Kruhy v obilí

• USA Crop Circles: Crossovers from Another Dimension
Dokumentární / Mysteriózní
USA, 2006, 75 min

Brány z jiných dimenzí. Poodkryjte tajemství, jež obestírá záhadu největších a nejúžasnějších kruhů v obilí, které se kdy objevily. Tvůrci těchto paranormálních útvarů zůstávají nadále neznámí. Po mnoha letech usilovného zkoumání důkazy stále naznačují, že v pozadí tohoto fenoménu by mohly být nepozemské vlivy. Jedna věc je ovšem jistá: to, co v tomto neuvěřitelném dokumentu uvidíte, nelze pojmenovat jinak než zázrak. Dokument přináší nejen senzační záběry kruhů v obilí, ale i fascinující sérii strhujících rozhovorů s vědci, svědky i nejznámějšími a nejdůvěryhodnějšími autoritami na kruhy v obilí současnosti. (oficiální text distributora)

ondrula

Taky to na mě působí účelově. Žvaní tam vesměs fanatici s virgulema, kteří strašně moc chcou věřit svojí chiméře. ()

zradek odpad!

Kruhy v obilí nemohli v žádném případě udělat lidé. Vytvořili je totální hovada. Mám na mysli tenhle film, né ty obrazce. ()

Blue.Shark

Informací o kruzích v obilí není nikdy dost, takže u mě dokument padnul na úrodnou půdu. Uznale jsem pokyvoval hlavou, když přišla geoložka, začala odebírat vzorky půdy a zjistila výkyvy. Uznale jsem pokyvoval při interpretaci pokusu s vodou zakopanou uvnitř kruhu, i při vysvětlování toho, proč si výzkumníci myslí, že za všemi kruhy nemůžou stát lidé. Když se ale do kamery začali vyjadřovat lidé, kteří cítí energie hromadící se jim v rukách, spí v kruzích, protože to má dobrý vliv na jejich čchi a připisují obrazce bohu, vrtěl jsem hlavou tak zběsile, že mi ulítly brejle. Vážně nesnáším zatahování spirituálna do záležitostí, kde by byl potřeba seriózní výzkum. Napřiklad nevím, co si mám myslet o "odpovědi na tabulku", kterou jsme poslali do vesmíru. Zdá se mi to vzhledem ke klasickým kruhům trochu brutální umělecký skok. Pak absolutně nevěřím svítícím koulím, které se v záznamu viditelně pohybují jakoby ve vrstvě nad filmem. Na druhou stranu mě hodně překvapily některé souvislosti, které z určitých obrazců vyplývají (geometrie, Země a měsíc, DNA...). Za zajímavou látku bych napařil pět hvězd, ale to spirituálno a kudlanko-nábožno mě tam točilo. ()

danny_21

Velmi zajímavý dokument zabývající se problematikou ( paranormálního jevu ? ) fenoménu Kruhů v obilí. Přiznám se, že já osobně jsem doteď těmto úkazům nevěnoval bůhvíjakou pozornost, možná i díky tomu, že v médiích to není každou chvilku na přetřes, ale myslím, že se to u mě změní. Jediné co trochu chybělo byl názor(y) opozice, případně nějaký zdokumentovaný pokus o manuální tvrobu těchto útvarů - jinak se mi to moc líbílo a nasadilo broučka do hlavičky - 80 %. ()

Expertt

Pravda nebo lež? Těžko říct, film je pojat celkem objektivně, ale kadžý si musí udělat svůj názor. Za předpokladu že jsou všechny fakta pravdivé je to úžasné...ale vyvolává to otázky hlubšího podtextu, které nejsou v dokumentu zodpovězeny.. ()

Sláveček

Pozoruhodný snímek. Ani bych netušil, že po shlédnutí tohoto snímku mi stále bude cosi vrtat hlavou. Spousta otázek, nadšení, obavy a paranoia. Doporučuji úplně každému. Jsem poznamenaný, a to na hodně dlouho. Velice důvěryhodné. Sakra, a proč se o tom začínáme bavit až teď? ()

Borecz

Velmi zajímavý dokument na neméně zajímavé téma. Nejen proto, že se na dokumenty dívám rád, ale také pro solidní zpracování, množství uvedených podkladů a spíše "úvahový" přístup se mi tento film opravdu velmi líbil. Od dokumentárního filmu také rád odcházím s pocitem, že jsem se dozvěděl zajímavé informace, ale nebylo mi "naservírováno" jediné správné vysvětlení a tento film mi zmíněný pocit poskytl. Nemám co vytknout, 5*. ()

Renie42

Takovéhle zajímavé dokumenty mám moc ráda a mnohdy se na to dívám s otevřenou pusou. Nikdo ještě neví, kdo to přesně vytváří. Našli se i tací, co to zkoušely, ale lidem to trvá déle a s ne moc dobrým výsledkem. Většina obrazců vzniká za tmy a do pár hodin. Je to neuvěřitelné. ()

Starbuck

Pro mě byl tenhle dokument opravdová lahůdka. Pokud nevěříte na mimozemšťany po tomhle snímku patrně začnete. :) Já patřím k těm co na ně věřili před i po tomto snímku. Sice mě trošku štve, že v každém filmu o nich, jsou oni ti vyspělejší a dokonalejší a většinou nás chtějí vyhladit, no ale co už. Co se týká samotných kruhů některé patrně dělají lidé, u těch složitějších už bych si tím nebyla tak jistá. Každopádně ať už je autorem kdokoliv smekám - příjdou mi prostě nádherné. Další věc co mě fascinuje jsou vědci a lidé, kteří se snaží znaky v obilí rozluštit. Těžko posoudit co je na tom všem pravdy. Možná teď někde v teple domova sedí partička lidí a náramně s baví, nad tím jak jim to svět žere. ("ty krávo natočili o nás dokument"). Možná teď někde zelený mimozemšťánek mlátí hlavou do zdi, protože zapomněl do kterého pole si zapsal seznam na nákup. Nakonec ale nezáleží na tom co je lež a co je pravda, zaleží na tom čemu lidé věří. (což mi připomíná že 21.12.2012 se vracím na K-pax.) ;D ()

x_silver

První polovina byla celkem nudná, a kdybych dopředu nevěděl, že to má jen 75 minut, asi bych to nedokoukal. Ale tvůrci vsadili na "To nejlepší na konec" a tím mi 20 minut před koncem z původně plánovaných 2* otočily plány na 4*. Právě video, jak nad polem létají světelné koule, jak byl natočen přímo vznik kruhu v obilí a Jak byl převeden jeden kruh do binární soustavy a vysvětlen, co znamená, to udělalo své. Určitě by se dal dokument zkrátit na 50 minut. O nic by jsme nepřišli, ale jinak si nemůžu stěžovat... Kvalitní dokument. ()

Unterschleif

Veľmi komplexný a zaujímavý, priam fascinujúci dokument o tomto fenoméne. Hromada fotiek a videí, výpovede očitých svedkov ktorí údajne boli pri vzniku kruhov a vysvetlenia odborníkov z rôznych oblastí ktorí sa na kruhy v obilí pozreli snáď z každého uhla. ()

killa black

Pěkný dokument, který je plný fotek a videí na téma kruhy v polích. Dověděl jsem se mnoho nových informací a některé byli hodně zajímavé. Přesto mi zde chybělo vyjádření druhé strany, a nemyslím tím mimozemšťany, ale popírače. Rád bych si poslechl i názor lidí, kteří to vidí jinak - takhle to pro mne zůstává jen projektem těch, co věří (a že některým z aktérů svítí oči, když o tom hovoří). Ani po shlédnutí tohoto dobrého dokumentu si nemyslím, že by kola vytvořili létající koule, spíš si z nás někdo, velmi šikovný, dělá dobrý den. ()

e-pilot

Lidé na všech kontinentech mají nějakou zábavu. Australani hází bumerangem, Afričani chytají mouchy, Američani válčí, Asiati se zapalují. No, a my, Evropané, si zase rádi ničíme úrodu. Že by snad tyhle obrazce v obilí, nejen kruhy, byly mimozemského původu, tak na to jsem nevěřil nikdy. Za vším hledej člověka. Přesto však musím uznat, že některé jsou vskutku povedené. Fakt oceňuji trpělivost a přesnost těch, co je ve dne v noci vyšlapávali. ()

jeany23

Dokument, po jehož zhlédnutí musí o nadpřirozené příčině vzniku kruhů pochybovat snad jen naprostý ignorant. I můj přítel už se "chytil" a začíná věřit na zelené mužíčky.. ()