Ong Bak 3

Akční / Fantasy

Thajsko, 2010, 94 min

Tony Jaa
  • Fr

Tien je ve velkém nebezpečí! Nebude se zotavovat snadno. Je to odplata za jeho minulost. Jeho OSUD! Nic víc..... Tony trpí od úvodních titulků (máme mnoho společného). Byl tááákovejhle kousíček od smrti!! Naštěstí ho daj do kupy a ještě ho vylepšej! Projde si fází ,,popírání“ a vše trvá dost dlouho. OSUD! Ong Bak 3 je plný filmařské nedokonalosti a všemožných klišé. I těch slonů je čím dál míň. Tak proč na to furt čumím? Asi je všude málo násilí! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu větu: ,,Moudrost je to co vládne světu“. 2.) Nevěřím, že vyléčit se dá všechno. 3.) Přemýšlím, jestli je T.Jaa nesmrtelnej nebo jen my ostatní hovno vydržíme. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(25.8.2010)

Když se člověk připraví na to, že to bude trochu jinej styl filmu, než očekáváme a že se spíš jedná o úplně jinej subžánr nějakejch zaklínačskejch fantasy horrorů s prvky martial arts, tak je to fakt výbornej film s naprosto geniální dojemnou, ale nakopávací hudbou, která diváka stále v pozornosti nese k závěru - pomstě, což je asi největší martial arts peklo, co jsem možná viděl. Výborný je zasazení dalšího muai thai borce Chuponga, kterej je výbornej, ale Tony je fakt jedinečnej a ještě viditelně o třídu lepší než Chupong. Masakr asi 2 stovek kaskadérů je tak strašně intenzivní mlata, že jsem nevěřil, že ty strašný "mrdy rukama" od Tonyho někteří vůbec přežili... Tony zhubl, vypustil pro mé potěšení zbraně a zapojil hlavně ruce, proti kterým se nechytá ani extra-třída Donnie Yen. Těžko porovnávat kdo co a jak, ale podle mne je tady Tony v nejlepší MA formě, co kdy byl. Přichází opět s něčím novým a nedokážu si představit, že by se ten týpek v MA mohl posunout ještě o stupínek výš ... Tohle už je pomyslný vrchol možného ...(14.8.2010)

• prome

Nesmyslný a nudný spletenec scén, ve kterém jsou často zbytečně použité zpomalovačky. Během sledování jsem čekal na pořádnou bitku, ale když už se objevila (nebylo jich moc, jak by člověk očekával) tak neměla štávu. Choreografie byla výborná, ale způsob natočení podprůměrný. Vetšinu filmu člověk jen kouká, jak se nic neděje, je to zpomalené a hraje do toho rádoby epická hudba.(15.8.2010)

Tony Jaa je jednou z najvýznamnejších Thajských hviezd, ktoré sa dokázali dostať do povedomia širšej verejnosti. Je to možné vďaka jeho dokonalým znalostiam bojového umenia Muai Thai , ktoré patrí k najnebezpečnejším bojovým umeniam vôbec. Prvý diel Ong- Baku sa odohrával v prítomnosti a bol akýmsi oldschoolovým akčným filmom z jednoduchou zápletkou, filmom, akými sa môžu pochváliť aj Jackie Chan, alebo Jet Li. Keď sa Tony Jaa postavil aj za režisérsku stoličku vznikol Ong Bak the beginning, ktorý nás zaviedol do minulosti, do čias bojových umení, a starých kráľovstiev. Jednotka bola akčnou jazdou zo zaujímavým príbehom, ktorý Ong Bak 3 zakončuje. Stretávame sa tu zo všetkými známymi z predošlého dielu. Bojov síce ubudlo, ale snaha o duchovný rozmer filmu sa na druhú stranu podaril. Stále to má ten svoj drsný a špinavý feeling, súboje sú premyslené – dokonca sa tu nachádzajú aj fantasy prvky. Podľa mňa sa jedná o skvelé ukončenie Ong Bak legendy, ktorá si ma získala. Nepotrpí si na komplexnosť, alebo zložitosť deja, ale tých pár vecí, ktoré hojne využíva – súboje, prerod hlavného hrdinu, využívanie prostredia – sú zvládnuté tak dokonalo, že abscencia niečoho hlbšieho, na čo si potrpím, my tu vôbec nevadila. Síce to nie je také nadupané ako predošlé dva diely, ale atmosféru si to udržalo. A hlavne ma to bavilo.(12.6.2011)

• Tuax

Až při zhlédnutí tohoto dílu mi došlo, že dvojka a trojka jsou jeden rozdělený film. Jenže zde se jim povedlo oproti dvojce vše ještě více zhoršit a navíc do soubojů zapletli opět ten mod neuvěřitelnosti, kdy jeden ze soku ví, že má prohrávat tak to moc očividně přihrává a dává najevo. Na jednu stranu to ještě trochu zachraňovala pěkná thajka, ale nakonec to nevytrhla. Ono ta rehabilitace uprostřed pralesa v kamenném chármu bez jídla a vody, a ještě styl jakým s rehabilitoval, no učiněný zázrak, to by měli vyučovat na školách. To bylidé po úrazech běhali do večera jako opičí mláďata. Pak to vrácení času a ty mysteriozní prvky s dýmem, ptáky, nějak to prostě nefungovalo, nezapadalo. Grande finále z toho pak vyznívá jako grandiozní slátanina. A taky by mě zajímalo jak je možné, že v přechodu z vesnice, kdy byl rozsekaný, tak je na králově dvoře zdobí už jen pár škrábanců. A po rehabilitačce už vypadá zepředu dokonale bez poskrvnky, natož nějaké jizvy. Jako kdyby to bylo pojmuto jakožto film o superhrdinovi se superschopnostmi, tak neřeknu, ale tohle byl jen trvrdohlavý maník, co se uměl mlátit, nic víc.(31.7.2016)

• - Natáčelo se v chrámu Prasat Ta Moan v provincii Surin poblíž hranic z Kambodží. Ve stejnou dobu se však Thajsko opět dostalo do rozepře s Kambodží kvůli spornému chrámu Preah Vihear a spor zahrnoval právě i chrám Prasat Ta Moan. Štáb byl proto nucen během natáčení toto místo opustit. (Raztubyl)

• - Tony Jaa se pustil do natáčení. Ukousl si ale velké sousto a přešvihl rozpočet, měl deprese a nakonec se zhroutil a utekl do kambodžské džungle, kde se dva měsíce schovával. (Pepy)

• - Po dokončení Ong Bak 2 se Tony Jaa nepohodl se zástupci produkční firmy Sahamongkol Film, se kterou měl podepsanou smlouvu. Ti po něm požadovali, aby film kvůli pokrytí nákladů na natočení rozdělil na dvě části. S tím však Tony Jaa nesouhlasil a veřejně vystoupil s několika požadavky vůči Sahamongkolu. Jedním z nich bylo i ukončení smlouvy, kterou měl podepsanou na 10 let. Krátce po té se na nějakou dobu ztratil, takže se vyrojily domněnky o jeho únosu. Po nějaké době se však znovu objevil a setkal se i se Sia Jiangem, šéfem Sahamongkolu. Po této schůzi náhle zrušil všechny své požadavky a souhlasil také s rozdělením filmu. To se však podepsalo na kvalitě třetího pokračování. Ong Bak 2 i přes sestříhání uspěl díky bojovým sekvencím, a stal se v Thajsku hitem. Naproti tomu Ong Bak 3 s narychlo sepsaným scénářem, ve kterém dostal větší prostor Dan Chupong, a nově dotočenými scénami, naprosto propadl a stal se prvním Tonyho filmem od doby prvního Ong-baku, který se v Thajsku nedostal na první místo v návštěvnosti. (Raztubyl)