Tichý dům

(festivalový název)
všechny plakáty

Laura a její otec Wilson se rozhodnou strávit poslední noc na starém rodinném letním sídle, než bude zrenovováno. Vše probíhá normálně až do chvíle, kdy Laura uslyší podivné zvuky z druhého patra. Otec se rozhodne jít nahoru podívat. Dlouho se nevrací a tak se ho vydá hledat. Jenže to co objeví se jí vůbec nelíbí, zjistí že v domě někdo je a ona se nemůže z téhle smrtící pasti dostat ven. (topr harley)

Mefistofelle

Když jsem se dočetla, že film je natočen na jediný záběr, byla jsem vcelku zvědavá. Bohužel ale musím říct, že mě film nenadchl tolik jak jsem původně očekávala. Ono se tam většinou totiž vůbec nic neděje. Svým způsobem mi to připomínalo geniální REC, akorát s tím rozdílem, že to nebylo schopno upoutat mou pozornost právě díky absenci akce. Bloudění hlavní hrdinky po prázdném (alespoň zdánlivě) domě přestane poměrně rychle bavit. Původně jsem filmu chtěla dát pouze dvě hvězdičky, ale naštěstí to zachránila pointa, která sice není kdovíjak originální, ale v tomto případě do filmu krásně zapadá. ()

TomikZlesa

*** za zajímavej jednoscénotáhlej záběr a parádně nechutnej, tmavej barák a za konec. Celou dobu sem si myslel že mi hrabe v kouli ale naštestí sem pak zjistil že já to nejsem. J*A*S*M a LIVINGDEAD mají dosti vtipné komentáře, zbytek sem už radši nečetl, holt kdo nepochopil takhle jednoduchou kravovinu tak nechápu co dělá na CSFD :) ()

dubinak

Až na fakt, že se tento film zvládl natočit jedním dlouhým záběrem, budu na něco jiného asi těžko vzpomínat v dobrém. Nic se mi na tom opravdu nelíbilo. Když úplně vypustím absolutní nelogičnost hlavních postav, naprosto klišé zápletku a nesmyslnou zbytečnou pointu, nedostala jsem vlastně vůbec nic. I když jsem byla varovaná, ať si dávám pozor na lekačky, škubla jsem s sebou asi jednou až dvakrát. Remake jsem neviděla a myslím, že ani neuvidím. Na doporučení to snad, ani kvůli tomu, že je to bez střihu, není. ()

zette

I pres kratkou stopaz se jedna o dost nudny horor. Urcita pointa a snaha natocit film napadite, tedy bez strihu tu ovsem je a jeste s prihlednutim k uruguayske produkci dam alespon dve hvezdicky... ()

3n3my

Horor prakticky bez strihu s veľmi solídnou atmosférou, s hudobným poňatím či efektami a so zábermi šikovne dopĺňajúcimi prácu len jednej kamery, napríklad pomocou odrazu v zrkadlách. Takúto sugestívnu atmosféru v opustenom dome som nezažil už pomerne dlho. O to viac Silent House potešil aj zamrazil. ()

ecceHOMMO

Tvorcovia sa síce snažili...a možno až príliš. Vlastne nič nové pod slnkom...Atmosférou síce ponuré ale nie zimomriavkové, príbeh zaujme - ale iba tým že sa aj v skutočnosti stal, inak je záujem chabý.... ()

oveckaoa

Napíšu to takhle čekal jsem od toho filmu hodně za prvé mám rád flmy podle skutečných událostí (tady nevidím důvod proč by to nemohlo byt podle skutečných událostí nepřišlo mě tam nic nereálného) za druhé oblíbený žánr. Výsledek není špatný hrají zde tak 3-4 herci z toho 3 umřou ale to nevadí co mě osobně hodnš zklamalo byl konec čekal jsem něco ve stylu že se zachránila a oni ji zabily venku a ne jakési pičoviny s duchama což byla blbost na ntou nemluvě o tom že ten dodatečný záběr tam je zbytečný radši to měly nechat na divákovi aby si to domyslel. Film se my líbil na 80 procent za ten tupý konec odečítám 20 procent takže 60. ()

hanagi

Pokud u hororu usnu (ve 3 odpoledne), pak to pro něj nebude nejlepší vizitka. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Yoshimitsu

Sračkoidní nuda u které jsem několikrát usnul. Chválím nápad natočit film bez jediného střihu i když to mělo jen 86 min, tak mi to přišlo nekonečný. Dávám 20% ()

Blue.Poison

Průměrná atmosféra, ucházející hudba a má oblíbená španělská hra s divákem "budete mít strach se i bát." Díky kameře, která celou dobu jede na jeden zátah a perfektně si hraje s odrazy v zrcadlech, světly a stíny, se tenhle film stává výjimečným. Bohužel je to asi tak všechno, co zde považovat za pozitivum. Děj je absolutně tuctový a zápletka je víceméně také vykradená odjinud, ale to už bych spoilerovala.. ()

drake31

Jeden dom, tri postavy, a takmer nula pozitívnych reakcií z mojej strany. La Casa Muda postráda atmosféru, vyvrcholenie ma nejako navzalo a jedna možno dve scény kde so mnou trhlo nestačí ... k tomu ešte hlavná predstaviteľka vrcholovo nesympatická a iritujúca. ()

pravdovravny

Nápad fajn, ale celý film je akýsi nezáživný...... až na to konečné rozuzlenie, to ma milo prekvapilo, a práve za to si to zaslúži jednu hviezdu. ()

ghatos

Žádný zázrak. Zašmodrchaný děj (dvě varianty jsou na výběr, přikláním se k racionální) a dvě lekačky nezachrání řadu hluchých míst, kde vidíme hlavní hrdinku se svítilnou bezcílně bloumat barákem. Nedotažená neovarianta hororové klasiky. 44%. PS: Tak jak většinou z LIVINGDEADEM nesouhlasím, tak tentokrát se s jeho kritikou ztotožňuji. J*A*S*M v hodnocení selhal :) . ()

mrx.friend

Takový malý horor se zajímavým námětem a rozuzlením. Avšak také s ohromným a podle mě nevyužitým potenciálem. Vzhledem k formátu natočení, kdy se pracuje s jedním nepřetržitým záběrem (samozřejmě to tak alespoň na oko působí; není pochyb, že střihači se ve studiu vyřádili), bych tu rád zmínil stejně laděnej Hitchcockův Provaz a následně epizodu "Trojúhelník" ze seriálu Akta X, která svoji jednou památnou sekvencí vzdává tomuto dílu Mistra hrůzy hold. Ale zpátky ke komentovanému - v Tichém domě fungují lekačky na výbornou, už by bylo jenom třeba lépe vybudovat mrazivější atmosféru při procházení barákem a sem tam tuto pasáž něčím okořenit, aby to nakonec nepůsobilo tak jednotvárně a pro mnohé diváky nudně a bezvýznamně. Zkrátka, kdyby se leckde přitlačilo na pilu a hrálo se víc na nervy, moh' to bejt setsakra dobrej strašák, ale na druhou stranu, možná by mu to spíš uškodilo... :) ()

zolo23

Uruguay je pre mňa veľká neznáma a všetko čo som o tomto štáte doteraz vedel bolo, že v prvej polovici minulého storočia mali dobré futbalové mužstvo a že Luis Suaréz hraje za moje obľúbené mužstvo FC Liverpool. Potom ma napadlo, že slovákom sa jednoducho natáčať filmy nedarí a určite budú štáty ktoré na tom po filmovej kvalite môžu byť oveľa horšie. URUGUAY ! ....pomyslel som si a mydlil si ruky, že budem mať pravdu. Nemal...La Casa muda ma skoro odrovnal. Film som pozeral sám o polnoci a priznám sa po tridsiatich minútach som si musel rozsvietiť svetlo, aby to so mnou nejeblo. Taký pocit strachu som naposledy zažil tuším na premiére amerického kruhu (atmoška a hudba na veľkom plátne....úplné zimomriavky) ,jasne vtedy som mal o hodne rokov menej, ale.....Ale spät k filmu, nevedel som do čoho idem a napr. po prvých desiatich minútach som mal schuti film vypnúť, lenže v tom momente niečo začalo šarapatiť na poschodí a bolo vybavené. Parádna atmosféra, miestami som mal pocit, že sa pozerám na posledné minúty Karantény a tak to mám jednoducho rád. Takže prvé 2/3 filmu famózne. Posledná tretina ma sklamala úplne iným vypointovaním príbehu, ale po skončení filmu som si uvedomil, že ide o story podľa "skutočnej" udalosti a moje želanie o nejaký mysterióznejší záver bol tým pádom nemožný. Škoda. Pár puntíkov si film zaslúži hlavne za tú atmosféru a za fakt, že som sa sám o polnoci skoro posral:) ()

Šakalík

Čistě atmosferický thriller, ze kterého si toho divák mnoho neodnese, protože je obsahově velmi prázdný a vlastně by se dalo tvrdit, že až na posledních patnáct minut v podstatě úplně bezobsažný. Samotný námět není úplně marný, ale chybí tomu trochu více akce, pač celý film sledujeme vystrašenou holčinu, která s lucernou v ruce prohledává starý barák, kde to skřípá a bouchá a vůbec je ten dům nějaký podezřelý. Jenomže kromě fňukání té holky, která v každé místnosti prohrabává staré haraburdí, se nedočkáme pranic zajímavého. Ke cti filmu slouží fakt, že když už divák skoro spí – pozor SPOILER – dostane se Laura konečně z toho domu ven a hajdy do lesa, kde narazí na Hectora, který je zase obratem doveze zpátky, jenomže to už se film dějově posune zase někam jinam. A nutno dodat, že to je jen dobře, i když zase takové WTF překvápko to taky není. Celkově bych tenhle film ale příliš nehanil. Ten námět by se docela hodil jako jedna část nějakého povídkového hororu, na celovečerní film to ale materiál není. Tu třetí hvězdičku přidávám za ten poetický závěr (ten po titulcích), ten se mi docela zamlouval. ()

Forsberg11

Nebudem orginálny a budem trošku kopírovať kolegov, ale ako tu už viacerí spomínali, pre tento uruguajský horor by sa viac hodil názov La Casa Nuda alebo po anglicky Boring House. Až na pár predvídateľných ľakačiek a občasnému závanu dusnej atmosféry je tento film strašná nuda, kde sa po väčšinu stopáže deje akurát to, že mladá pobehuje po tmavom dome z izby do izby, z prízemia na poschodie, z poschodia na prízemie a stále niečo nezmyselne hľadá. Potom priebeh filmu vyzerá asi takto: 20 minút sa nič nedeje, ľakačka, 20 minúť sa nič nedeje, vražda, 20 minút sa nič nedeje, ľakačka, vražda, 20 minút sa nič nedeje a hlúpy koniec. Ten, mimochodom dal tomu všetkému korunu. Jedna hviezda za nápad zasadiť dej do reálneho času (aj keď ten tomuto filmu vôbec nepohomol), jedna za miestami stiesnňujúcu atmosféru a jedna za vynikajúcu kameru. Suma sumárum 50 %! ()

MareT.

Nemůžu si pomoct, ale takhle nudný horor jsem dlouho neviděl. Nápad natočit film na jeden záběr shledávám dobrý, ale bohužel přináší i jisté neduhy. Dlouhé záběry pochodující postavy nejsou zrovna největší zábava, hledání čehosik v tmavém domě taktéž ne. Leknete se jednou a pointa, která byla v mých očích trošku předvídatelná, to už nezachrání. Když se to bude zkoušet dál, mohlo by to fungovat. Jen se musejí vychytat mouchy, které tento styl natáčení automaticky přínáší. ()

kery- odpad!

Tak tady mám hodně smíšené pocity.. na jednu stranu jsem se nudil jako blázen, na druhou stranu by se možná dalo mluvit i o světlých momentech..MOŽNÁ - protože těch faktorů "proti" je sakra hodně. Třeba ta idiotská kamera ve stylu venezuelských telenovel(která je mimochodem v současné době k vidění stále častěji - asi trend, který nechápu). Hudba tomu taky na kvalitě nepřidá, ale co čekat za nařvaný OST k něčemu, co je točené na jeden záběr? Tento fakt je taky rozporuplný..Skutečně to bylo na jeden? Bylo pár míst kde by to šlo napojit, ale já tomu i věřím, protože film působí tak lacině, jako by ani na střižnu nebylo. Dále bych vytkl zvuky podlahy, protože ty mě opravdu neděsily, pouze jsem si představoval komparzisty jak tam pobíhají..Herečka se celou dobu sakra snažila, ale jak začala ke konci opakovaně křičet LA FOTOS tak u mě klesla na samé dno.. Když si to po sobě čtu, dochází mi že to moje MOŽNÁ na začátku komentu nebylo ani na místě, nic pozitivního mě k filmu nenapadá. Bohužel musím říct, že už nikdy o tomto filmu nechci slyšet. ()

aquiver

Natočené bez jediného střihu, bohužel to je jediné na snímku zajímavé a originální. Ani z hororu bez kvalitního scénáře dobrý film neuděláš... 40 % ()