Bezva chlap

Somewhat Gentle Man, A

Komedie / Drama / Krimi

Norsko, 2010, 107 min

• WANDRWALL

Bezva chlapů je stále nedostatek. Ale tenhle chlap, v tomhle filmě pro mě bezva není.(1.4.2011)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2010)

Bezva chlap dopadl jako mix žánrů určitě výrazně lépe než Boj sněžného pluhu s mafií už proto, že Stellan Skarsgard tady funguje jako představitel hlavní postavy mnohem přesvědčivěji, i když záměrně potlačuje svůj herecký rejstřík - představuje prostě burana, který od života moc nechce a jen tak přežívá. Zápletka není bůhvíjak přitažlivá, v podstatě jako kriminálka snímek nefunguje, ale jako svérázná komedie o stárnoucím chlápkovi bez životní perspektivy je to fajn. Fascinující jsou sexuální scény, které jsou zbavené jakékoli romantiky a přitažlivosti. Je to prostě mechanická činnost prováděná jakoby mimochodem. Tohle předvádět pubescentům, tak na dlouhou dobu ztratí jakýkoli zájem o sexuální experimenty. Celkový dojem: 70 %.(13.5.2016)

"Cit mají i coury, víš ?!" ;) City má i Stellan Skarsgard.. Stellan je bezva chlap, i když má slabost pro obludy !! A Bezva chlap Hanse Pettera Mollanda, který ty (tragi)komické polohy ve vypjatých situacích zvládá jako málokdo, je taky bezva !! Nebo je možná spíš bezva(VA)dnej ?? ;) Jeho festivalový snímek mísí cílenou esenciální lidskou trapnost s dosti bizarním severským humorem, kde velká část nezřídka se opakujících pokusů o vtip i dík fantastickým kamerovým hrátkám Philipa Øgaarda hraničí s genialitou, s těmi Ulrikovými sexuálními eskapádami v čele, když mě třeba docela zajímavej nápad s kouřením při čištění zubů třeba naprosto odrovnal..;) Bezva chlap staví vedle Skarsgardova jistého herectví a banalizování těžkých témat možná překvapivě na jakési dvojí hloubce, jak svých postav, zdánlivých karikatur, tak i svého poněkud vyprázdněného příběhu, který se sice plíží stejně jako smrt, ale dokáže vám na tváři vykouzlit úsměv..(15.9.2015)

En Ganske snill mann může člověku připadat osvěžující a inovativní jen pokud předtím neviděl žádný severský film. Prostě norský standart s dobrými herci, humor spíše vulgární než černý, vše jaksepatří ušpiněné, mluva drsná... Jenže to stejně nefunguje. A pardon, odmítáním se smát u soulože s ošklivou paní domácí, navíc když je ten "vtip" opakován stále dokola. Berlinale 2010(24.2.2010)