Věk draků

Předloha:

Herman Melville (kniha)

J Bateman
  • George Stobbart

Chudák Vinnie Jones. Neviem či sa po toľkých úlohách po boku Michaela Madsena rozhodol byť ako on a prijať každú rolu, bez ohľadu na to či tam hrá 5 minút, alebo je to úplná blbosť, no po tomto filme si to začínam myslieť. Spomínam ho na úvod pre to, že bol dôvodom prečo som si film pozrel a vytrpel som to až do konca, hoci Vinnie zmizol behom úvodnej pol hodinky, kedy sa ako pravý Rus prechádzal naobliekaný, v baranici a s neustále dymiacou fajkou v hube chrlil príhody starých materí. Potom ho už digitálny drak zrejme nemohol počúvať a tak ho svojou ohnivou papuľou odpravil. Žezlo múdrostí po ňom následne prebral Danny Glover so štýlovo zjazvenou hlavou, skleneným okom a hlasom ako kosačka na železnici, ktorý sa však väčšinou po vonku túlal od hlavy po päty zafačovaný do obväzov a pôsobil ako mumlajúca múmia. Ten naverboval do posádky niekoľko mentálov, gay panáka a modelku, s ktorými loďou, po súši išli chytať svojho digitálneho draka. Chytili však asi iba vlka a väčšinu času zabili prázdnymi kecami, naivnými scénkami a snahou unudiť, prípadne aspoň uspať diváka. Občasná zimná, prírodná scenéria bola ale pekná a na chvíľočku sa objavili aj náznaky atmosféry, ktoré aspoň z ďaleka naznačili, že film vôbec nemusel byť taký slabý a už vôbec sa nemusel montovať do Moby Dicka. Tými 2 hviezdami dosť nadhodnocujem, ale Danny Glover mi za to sľúbil jeho rekvizitu skleneného oka.(13.11.2011)

• Tuax

Ryan Little už natočil lepší filmy, ale i tak je v tom něco co má ve všech svých filmech, taková uvolněnost. Jako fantasy to má v sobě dost prvků, které by to mít mělo. Ale naprosto otřesné je to v dialozích, hlavně ty prosleovy Ahabema, to se nedalo poslouchat. Na druhou stranu byl to šílenec a znělo to šíleně, takže vlastně co namítat. Ale i volba jmen postav mi přišla ne zrovna moc šťastná. Hodně špatné jsou i smrti, úplně všechny ve filmu jsou naprosto nesmyslné a to je tedy co říct. Ani jedna trochu přijatelná, odůvodněná smrt. No a to zapichování spících dráčků, větší ptákovinu člověk jen tak neuvidí, to byla řezničina a blbost na entou. Samotní draci nevypadali nejhůře na to že vypadali jako by je složili z netopýrů a ještěrek. Triky taky podprůměrné, hudba ušla. Herecky těžkopádné, nebylo co hrát. Přesto je pořád dost horších a méně koukatelnějších filmů. 4/10(2.1.2013)

• Korbitch

Těžkotonážní tv look ať už chtěný či ne, hromada plků a místy nuda, ale kdybych od tohoto čekal nějaký zázrak, to bych musel být naivní idiot. Já teda nevím, co čekal verbal, ale podle jeho komentu nejspíš další Dračí srdce. Jeliman.....(30.8.2012)

• playboxguest

Je to prázdnej shit, neříkám, ale alespoň nemá tu příšernou televizní kameru, na kterou jsem u takových kousků zvyklá (ačkoli si na ten amatérský blivajz nikdy nezvyknu, takže vyznejte se v tom). Sice to nemá peprné hlášky jako filmy od Asylumu, ale dobře se u toho usíná i přemejšlí o hovadinách, aniž by divák o něco přišel. Já teda nevím, proč takové bláboly o ničem furt vznikaj, ale na druhou stranu je vidět, že se hér direktor snažil, ačkoli nebylo z čeho křesat, protože mu nikdo nedal ani scénář, ani rozpočet. A to je na draka, ale rozhodně né na odpad. 20%(22.9.2013)

• maverick10

Vsechno podstatne uz tu bylo receno, avsak musim se pozastavit nad moudrym indianskym nacelnikem a bodyguardem v jedne osobe, ktery celym filmem nesl to filosoficke duhovno. Moudre vety typu: "Vsichni musime umrit." bych zaradil do pokladnice narodni moudrosti!!! Clovek se tesi na Vinnieho a oni nam z nej udelaji smazenku hned na zacatku, pak nam tam akorat zbyde radoby drsna modelka, ktera prisla na drevenou kocabku asi primo od Elle, nebasnik, ktery ma asi takovou jiskru jako Ludek Sobota a Denny Glover u jehoz postavy uz mi chybela jenom pronesena hlaska: "Na tyhle blbosti jsem uz starej!" Nechapu jak se muze vyplatit nekomu tohle tocit!(6.9.2012)