The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

takken

Film o viere všeobecných hodnotách a tiež o láske. No príbeh je hlavne o nikdy nekončiacom rozpore medzi realistami a veriacimi, ktorí sú pre to čomu veria ochotní obetovať mnoho niekedy aj životy blízkych ľudí. Posledných 20 veľmi precítene natočených minút posúva film do inej možno lepšej roviny. ()

Olaf7

Trochu jsem se bál německé spolupráce, ale obavy byly zbytečné. Hunman, Howard, Wilson, Tyler - nezbejvá než smeknout. ()

Hepy13

Oči jsem měl na tomhle filmu přilepený stejně tak jako byl Charlie Hunnam na římse. Sice jednoduchý, ale slušně a chytlavě odvyprávěný příbeh. Nevěra, víra v boha, skrytá tajemství a Liv Tylerová, která byla mým hlavním důvodem proč jsem chtěl skočit....né z řísmy, ale po hlavě do totoho filmu. ()

Druury

Dobrý scénář, Liv krásná.. hlavní hrdina sympaťák.. nicméně si yslím, že se tento děj dal daleko lépe využít.. rád bych tento film zařadil do seznamu "brečících", ale bohužel to neudělám.. Pěkný film se špatným/dobrým koncem =3* ()

adriane9

Neuvěřitelně krásné smutné drama, které dalo přímý zásah do mojí duše.. Nevěřící Gavin, věřící v sebe a taky v lásku. Takovou, pro kterou jsi schopný zemřít.. Spoustu vět jsem si musela opsat proto jak krásně znějí a jak moc jsou skutečné, stejně tak jako celý příběh, protože někdy na té římse (i když pomyslné) krom cyniků, stojíme všichni.. /30.3 dodatek.. Tohle je jeden z těch snímků kdy jsem neštastná, že už jsem ho viděla a nemám tu možnost se na něj zase "poprvé" kouknout a znovu to zažít. ()

zahadum

Schizofrénia je vážna choroba a jej jedna vetva je tzv. náboženstvo alebo viera, proste myslíte si, že existuje imaginárna bytosť / bytosti ktorá vám vstupuje do života. Slabší jedinci tejto chorobe podliehajú silnejšie a následky sú potom katastrofálne viď inkvizícia alebo tento skvelý malý komorný film. Hunnam jednoznačne skvelá voľba a jeho charizma film ťahala dopredu. Liv Tyler v úlohe zlomenej ženy tiež výborná aj keď bola až príliš apatická. No a Patrick Wilson ako ortodoxne veriaci debil ktorému v hlave tá vôľa podriadiť sa tej imaginárnej bytosti bola taká silná až.... úžasný film a aj otázka o tom či aj my niekedy nestojíme na rimse. 80 % ()

Rokle

Kecy o Bohu byly místy lehce otravné a logika jednání Gavina si šla chvílemi taky odpočinout. Čím snímek chtěl být je mi trošičku záhadou, takže hlavní výhrou je Charlie Hunnam, který se ukazuje jako příjemné osvěžení. S kamarádem jsme se bavili o tom, že působí jako klon Heathea Ledgera a Thora :) ()

M.Myers

Zvláštní to vysoké hodnocení tohoto filmu. Mě to tedy neohromilo. Neříkám, že je to špatný film, ale zaco to hodnocení? Chlap stojí celej film na střeše a pak k velkému překvapení všech....... Herci jsou zde kvalitní, obzvláště pak Patrick Wilson je zde ve formě, ale scénáristicky žádná pecka. Od začátku mě bylo celkem jasné, jak to celé skončí, jen jsem ještě čekal alespon nejaký zvrat, který by mě překvapil, ale ono nic hmmm..... ()

JirkaLexa

Perfektní psychologický snímek vykreslující příběh dvou mužů. Dvou mužů, kteří se ocitli na stejné střeše. Dvou mužů, jež život dovedl do situace, která je nemálo dramatická. Herecké výkony na špici a to ve všech pro mne čtyřech hlavních rolích. Do všeho velice impozantní muzika, která vás příjemně unáší dějem. Opravdu kreativní nápad z hlavy scénáristy a režiséra filmu. Konec filmu z mého pohledu velmi tragický, citově však velmi hluboký a to jak v příběhu detektiva Holliste, který dopadá mnohem pozitivněji. Máme odvahu zemřít pro toho, koho milujeme??? 95% ()

owwidius

V pohode thrillerik. Ma to sice slabsi rozjadz, ale zaver o to napinavejsi. Z hercov pekny vykon od Liv Tyler a Patricka Wilsona a spominany zaver by tlacil hodnotenie aj vyssie, ale neviem sa ubranit pocitu, ze to bola len taka jednohubka a onedlho na to zabudnem. [#106/2013] ()

burton

Nejhorší kuřák je odnaučený kuřák!....a vlastně, to, že se stane člověk věřícím křesťanem ještě neznamená, že je dobrý a hodný a žije správně. ()

KNTRFKT

"Chybovat je lidské, odpouštět je božské. Víš, kdo to řekl?" "Největší frajer všech dob." Pokoušet se přesvědčit náboženského fanatika o tom, že je náboženský fanatik, vyjde asi stejně, jako pokoušet se přesvědčit Demetera od vedle, že by měl začít makat. Charliemu Hunnamovi role vyloženě sedla. Ale to mu mám jako fakt věřit, že se zamiloval do té pizdy a ještě uvažuje o: "Skočit, či neskočit?" Já bych kvůli ní ani nevylezl z postele, natož na římsu. ()

Josit

Veľká škoda, že to pôsobilo na diváka tak strašne unudene, skoro od začiatku strašne predvídateľné- jediné na čo ste pozerali bolo vylíčenie toho, čo už ste vedeli. Každopádne veľmi silný konečný zážitok a pocit. ()

Charlie84

The Ledge by moc chtěl být chytrým psychologickým dramatem a vzhledem k hercům, kteří dělají co můžou, výsledek celkem zamrzí. Připomnělo mi to podobně dobře hodnocený "Crash". Aby to bylo co nejhustší, rozhodli se tvůrci, že žádná z postav nebude normální (když už ne duševně, tak minimálně svými problémy) a Patrick Wilson, který z toho jediný vychází tak nějak uvěřitelně, je nakonec donucen udělat to co udělá....ouha, asi spoiler...a víte co, čert to vem, aspoň budete ke konci míň naštvaní než jsem byl já, v ideálním případě se teď tomuhle počinu vyhnete úplně... ()

maciii

Co jsem si nejvíc užívala, byly dialogy a to nejen ty, ve kterých se konfrontoval ateistický pohled na svět s téměř fanatickou vírou v Boha, postrádající špetku zdravého nadhledu, ale bavily mě i ty "banálnější" rozhovory, nenucené vtipkování a opatrné sbližování se dvou zdánlivě naprosto odlišných lidí, kteří byli zahraní nadmíru sugestivně a sympaticky. Zároveň je příjemné, že si film téměř nepomáhá klišovitými berličkami a není to ani žádná emocionální ždímačka, a přesto jsem i tu slzu zamáčkla. ()