Veteráni

• Dánsko

Oldboys

Drama / Komedie / Road movie

Dánsko / Švédsko, 2009, 97 min

45th KVIFF 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Oldboys / OLDBOYS / Veteráni) - Kurňa ty důchodci jsou mnohem horší než i ty nejotravnější děti. Tento snímek mě zpočátku nudil, moc originálních věcí jsem v něm nenašel - měl jen předvídatelný děj, konec a do toho ty důchodce. Všechny atributy průměrnosti. O to více jsem byl překvapen z toho, že jsem byl v závěru úplně naměko což jsem opravdu vůbec nečekal... - 15. 8. 2011 - 90%(17.8.2011)

Něco tak vtipného, milého a současně plného příjemného napětí se jen tak nevidí. Přitom moc blízké našemu založení, kdyby to tady někdo tak uměl, klidně by se to mohlo natočit v Česku.(15.9.2011)

45. MFF Karlovy Vary(8.7.2010)

Film mi ve Varech bohužel utekl a na jeho promítáni jsem se nedostal. Což mě mrzelo když jsem viděl průměrnou známku od diváků. Poté co jsem si film sehnal jsem si říkal jak film mohl dostat hodnocení kolem 1,3. Neříkám, že se jedná o špatný snímek, ale čekal jsem trošku více humorných situací.(7.12.2010)

Tak po dlouhé době se mi poštěstilo vidět (podle mne) film s velkým F. Opravdu "ftipná" i dojemná sonda do života 2 outsiderů, kteří se "náhodou" (náhody neexistují), potkají....(22.1.2011)

• - Ve scéně, kdy se tým po příjezdu do Švédska rozhodně pohřbít řidičova psa, jsou silniční značky dánské, přestože se postavy již nachází v jiné zemi. (Spectateur)

• - Film získal Diváckou cenu deníku Právo na 45. MFF Karlovy Vary. (morgos)