Věk draků

John Lyde

Kostýmy:

Anne Rose
  • Karlas

Prapodivná adaptace Melvillova románu Bílá velryba, kde skupina lovců pronásleduje, na místo mořského savce, bílého draka. Přestože film obsahuje některé zajímavé nápady, není to nic co by mne nadchlo. I když mám rád dobrou fantasy a jsem obdivovatelem trikových scén, s tímto typem filmů si nějak nerozumím. Stejně tak nemůžu přijít na chuť rádoby ženským bojovnicím, které ve mě budí spíše pohrdavé pousmání než sexuální obdivování hrdinky :-). Nic méně na nudný večer možná koukatelná podivnost.(2.1.2013)

• Korbitch

Těžkotonážní tv look ať už chtěný či ne, hromada plků a místy nuda, ale kdybych od tohoto čekal nějaký zázrak, to bych musel být naivní idiot. Já teda nevím, co čekal verbal, ale podle jeho komentu nejspíš další Dračí srdce. Jeliman.....(30.8.2012)

• MartinezZ

Poblázněný Danny Glover brázdí v zimě a sněhu po souší na své lodi (!!!) ve snaze pomstít se (bílé velrybě) bílému drakovi. Doprovod mu dělá trojice žoldáků, jedna modelka a nově příchozí dva modelové. Uvnitř skupiny se odehrává jakoby příběh, ale ten je zcela nepodstatný. Nosným trámem je tu minulost Ahaba (Danny) a Rachel (modelka). ~~~ Draci stojí za prd, jsou tu pořádně vidět jen dva a to dohromady z celého filmu maximálně tři minuty. Akční budiž, fantasy = párek draků, kde se vzalo v popisu sci-fi mi není jasné, chybí žánr drama (spíš melodrama). Jediný herec, který hraje , umře jako první, Danny účinkování asi dostal příkazem, ostatní zabírají v záběrech místo zmrzlé krajině. Snad jen posledních pár minut konce ma jakýs takýs smysl. Špatné, zapomenutíhodné, za zhlédnutí nestojící. ~~~ Jděte si raději uvařit kafčo a koukejte na kapající horkou vodu v kávovaru, oproti 'Věku draků' je to "vodvaz".(23.7.2011)

• Tuax

Ryan Little už natočil lepší filmy, ale i tak je v tom něco co má ve všech svých filmech, taková uvolněnost. Jako fantasy to má v sobě dost prvků, které by to mít mělo. Ale naprosto otřesné je to v dialozích, hlavně ty prosleovy Ahabema, to se nedalo poslouchat. Na druhou stranu byl to šílenec a znělo to šíleně, takže vlastně co namítat. Ale i volba jmen postav mi přišla ne zrovna moc šťastná. Hodně špatné jsou i smrti, úplně všechny ve filmu jsou naprosto nesmyslné a to je tedy co říct. Ani jedna trochu přijatelná, odůvodněná smrt. No a to zapichování spících dráčků, větší ptákovinu člověk jen tak neuvidí, to byla řezničina a blbost na entou. Samotní draci nevypadali nejhůře na to že vypadali jako by je složili z netopýrů a ještěrek. Triky taky podprůměrné, hudba ušla. Herecky těžkopádné, nebylo co hrát. Přesto je pořád dost horších a méně koukatelnějších filmů. 4/10(2.1.2013)

• UncleG

Tak náááhodou...já zklamanej nebyl. Krajinou se vleče podivná samohybná suchozemská loď, evidentně poháněná mocnými větry hrdinné drakobijecké posádky.... Všem účastníkům výpravy z huby padají zásadní životní moudra nebo pseudofilozofický cinty... Logický díry to mělo tak veliký, že se v nich ztratil i původní smysl vyprávění, akce byla naprosto příšerná a digitální draky modeloval něčí kluk po večerech. Takže přesně ten druh filmu, u kterýho jsem se královsky bavil. A na konci mě ještě roztesknila autorská naivita s níž si tvůrci otevřeli vrátka k možnému pokračování - pro případ, že by se to snad někomu líbilo. Tak je mi líto, Ryane. Ale snaha byla, viď?(27.1.2013)

• - Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)

• - V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)

• - S rolí filmové Rachel byla původně spojována Summer Glau. (Conspi)