Věk draků

Předloha:

Herman Melville (kniha)

J Bateman
  • Slartibarkfast

Musím tedy uznat, že Melville musí v hrobě nejspíš metat kotrmelce, anžto takhle prznit světovou klasiku si může dovolit jen totální jelito. Ale co, když už jsme se dočkali v posledních letech mnoha dementních dílek, tohle se v tom množství ztratí. Krátce a jednoduše, kapitán Achab nám na slunci malinko zčernal, z mohutného černocha Kvíkvega se stal připosraný mongol, kytovcům narostla křídla, moře vyschlo, v hlavní roli se objevil "děsně slizký a neuvěřitelně sexy Malý Dick" a scénáristé v Hollywoodu už totálně zmagořili. Sračka je to tedy nehorázná a jelikož znám knižní předlohu velmi dobře, musel jsem se za zbytky ochlupení své makovice popadat, jelikož toto je opravdu moc i na mou svalnatou a vzdorovitou povahu. Připadal jsem si chvílemi jako posolený slimák. Rozhodně nedoporučuji milovníkům světové literatury a obzvláště pak Bílé velryby. 0%(9.6.2013)

Nečekal jsem zázraky a nakonec jsem byl velice mile překvapen. Je sice pravda že se to celkem vleče, ale moc se mi líbily scény s draky - tím hlavním i vedlejšími.(1.1.2014)

• Tommassi3

Nechápu ty připomínky k originalitě filmu !! Kdo z Vás v případě tohoto, nezastírám, hodně stupidního filmu někde četl něco o původním scénáři ?? Myslíte, že Walter Newman po napsání scénáře k Sedmi statečným špatně spal ?? Já zapomněl, že dnes je zakázáno se nechat inspirovat, byť jakkoliv klasickým dílem !! Ano, zcela jistě žijeme v době, kdy nikdo na nikom neparazituje.. ;) A kvalitní filmy jsou jen ty s naprosto novými nápady !! Dovolte, abych se potrhal smíchy..(27.4.2013)

• lennyd

Ishamel se svým přítelem se, jako vynikající harpunář, připojuje k nejlepšímu lovci draků v zemi, kapitánu Ahabovi (Danny Glover). Společně s posádkou jeho lodi brázdí krajinou, aby ze zabitých draků získávali to nejcennější, a to dračí olej. Ale Ahab touží po něčem jiném - zabít velkého bílého draka, který mu v mládí zabil sestru - a je ochoten pro svůj cíl obětovat cokoliv (a kohokoliv) ...Ač mám filmy o dracích velmi rád, a většinou jsem ochoten přivřít všechny oči, čeho je moc, toho je příliš. Age of the Dragons je asi nejhorší film o dracích který jsem kdy viděl. Samotný příběh sice není vůbec špatný (taky aby byl, když si inspiraci bere z dnes již klasického příběhu), jenže to zpracování. I když pominu herce, kteří se tváří jako by do filmu nepatřili (až na Dannyho Glovera, u kterého pod vrstvou obvazů není vidět, jak se tváří), tak film obsahuje snad veškerá filmová klišé, na které si jen vzpomeneme.. Achjo, chudáci draci, toto si přece vůbec nezaslouží..(27.9.2011)

• MartinezZ

Poblázněný Danny Glover brázdí v zimě a sněhu po souší na své lodi (!!!) ve snaze pomstít se (bílé velrybě) bílému drakovi. Doprovod mu dělá trojice žoldáků, jedna modelka a nově příchozí dva modelové. Uvnitř skupiny se odehrává jakoby příběh, ale ten je zcela nepodstatný. Nosným trámem je tu minulost Ahaba (Danny) a Rachel (modelka). ~~~ Draci stojí za prd, jsou tu pořádně vidět jen dva a to dohromady z celého filmu maximálně tři minuty. Akční budiž, fantasy = párek draků, kde se vzalo v popisu sci-fi mi není jasné, chybí žánr drama (spíš melodrama). Jediný herec, který hraje , umře jako první, Danny účinkování asi dostal příkazem, ostatní zabírají v záběrech místo zmrzlé krajině. Snad jen posledních pár minut konce ma jakýs takýs smysl. Špatné, zapomenutíhodné, za zhlédnutí nestojící. ~~~ Jděte si raději uvařit kafčo a koukejte na kapající horkou vodu v kávovaru, oproti 'Věku draků' je to "vodvaz".(23.7.2011)