Věk draků

Předloha:

Herman Melville (kniha)

J Bateman
  • verbal

Pojďte, milé děti, sáhneme spolu Melvilovi pěkně brutálně na dicka! A uděláme to děsně kůl a moderním způsobem! Lovit dneska velryby je fuj, fuj, protože by Japonci pochcípali hlady, nahradíme je tedy drakem animákem. Jak jistě víte, v každém rasově korektním filmíku musí být alespoň jeden černoušek, tak ho vrazíme do role předlohově sněhobílého kapitána. Tvůrci prý již chystají životopis Hitlera s Denzelem Washingtonem! Nesmí samozřejmě chybět nějaký fešák, aby si i holčičky přišly na své! Nemusí moc hrát, stačí, když bude mít neustále perfektní účes a dobře vypadat! Najmeme tedy manekýna s děsně dlouhou harpunou. Teď už zbývá jen loď. Natáčení na moři stojí moc bludišťáků, to bychom vás pak nemohli oblažit tak hnusně načmáraným drakem, ne ne. Obijeme tedy podvozek Avie trochou šrotu a nandáme to té dračí potvoře na souši! Tak co říkáte? To byla ale dementní pičovina, co?(30.9.2011)

• George Stobbart

Chudák Vinnie Jones. Neviem či sa po toľkých úlohách po boku Michaela Madsena rozhodol byť ako on a prijať každú rolu, bez ohľadu na to či tam hrá 5 minút, alebo je to úplná blbosť, no po tomto filme si to začínam myslieť. Spomínam ho na úvod pre to, že bol dôvodom prečo som si film pozrel a vytrpel som to až do konca, hoci Vinnie zmizol behom úvodnej pol hodinky, kedy sa ako pravý Rus prechádzal naobliekaný, v baranici a s neustále dymiacou fajkou v hube chrlil príhody starých materí. Potom ho už digitálny drak zrejme nemohol počúvať a tak ho svojou ohnivou papuľou odpravil. Žezlo múdrostí po ňom následne prebral Danny Glover so štýlovo zjazvenou hlavou, skleneným okom a hlasom ako kosačka na železnici, ktorý sa však väčšinou po vonku túlal od hlavy po päty zafačovaný do obväzov a pôsobil ako mumlajúca múmia. Ten naverboval do posádky niekoľko mentálov, gay panáka a modelku, s ktorými loďou, po súši išli chytať svojho digitálneho draka. Chytili však asi iba vlka a väčšinu času zabili prázdnymi kecami, naivnými scénkami a snahou unudiť, prípadne aspoň uspať diváka. Občasná zimná, prírodná scenéria bola ale pekná a na chvíľočku sa objavili aj náznaky atmosféry, ktoré aspoň z ďaleka naznačili, že film vôbec nemusel byť taký slabý a už vôbec sa nemusel montovať do Moby Dicka. Tými 2 hviezdami dosť nadhodnocujem, ale Danny Glover mi za to sľúbil jeho rekvizitu skleneného oka.(13.11.2011)

• Tuax

Ryan Little už natočil lepší filmy, ale i tak je v tom něco co má ve všech svých filmech, taková uvolněnost. Jako fantasy to má v sobě dost prvků, které by to mít mělo. Ale naprosto otřesné je to v dialozích, hlavně ty prosleovy Ahabema, to se nedalo poslouchat. Na druhou stranu byl to šílenec a znělo to šíleně, takže vlastně co namítat. Ale i volba jmen postav mi přišla ne zrovna moc šťastná. Hodně špatné jsou i smrti, úplně všechny ve filmu jsou naprosto nesmyslné a to je tedy co říct. Ani jedna trochu přijatelná, odůvodněná smrt. No a to zapichování spících dráčků, větší ptákovinu člověk jen tak neuvidí, to byla řezničina a blbost na entou. Samotní draci nevypadali nejhůře na to že vypadali jako by je složili z netopýrů a ještěrek. Triky taky podprůměrné, hudba ušla. Herecky těžkopádné, nebylo co hrát. Přesto je pořád dost horších a méně koukatelnějších filmů. 4/10(2.1.2013)

• Tommassi3

Nechápu ty připomínky k originalitě filmu !! Kdo z Vás v případě tohoto, nezastírám, hodně stupidního filmu někde četl něco o původním scénáři ?? Myslíte, že Walter Newman po napsání scénáře k Sedmi statečným špatně spal ?? Já zapomněl, že dnes je zakázáno se nechat inspirovat, byť jakkoliv klasickým dílem !! Ano, zcela jistě žijeme v době, kdy nikdo na nikom neparazituje.. ;) A kvalitní filmy jsou jen ty s naprosto novými nápady !! Dovolte, abych se potrhal smíchy..(27.4.2013)

• lennyd

Ishamel se svým přítelem se, jako vynikající harpunář, připojuje k nejlepšímu lovci draků v zemi, kapitánu Ahabovi (Danny Glover). Společně s posádkou jeho lodi brázdí krajinou, aby ze zabitých draků získávali to nejcennější, a to dračí olej. Ale Ahab touží po něčem jiném - zabít velkého bílého draka, který mu v mládí zabil sestru - a je ochoten pro svůj cíl obětovat cokoliv (a kohokoliv) ...Ač mám filmy o dracích velmi rád, a většinou jsem ochoten přivřít všechny oči, čeho je moc, toho je příliš. Age of the Dragons je asi nejhorší film o dracích který jsem kdy viděl. Samotný příběh sice není vůbec špatný (taky aby byl, když si inspiraci bere z dnes již klasického příběhu), jenže to zpracování. I když pominu herce, kteří se tváří jako by do filmu nepatřili (až na Dannyho Glovera, u kterého pod vrstvou obvazů není vidět, jak se tváří), tak film obsahuje snad veškerá filmová klišé, na které si jen vzpomeneme.. Achjo, chudáci draci, toto si přece vůbec nezaslouží..(27.9.2011)