Veteráni

• Dánsko

Oldboys

Drama / Komedie / Road movie

Dánsko / Švédsko, 2009, 97 min

Cinemax se konečně vyšvihl. Nejenom, že si v nedělní večerní premiéře konečně připravil kvalitní evropský film, ale ještě se k tomu jedná o film ze Skandinávie, a co víc, film se točí kolem fotbalu. Takže pro mě osobně očekávání na 120ti procentech. Výsledek je ještě o stupínek výš, protože jsem nemohl tušit, co se z filmu nakonec vyloupne, a vylouplo se opravdu hodně. Veteráni jsou filmem, který v sobě obsahuje od všeho trochu, ale vždycky ten trošek využívá v nejlepších možných situacích. Zasmějete se, ale stejně tak Vám zamrazí. Budete mít ze života radost, ale následně si uvědomíte, že žít život není žádná slast. No prostě klasické drama, výborně napsané, se scénami ze života a laskavými lidmi v něm. Radost na to koukat.(6.9.2011)

Film mi ve Varech bohužel utekl a na jeho promítáni jsem se nedostal. Což mě mrzelo když jsem viděl průměrnou známku od diváků. Poté co jsem si film sehnal jsem si říkal jak film mohl dostat hodnocení kolem 1,3. Neříkám, že se jedná o špatný snímek, ale čekal jsem trošku více humorných situací.(7.12.2010)

Čtyři hvězdy udělím jen vzhledem k velmi povedenému soundtracku, jinak je má spokojenost poloviční. Je to takové milé, ale pro mě někdy bohužel až moc a působí to na mě až moc jednoduše. V životě to chodí určitě jinak, ale jako příjemná komedie, se zavřenýma očima, no proč ne. Jednou za čas.(9.7.2014)

Tak po dlouhé době se mi poštěstilo vidět (podle mne) film s velkým F. Opravdu "ftipná" i dojemná sonda do života 2 outsiderů, kteří se "náhodou" (náhody neexistují), potkají....(22.1.2011)

45th KVIFF 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Oldboys / OLDBOYS / Veteráni) - Kurňa ty důchodci jsou mnohem horší než i ty nejotravnější děti. Tento snímek mě zpočátku nudil, moc originálních věcí jsem v něm nenašel - měl jen předvídatelný děj, konec a do toho ty důchodce. Všechny atributy průměrnosti. O to více jsem byl překvapen z toho, že jsem byl v závěru úplně naměko což jsem opravdu vůbec nečekal... - 15. 8. 2011 - 90%(17.8.2011)