Veteráni

• Dánsko

Oldboys

Drama / Komedie / Road movie

Dánsko / Švédsko, 2009, 97 min

45. MFF Karlovy Vary(8.7.2010)

Film mi ve Varech bohužel utekl a na jeho promítáni jsem se nedostal. Což mě mrzelo když jsem viděl průměrnou známku od diváků. Poté co jsem si film sehnal jsem si říkal jak film mohl dostat hodnocení kolem 1,3. Neříkám, že se jedná o špatný snímek, ale čekal jsem trošku více humorných situací.(7.12.2010)

Film, který umí pobavit, pohladit a ještě dát pusu na dobrou noc.(5.9.2011)

• lena60

Nevím čím to je, ale podobné milé "antidepresivní" snímky mi poslední dobou připadají čím dál méně čerstvé a osvěžující. Prsty v tom má pravděpodobně moje přesycenost severskou kinematografií, a pak také skutečnost, že ve valné většině příběhů outsiderů a podivínů postrádám překvapení a alespoň minimální hodnověrnost.(3.1.2011)

Čtyři hvězdy udělím jen vzhledem k velmi povedenému soundtracku, jinak je má spokojenost poloviční. Je to takové milé, ale pro mě někdy bohužel až moc a působí to na mě až moc jednoduše. V životě to chodí určitě jinak, ale jako příjemná komedie, se zavřenýma očima, no proč ne. Jednou za čas.(9.7.2014)

• - Film získal Diváckou cenu deníku Právo na 45. MFF Karlovy Vary. (morgos)

• - Ve scéně, kdy se tým po příjezdu do Švédska rozhodně pohřbít řidičova psa, jsou silniční značky dánské, přestože se postavy již nachází v jiné zemi. (Spectateur)