Koncert pro betlém

(pořad)
všechny plakáty
Hudební
Česko, 1994, 42 min

Čtyři osobnosti naší populární a vážné hudby – Hana Zagorová, Štefan Margita, Karel Vágner a Lubomír Brabec – obdrží poštou tajemnou pozvánku. Hned se vydají na cestu, na jejímž konci je čeká překvapení… V pořadu uslyšíme známé koledy jako "Půjdem spolu do Betléma", "Nesem vám noviny", "Narodil se Kristus Pán" či "Chtíc, aby spal", ale také novodobé písně ("Ave Maria", "Jen jedenkrát v roce", "Tvá hvězda vánoční"). Nebudou chybět ani díla barokních mistrů: Johann Sebastian Bach je tu například zastoupen skladbou "Jesus bleibet meine Freude" a Georg Friedrich Händel árií "Largo" z opery Xerxes. (Česká televize)

Marze

Opakováno na kanálu Česká televize 3, který letos přestal vysílat z finančních důvodů (energetická krize). ()

otík

Poměrně vážně braný koncert s pár písničkami Zagorové a Margity a instrumentálními skladbami, které hrají Kocianovo kvarteto, Lubomír Brabec a Karel Vágner. Překvapilo mě, jak seriózně a až odosobněně to působilo. Pěvecky to sice nebylo špatné, vánoční náladu to však ani náhodou nenavodilo. ()