Jamieho revoluce ve stravování

Reality-TV
USA, 2010, 12x60 min

Účinkují:

Jamie Oliver, Ryan Seacrest

Jamieho revoluce ve stravování začala v Huntingtonu, dle statistik místem s největším počtem obézních lidí. Jamie přijíždí do města a otevírá tam „kuchyň“, kam může kdokoli zajít a zdarma dostat lekci vaření. Tímto Jamie usiluje o to, aby lidé opět začali doma vařit a nejedli pouze jídla z fastfoodu, jak činili doteď. (Zuzitto)

Mauric

Chápu, že je to natočené pro americké diváky, což zrovna není můj šálek čaje, ale takových snílků, jako je Jamie, potřebuje svět plný kamión. Je to sice přehnaně černobílé, zbytečně hrající na city a mnohdy až přílišně schématické, ale pokud to někomu změní život k lepšímu, tak skousnu i povícero dalších kvalitativních nedostatků. Po technické stránce: 65%, srdcem: 100%. ()

Gothar

Úžasné. Jamie propaguje v najnezdravšom meste sveta zdravú stravu a dokonca sa mu to darí. Neviem nakoľko je to reality show, ale ako už spomenul F.man - hlavné je to, že táto relácia môže veľa zmeniť a nie je to len tradičný výplach mozgu, ktorý môžeme vidieť u väčšiny podobných relácií. Niektoré fakty zo života miestnych ľudí vyrážajú dych, ale je dobré informovať o tom priamo. Občas sa vyskytovalo dosť veľa sentimentu a mám pocit, že to bolo úmyselné, ale vzhľadom na veľkú užitočnosť tohto programu mi to nevadilo. ()

hallelluja

...môžete ho nenávidieť, môže vám liezť na nervy, ale jedno sa mu uprieť nedá - tento nadšený chlapík sa odhodlal zmeniť svet (resp. stravovacie návyky Amíkov), áááááááá vychádza mu to!! Jeho Food revolution - umne zostrihaná ako boj Dávida s Goliášom byrokracie a predsudkov - sa chytila a NAOZAJ OVPLYVNILA stotisíce ľudí na celom svete (vrátane mňa). Fakt mi je sympatické jeho nadšenie pre vec a úprimná (áno, ja mu to verím) snaha pozitívne ovplyvňovať život okolo seba... ()

Sinn

Britský hrdina v hlavní roli šílené americké reality show. Myšlenka fajn, ale některé scénky si vážně mohli odpustit. Proč se mám dívat na to, jak se třikrát rozbrečí ta samá tlustá teen holka, která může kvůli své váze do pěti let zemřít? Tak tolik nežeru, když to vím, ne? Celé to působí šíleně nahraně, tahle Amerika mě už vážně nebaví. Ale Jamieho vaření mám ráda a je sladký, tak dokoukáno. ()

hunty

F.man má pravdu, že je to jen tv-show, ale taky v ní vidím tu vyjímečnost a překvapivě jim to zatím žeru (snad ted beef mezi rádiem a Jamiem není zkonstruován:). Trochu Polreicha a "Jste to, co jíte" dohromady, vše ale ve větším měřítku a přímo na amerických školách, tak uvidíme, jestli to nebude jen lákačka na ABC. Třetí díl byl poměrně emotivní a "Jamie's gang" by ještě mohl do budoucna zabavit, tak ho snad uvidíme i nadále. ()