Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

Luckyman

Pri tomto filme som sa výborne bavil a bola to pekná akcia. Mongovia vyzerali veľmi zaujímavo a tie potvorky, ktoré ovládali ... John Smith (ďalšia identita) objaví na novom mieste svoje schopnosti a je to niečo neskutočné. S priateľkou sme sa výborne bavili a žasli sme nad skvelými efektami. Dej mal tiež hlavu a pätu a všetko pekne do seba zapadalo. ()

Anschutz

Jakožto milovník Twilight ságy (ano, kamenujte mě:)) jsem byla na tenhle film zvědavá. Nepotřebuji silně intelektuální filmy k tomu, abych se pobavila. Tohle ale bylo moc i na mě - tři čtvrtiny filmu se vůbec nic nedělo, chemie mezi hlavními hrdiny veškerá žádná a číslo čtyři byl většinu času velký slabšák - koho napadlo mu dát do rukou reflektory, to tedy nechápu...WTF??:) Aspoň že se na hlavního hrdinu dalo koukat, ale dvě hodiny to prostě neutáhne. Myšlenka dobrá, realizace horší (ach ty reflektory!!!), podobnost s Twilight ságou veškerá žádná...doufám, že nechtějí točit dvojku. ()

Respex

Velkolepá sci-fi o ničitelých světů a posledních přeživších, kteří se museli uchýlit na planetu zemi! Kdyby to tak bylo, tak bych byl nadšen. Bohužel tento snímek je králem průměru. Písničkové ost - neurazí ani nenadchne, scénář - mě osobně dost urazil, herci - průměr z průměru, režie - sterilní stejně jako Oko dravce. Film prostě a jednoduše nefunguje. Hlavním problémem je, že nemá tušení čím chce být. Nakonec je jakýmsi slepencem sci-fi teen akčně neakčním snímkem na který zapomenete před koncem závěrečných titulků. Za mě 2 hvězdy. PS. tento film krásně dokládá, že průměr v komediích může být opravdu někde jinde než průměr ve sci-fi :) Krásná to myšlenka že? ()

Petulka88

Bylo by jednoduché tenhle film odpálkovat s tím, že se jedná o sci-fi verzi Stmívání. Je ovšem pravda, že Číslo čtyři je někde úplně jinde. Postavy jsou alespoň trochu sympatické, film dokáže být překvapivě akční a tvůrci znají něco jako zvláštní efekty (což ve Stmívání neexistuje). Bohužel, je celý film koncipován tak, aby měl co nejnižší přístupnost, proto se to tu obejde bez násilnější scén, aspoň náznaků erotiky, nebo dokonce peprnějších výrazů. S tím jdou ruku v ruce uši rvoucí dialogy, které jsou všechno možné jen ne uvěřitelné. O vzhledu Mogadorianů ani nemluvě (nestačí, že vypadají směšně, jejich herečtí představitelé ještě silně přehrávají). A korunu všemu nasazuje násilně naroubovaná romantika. Za sebe můžu říct, že je to opravdu škoda, protože posledních asi 20 minut jsem se docela dobře bavil. ()

Jazz06

V podstatě je to všechno, co jsme viděli v traileru a popravdě i v x podobných filmech předtím. Efekty jsou ucházející. Když nebudete používat mozek, tak je to i zábava. Chtělo to ale lepší obsazení, protože jak hlavní hrdina, tak jeho velká láska (během 5 sekund...), mi byli hrozně nesympatičtí a zvlášť Dianna Agron působí, jako by ji zrovna dovezli z továrny na blondýnky a vybalili z igelitu. ()

Aurewen

..že já nezůstala jen u toho traileru..jedna hvězda ze tří důvodů- za rádoby efekty, za 1 zamilování a věrnost, a za soundtrack, složen asi ze 4 písní.. ()

Scharra

Jde se o scifi laděný twillight. Dějově nic nového pod sluncem aneb další film hollywoodské produkce plný zaběhnutých klišé (přesně víte, co se stane). Masky zlých emzáků chvílemi připomínaly triky z počátku 90. let (umělohmotné něco s červeně svítícíma očima), jinak je film protkaný digitálními efekty (výbuchy, speciální schopnosti hrdinů,...). ()

newer_more

Myšlenka dobrá. Blbý je to, že mi to dost dlouho připadalo jako mimozemskej Twilight a pročtení zajímavostí mě v tom ujistilo. ()

Mik_e

Je to samozřejmě ten nejtypičtější příklad hollywoodského popcornového bijáku, ale Caruso podobný věci celkem umí a tak to má spád, zajímavě pojatý zlý (a občas i celkem vtipný) marťany a nad šedivý průměr to zvedají hlavně rozličné schopnosti hlavních hrdinů, škoda že film představuje pouze dva z nich. Další byli patrně chystáni pro případné pokračování, na které se ale nedostalo. Celkem povedená jednohubka...čím méně se od toho čeká, tím lépe, ale film zabavit dokáže. ()

neo93

Taková oddychová celkem slušná sci-fi jízda namíchaná s teenage filmem ze střední školy. Nechybí tedy romantická linka v nichž se hlavní postava, superman z daleké planety, zamiluje do jedné obyčejné dívky. Není nouze ani o povedenou místní partičku, která zase šikanuje jednoho kluka a ke kterému se samozřejmě připlete náš superhrdina a stane se z něj jeho ochránce. Na druhé straně, jsou tu také podivní mimozemští zabijáci, kteří jdou po krku našemu hrdinovi a kteří si sebou vezou ještě zvláštnější "mazlíčky". Celkově jsem se, ale dobře bavil a především závěrečné finále stojí za to. ()

ZnalecH

Už od začátku jsem věděl, že je ten kluk jiný a nemůže žít "normálně". Proto jsem si užíval každou minutu, kdy žil "mezi lidmi" a obával jsem se okamžiku, až přijedou lovci. Každopádně rvačky byly ve filmu parádní, přestože mohly být delší. No a ten začátek (asi hodina) byl přehnaně dlouhý. Asi by to šlo zkrátit tak na čtvrtinu a bylo by to celé o něčem jiném. Ale já mám tento žánr rád, takže jsem celkem spokojený. 70% ()

Nix

Takové nijaké sci-fi které se snaží být velkolepé a strhnout na sebe efekty a všemi udělátky. Mne to nenadchlo a příběh byl opravdu hloupej. Spíše bych to viděl pro mladší publikum které by mohlo zaujmout i herecké zastoupení. I když proti Tymothymu nic nemám. ()

john.h

Taková příjemná oddychovka vhodná na kinopodívanou, ve které je spousta středoškolského klišé (superhrdina se z losera stane husťák, zachrání nerda a natrhne řiť školním fotbalistům), které už člověk někde viděl, ale pokaždé to je zábavné. Nabušenej akční konec je sám o sobě na jednu hvězdičku. ()

Tatianistka

Je pravdou, ze film som pozerala v horsej kvalite, ale myslim ze ani kino by nenapomohlo k tomu aby som dala tomu filmu viac ako tri hviezdy. Prva polovica filmu bola totalne nudna, nejake suvislosti mi ako keby unikali a cely cas som cakala kedy to uz konecne zacne..a oni tam proste riesili nejaku babu a ci chce odist alebo nechce odist a az v poslednej asi polhodine sa to prepracovali k nejakej akcii, ktora v podstate neobsahovala o moc viac toho co som videla v traileri. Bola som sklamana lebo sm ocakavala trochu viac, kedze taketo filmy mam rada..no buzial..a uprimne pochybujem ze to bude mat dalsiu cast. ()

RajCZitko

Toto je takový ten pohodový film, kde vypnete mozek a čimíte do bedny. ničím neurazí, ničím nenadchne, je to prostě jen sci-fi akčňák bez nádechu. Rozhodně nemá cenu tento film kdovíjak vyzvedávat, ale podkopávat nohy si také nezaslouží. ()

error17

Pro mě to byla taková slušná sci-fi jizda u níž jsem se celkem dobře bavil a nemusel nad ní přemýšlet. Je pravda že to nebylo nejoriginálnější a herci tam taky nic moc nehráli ale svým způsobem tento styl filmů mám rád. 76% ()

Lukaso1

Velmi milé překvapení. Se zdejším celkovým hodnocením nemohu souhlasit, snímek měl vše co má tento žánr mít. Sympatickou titulní dvojici, nějakou tu zápletku, koukatelnou akci a rozhodně nenudil. Dobře nejsou to plnohodnotné 4* ale do průměru to pro mě má daleko takže… ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)