Ip Man: Zrození legendy

• Hongkong Ye wen qian chuan (více)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiální text distributora)

Maki89

co sa celkoveho pohladu na film tyka, tak o nieco horsie ako 1 a 2 - chyba mi tam charizmaticky Donnie Yen a ta atmosfera filmov... kazdopadne myslim, ze aj tento prequel moze hrdo nosit meno Yip Man, bojove sceny velmi dobre(skoda tych okatych drotov), humor so starym dedkom v Hong Kongu vyborny, hudba ako inak prijemna... kedze dvojke som dal hodnotenie 8, tak tu musim o stupienok ubrat... kazdopadne filmik si odkladam na dalsie projekcie...7/10 ()

Autogram

Súboje vo forme kung-fu baletu mi nikdy nesedeli. Tentokrát sú dokonca, okrem záveru, iba vo forme cvičenia, párkrát sa urobí fu-fu-fu a karate kid je pripravený. Súboj v lekárni bol aspoň vtipný, ale inak nič. Dozvedel som sa, prečo je vhodné si pred jedením napľuvať do jedla, ale praktizovať to nemienim. –––– Vy tvrdíte, že je nevinný. Ale máte na to nejaké dôkazy? Nespochybňujte ruku zákona. ()

Marek1991

Herec, ktorý mal jednu z hlavných úloh v druhom diely má novú postavu na začiatku toho tretieho, tak to je teda podľa mňa dosť zlé, však toľko Číňanov je, že keď sa dokonca rozhodli nahradiť v celom filme aj hlavného herca s jeho filmovou ženou, tak tuto ten dôvod tohto nechápem. Sú tu však aj iné nezrovnalosti podľa mňa, najmä čo sa týka času, ale ako životopisný film popisujúci úvodnú časť jeho života je to celkom fajn, škoda že tu neboli nejaké výrazné momenty. Bojové umenia, opäť nápaditý film plný čestného a úctivého správania, tak toto si ma opäť získalo, celú túto sériu môžem. ()

teutates

Tak trochu som pozabudol práve na toto pokračovanie... prekvapila ma podobnosť hercov, menšia, ale predsa... Tak ako tu bolo už viackrát spomenuté, Donnie Yen tu nie je, čoš sa nahradiť ozaj nedá, ale aj napriek tomu ide o v celku slušný prológ, ktorý nerobí hambu predchodcom, ktoré nasadili laťku dostatočne vysoko... 8/10 ()

cheyene

Po zhlédnutí jsem byl odhodlán dát 3*, ovšem nakonec přivřu oči a přihodím jednu navíc. Ne, že by se mi třetí pokračování Ip Mana nelíbilo, ale podle mého už je příliš akční a dost by mě zajímalo, jak moc se tvůrci drželi skutečného Ipova života. Postrádal jsem také hudbu Kenji Kawaie, která k předchozím dvěma dílům perfektně pasovala. Donnie Yen mi tu také chyběl, ale náhrada za něj nebyla úplně špatná - vzájemná podoba obou herců je velkým kladem. Z milosti tedy dávám 4*, ale jde opravdu o nejslabší článek trilogie. ()

• Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)
  • Akčního choreografa na filmu dělal Tony Leung Siu-Hung, v titulcích uvedený pod jménem Tony Leung Siu Hong. Hlavní poradce přes bojová umění byl Checkley Sin. (Rominator)
  • Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)

Časové pásmo bylo změněno