Sword of Sherwood Forest

všechny plakáty

Nottinghamský šerif spolu s vévodou z Newarku připravili rafinovaný plán, jak zavraždit arcibiskupa z Canterbury a zmocnit se tak hradu Bawtry. Je jen jediný člověk, který může jejich léčku překazit a život arcibiskupa zachránit - psanec Robin Hood. (dopitak)

DocBrown

Dostal jsem se k tomu jen z nudy během karantény, a určitě jsem nelitoval. Na rozptýlení dobré, pěkné exteriéry a hlavně krátká stopáž, takže nuda není (naštěstí minimální prostor pro romantiku s Marion). Celé to působilo spíš jako epizoda ze seriálu ... a ono skutečně je pokračování seriálu s Richardem Greenem. Starší Robin mi vůbec nevadil, ačkoli ho hodně zastínil Super-arcibiskup z Canterbury, připomněl Bishopa z Monty Pythonů. 71% ()

pipapa

Velmi odlehčený svošbakler/meč-a-sandál nejvíce trpí přestárlým/nepřitažlivým Robinem Hoodem v podání 42-letého Richarda Greena. Nevím, zda vůbec a o jakém věku Robina Hooda mluví lidová legenda, ale mně by tenhle "zbojník" určitě průvodcem rozkošemi lásky nebyl. Zbojníka si představuji úplně jinak. Ale v té době to bylo ještě běžné, že mladíky hráli postarší páprdové...Výprava i exteriéry velmi dobré, film by ale potřebobal více št´ávy a přesvědčivosti. Zajímavý je uhrančivý 22-letý Oliver Reed. Ani klasický širokoúhlý formát, můj nejoblíbenější, to tady opět nezachránil. Dílko spíše pro děti a bezmezně nenáročné diváky. ()

liquido26

Pohled studia Hammer na legendu o Robinu Hoodovi. Nejedná se o remake ani převyprávění toho klasického příběhu známého z filmu s Errolem Flynnem, ale o zcela nový příběh. Robin v něm musí ochránit arcibiskupa z Canterbury před atentátem. V roli záporáka šerifa z Nottinghamu se objevuje Peter Cushing, namaskovaný k nepoznání. Nejedná se o jeho nejzásadnější roli. Celkově vzato nic víc než průměrný dobrodružný příběh, který není nijak zvlášť zábavný, nijak zvlášť romantický, ale ani neurazí. ()

dopitak

Roztomilý příběh, který sice ve srovnání s legendární "flynnovskou" verzí úplně neobstojí, přesto však nemůže být považován za špatný. Richard Greene - Hood je možná až příliš kudrnatý, Peter Cushing - Sherif of Notingham až zbytečně mírný a Sarah Branch - Marion poměrně ošklivá, ale to už asi dělám z komára přinejmenším toho osla. Příjemný lesní snímek s typicky kratší stopáží, ve kterém zpracování příběhu o legendě britských hvozdů může být právem považováno za poněkud netradiční. ()

KarKulA

Hledala jsem nějakou nenáročnou historicko-dobrodružnou oddychovku a tendle film přesně zapadl do profilu. Žádné veledílo to sice není, ale když se člověk přenese přes občasný horší herecký výkon, komické plácání meči a brutální jezdecké výkony, je to ještě vcelku koukatelný film s originální zápletkou, která je příjemnou alternativou klasického příběhu. Hlavní oblíbené postavy jsou samozřejmě ponechány, k tomu se objevují postavy nové - např. postava hraběte z Newarku, která se ukáže být ještě zákeřnější, než je starý dobrý šerif z Nottinghamu. Greene jako Robin teda žádná sláva, ale vzala jsem ho tak nějak na milost, s lady Marion to bylo o poznání horší, naštěstí tato děva moc prostoru nedostala. Jednoznačně tu váleli záporáci - Pasco se mi jako hrabě z Newarku docela líbil a zářil samozřejmě Cushing - škoda jen, že si mohl tuto postavu zahrát pouze v tomdle béčku. ()