Ong Bak 3

Akční / Fantasy

Thajsko, 2010, 94 min

Tony Jaa
  • Lacike

Tony to posral na celej ciare. Totalna sracka a ja som velmi dlho rozmyslal, za co dat tomuto filmu aspon jednu hviezdicku. Nakoniec ju davam za Petchtaia Wongkamlaoa, ktoreho fantasticka bojova scena (na to co tam predvedie sa ani Tony nechyta) ma vytrhla z letargie sposobenej predchadzajucou meganudou a ako jedina vo mne vyvolala aspon nejaku emociu. Zaverecne modlenie Tonyho na skale za aspon trochu zmysluplny vysledok uz tomuto filmu nepomohlo. Po Tom yum goong som Tonymu prorokoval este 10 rokov na vrchole, kym mu zacne forma klesat a on upadne do zabudnutia. Ale ze ho caka taky rychly a hlavne hlboky pad na dno, som necakal. 1/10.(18.8.2010)

• Fr

Tien je ve velkém nebezpečí! Nebude se zotavovat snadno. Je to odplata za jeho minulost. Jeho OSUD! Nic víc..... Tony trpí od úvodních titulků (máme mnoho společného). Byl tááákovejhle kousíček od smrti!! Naštěstí ho daj do kupy a ještě ho vylepšej! Projde si fází ,,popírání“ a vše trvá dost dlouho. OSUD! Ong Bak 3 je plný filmařské nedokonalosti a všemožných klišé. I těch slonů je čím dál míň. Tak proč na to furt čumím? Asi je všude málo násilí! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu větu: ,,Moudrost je to co vládne světu“. 2.) Nevěřím, že vyléčit se dá všechno. 3.) Přemýšlím, jestli je T.Jaa nesmrtelnej nebo jen my ostatní hovno vydržíme. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(25.8.2010)

• Hakha

Překvapivě nejhorší díl, který opět trpí neherectvím Tonyho Jaa, který nechutně přehrává. Film se neuvěřitelně táhne s mnoha zdlouhavými a nudnými sekvencemi a dialogy. Asi hodinu jsem bojoval s filmem, abych u něj neusnul a vážně mě to tento film neulehčoval. Začal jsem se tak akorát bavit u některých scén, kde hudba neodpovídala dění na obrazovce (někdy zbytečně použita dynamická orchestrální hudba v sekvenci kde se nic neděje). Příběh je nulový s mnoha wtf momenty tipu mluvící useknutá hlava a akční sekvence tento průser nezachrání (množství akce vůbec nečekejte, jelikož v celém filmu jsou celkem tři krátké souboje. - první je hned na začátku a trvá asi dvě minuty. - druhý je uprostřed a má stejnou délku a závěrečný fight je až v poslední čtvrt hodině a žádný zázrak to teda taky není). Bída, opravdu bída, mé hodnocení 1 hvězdička…(19.8.2010)

• Adrian

Aby jeden z najocakavanejsich azijskych duelov roka Jaa vs Chupong skoncil ako najslabsi suboj v celom filme, navyse takmer z 3/4 prezentovany v spomalenom zabere, na to by ma pred zhliadnutim filmu nepripravila ani ta najvacsia temna magia v "pribehu" prezentovana. V istom zymsle je Ong Bak 3 naplnenim vyroku "Kral je mrtvy, nech zije kral!" - je to rozlucka s Tonym ako aj vyraznejsie predstavenie je mozneho nastupcu - Chuponga (ovsem to finale je fakt slabe...). Zaverecne cvicenie Tonyho na skale je tak krasnym epitafom jeho MA tvorby. Velmi, velmi si zelam, aby som sa mylil... .(17.8.2010)

• Rhyme

Puvodne jsem chtel dat odpad, ale kvuli par (ale jenom par) bojovym scenam jsem se rozhodl dat alespon hvezdicku jednu. Film je pro mne velke zklamani. Tento film ani nezachrani bojove sceny, dej je naprosto otresny.(15.8.2010)

• - Tony Jaa se pustil do natáčení. Ukousl si ale velké sousto a přešvihl rozpočet, měl deprese a nakonec se zhroutil a utekl do kambodžské džungle, kde se dva měsíce schovával. (Pepy)

• - Po dokončení Ong Bak 2 se Tony Jaa nepohodl se zástupci produkční firmy Sahamongkol Film, se kterou měl podepsanou smlouvu. Ti po něm požadovali, aby film kvůli pokrytí nákladů na natočení rozdělil na dvě části. S tím však Tony Jaa nesouhlasil a veřejně vystoupil s několika požadavky vůči Sahamongkolu. Jedním z nich bylo i ukončení smlouvy, kterou měl podepsanou na 10 let. Krátce po té se na nějakou dobu ztratil, takže se vyrojily domněnky o jeho únosu. Po nějaké době se však znovu objevil a setkal se i se Sia Jiangem, šéfem Sahamongkolu. Po této schůzi náhle zrušil všechny své požadavky a souhlasil také s rozdělením filmu. To se však podepsalo na kvalitě třetího pokračování. Ong Bak 2 i přes sestříhání uspěl díky bojovým sekvencím, a stal se v Thajsku hitem. Naproti tomu Ong Bak 3 s narychlo sepsaným scénářem, ve kterém dostal větší prostor Dan Chupong, a nově dotočenými scénami, naprosto propadl a stal se prvním Tonyho filmem od doby prvního Ong-baku, který se v Thajsku nedostal na první místo v návštěvnosti. (Raztubyl)

• - Natáčelo se v chrámu Prasat Ta Moan v provincii Surin poblíž hranic z Kambodží. Ve stejnou dobu se však Thajsko opět dostalo do rozepře s Kambodží kvůli spornému chrámu Preah Vihear a spor zahrnoval právě i chrám Prasat Ta Moan. Štáb byl proto nucen během natáčení toto místo opustit. (Raztubyl)