Padesátník Vagn je tak trochu outsider. Žije sám, chodí do práce, a hlavně hraje se stejně starými a mnohdy i staršími chlapíky fotbal. Celý tým se chystá na pravidelný autobusový zájezd do Švédska, kde je tentokrát čeká zápas s drsným mužstvem místních policistů. Vagnovy kopačky, které toho v průběhu filmu budou mít na svědomí ještě daleko víc, způsobí, že ho spoluhráči zapomenou na benzinové pumpě – zcela bez prostředků. Tam se dá dohromady se zlodějíčkem Johnem, který, ačkoli ho právě pustili z vězení, se snaží benzinku vykrást. Jejich setkání je začátkem řady nedorozumění, zaviněných tím, že Vagn netuší, co je John zač, a Johnovi se zase strašně nehodí přítomnost neodbytného chlapíka, který je pevně rozhodnut s jeho pomocí dostihnout autobus se spoluhráči. Začátky jsou krušné, ale nakonec se mezi dvěma zcela odlišnými muži pomalu rodí jakési pouto a zasmušilý Vagn vylézá ze své ulity a začíná znovu žít. Sympatické road movie je místy seversky chladné, ale i hřejivě humorné, především však dobře napsané, zahrané a nepatetické. (MFF KV) (oficiální text distributora)

boombang

Ano, bylo to moc hezké a milé a dánský Alan Alda zahrál svou postavu velmi sympaticky. Ale měl bych dvě výtky. Závěrečná Johnova přeměna mi přišla trochu až pohádková (ale budiž, beru to). Co mi ale dost kazilo požitek z filmu, byli ti děsně nesympatičtí dědkové a jejich věčné hádky. ()

Plastík

Že by to byl nějaký šlágr mezi komediemi, to ne. Spíše komedie na neděli ve 20:00 na ČT1. Vtipů bylo dost, ale musí se dávat bacha. Nelituji času, který jsem u toho strávil, ale tím to končí. ()

Veber

Ten dobrý pocit z celého filmu a některá moudra. Plus teda naprosto perfektně se dostali na cizí svatbu:-))) ()

Perunwit

Totální pohoda že Skandi a klidně dám plnou, jelikož tohle překvápko bylo velmi nečekané a příjemné. Road movie s trochou fotbalu a jemným humorem, to si dám líbit. Nečekaně vyhrabáno na Netflixu. ()

r007

Tento film naprosto splnil mé očekávání severské komedie. Černý humor, malinko romantiky, a k tomu ještě na cestě. Čím to je, že seveřani umí ozvláštnit úplně obyčejnou postavu, které by si nikdo v životě nepovšiml ? ( Bezva chlap ) Možná jediná postava, která se vymyká jejich obsazení, je krásná Laura. Myslím oproti všem těm důchodcům, co se snaží hrát fotbal... ()

witeek

Romantické. Na severský film až nevídané. Budete ten film milovat. Lidé skoro v důchodovém věku, velmi sympatičtí. Naposledy mě takto dostal "O Schmidtovi" a "Hoří má panenko". Skvělý relax se vším co k tomu potřebujete. ()

Drzy_orel

Pro mě překvapení během MFF KV. Svěží komedie, při který se celej sál výborně bavil. A režisér, jehož to byla prvotina a první festival, vypadal po projekci vyloženě nadšenej atmosférou. ()

Von Kempelen

Hezkej a milej film, kterejch je dneska hodně málo. Říkám si ale, že kdyby to natočili Američani, tak to bude s bídou na jednu *. Otázkou je, jestli pak za mým hodnocením, resp. za tím, jak se mi film líbil, stojí jenom moje (potom ovšem nekritická) obliba v severský kinematografii a nebo to, že to v Dánsku prostě umí... ()