Veteráni

• Dánsko

Oldboys

Drama / Komedie / Road movie

Dánsko / Švédsko, 2009, 97 min

Tak za Oldboys pětku prostě musím dát. Bylo mně s těmi seniory a Vagnem s Johnem moc fajn. Střídavě jsem se smála, abych vzápětí žmoulala kapesník v ruce, ale celkově jsem byla skandinávským snímkem opravdu nadšená. Nečekala jsem tak pohodový, milý a vtipný film a díky za něj. Souhlasím s Enšpíglem, že to byla skutečně příjemná pusa na dobrou noc. "Každý den je dar, uchopte ho a vymáčkněte z něj každou malou kapku radosti a lásky".(9.9.2012)

Tak po dlouhé době se mi poštěstilo vidět (podle mne) film s velkým F. Opravdu "ftipná" i dojemná sonda do života 2 outsiderů, kteří se "náhodou" (náhody neexistují), potkají....(22.1.2011)

45th KVIFF 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Oldboys / OLDBOYS / Veteráni) - Kurňa ty důchodci jsou mnohem horší než i ty nejotravnější děti. Tento snímek mě zpočátku nudil, moc originálních věcí jsem v něm nenašel - měl jen předvídatelný děj, konec a do toho ty důchodce. Všechny atributy průměrnosti. O to více jsem byl překvapen z toho, že jsem byl v závěru úplně naměko což jsem opravdu vůbec nečekal... - 15. 8. 2011 - 90%(17.8.2011)

Pekný film so svojskou "zapletačkou". Aj keď bolo mnoho absurdných momentov, príliš som sa nenasmial. Z pohľadu dramatu nijak mimoriadne depresívny počin, ba priam naopak, odľahčene, priam ľudsky podaný príbeh z ktorého Vás rozhodne hlava bolieť nebude. "Oldboys" je ideálnou rozprávkou na dobrú noc prezentujúcou starosti rôznej vekovej kategórie, respektíve pohlavia. Morálne nabáda k náprave svojho konania či k zlepšeniu postavenia v spoločnosti. Osamelý starý chlap, mladý vyvrheľ, slobodná matka. Napriek tomu, že majú svoje vlastné problémy, jedno majú spoločné - dobré srdce. I keď je snímkom pohodovým, ktorý občas vyčaril úsmev na tvári, vzhľadom k tunajšiemu hodnoteniu som očakával predsa len viac.(30.5.2016)

Film mi ve Varech bohužel utekl a na jeho promítáni jsem se nedostal. Což mě mrzelo když jsem viděl průměrnou známku od diváků. Poté co jsem si film sehnal jsem si říkal jak film mohl dostat hodnocení kolem 1,3. Neříkám, že se jedná o špatný snímek, ale čekal jsem trošku více humorných situací.(7.12.2010)