowski83

Hezká a vtipná romantika lehce pokažená špatným výběrem hlavní hrdinky, protože paní Paradis vážně není sexy ani za mák, natož aby se dalo hovořit o krasavici. ()

C0r0ner

Bohužel to byla spíš romance než komedie, i když i pár dobrých fórů se našlo, takže nemůžu říct, že by mě to kdovíjak bavilo (happyend samozřejmě nutností). Celkem to ale odsýpalo, ústřední dvojice byla fajn, takže lepší průměr to je. 65% ()

Vignette

Prostě ten správný film na ukončení 45. ročníku karlovarského festivalu, atmosféra ve Velkém sále jako vždy vynikající : ) ()

campix

Svěží francouzská romantická komedie, bez patosu typického pro hollywoodské rádoby romantické trháky. Hudební podkres je krásný a příběh je okořeněn několika opravdu vtipnými momenty. Bohužel mi ani jeden z hlavních představitelů nepadl do oka a tu tzv. chemii jsem mezi nimi také nenašel. Navíc mi Vanessa Paradis připomíná Christinu Ricci navíc s mezírkou mezi zuby, což pro mě není ideál krásy. ()

carly

už som si odvykla od čítania tituliek, tak ma to trochu rozhodilo. ale inak som sa zabávala. bolo to tak uveriteľne bláznivé. a milé. najviac sa mi páčil švagor. a ak Vanessa o Andrew Lincolna nestojí, ja si ho pokojne vezmem :) ()

magnolia

tady bych si ten komentář možná měla odpustit - ale na druhou stranu bych vás ráda varovala, že ty čtyři hvězdičky to má pouze kvůli hlavnímu hrdinovi a jeho "designu". hm, no dobře, jednu hvězdičku dám za humor... ()

necisty

Jo, líbilo se mi to. Bylo to celé hezky udělané, bavil jsem se a rychle to odsýpalo. Celou dobu jsem se pohyboval mezi 4 a 5 hvězdičkami, takže zde vyjádřím pouze zápory a důvody, proč teda 4. SPOIL: Vadí mi, že hlavní hrdina, jako už klasicky podle žánru, se do své oběti zamiluje. Jenže tohle sebrat, tak jsme hned v jiné kategorii. Vadí mi, že tam musí být nějaký záporák, který se objevuje v nevhodných situacích a hrdinovi trochu 'kazí image'. Ještě mi vadili křivé zuby Vanessy, ale za to chudinka asi nemůže:). Ale čím si to opravdu pokazili, byla ta scéna ve výtahu, kde se jen tak omylem vysypali důkazy na zem, to bylo fakt TRAPNÉ! Ale zase zde vidíme, jak se může člověk snažit být tím dokonalým bohatým princem na bílém koni, nebo jím dokonce být a nakonec vám ji stejně vyfoukne nějaký idiot, který jen zná ty triky... Hned jsem se zamiloval, okamžitě. Ona byla jako zjevení, hned jsem věděl, že je to ta pravá a začal jsem se tak nějak blbě tlemit... To není úsměv, tak se ksichtí idioti... Já vím byl jsem tak zblblej, v noci jsem nespal, rovnou jsem jí zapojil dvoujádrovej procesor... ()

Martrix

Jeden vtipný okamžik na každých 30 min. filmu, naprostá absence originální myšlenky a debilní konec...to prostě víc než dvě poctivé hvězdy nedá. Možná za to může i fakt, že mě Venessina průrva mezi zuby nerajcuje a že jsem imunní vůči vykonstruované romantice. Nicméně romantické duše, které doteď ujíždíte na Georg Michaelovi a na Hříšném tanci, si klidně přidejte dvě hvězdy a jděte do toho. ()