Padesátník Vagn je tak trochu outsider. Žije sám, chodí do práce, a hlavně hraje se stejně starými a mnohdy i staršími chlapíky fotbal. Celý tým se chystá na pravidelný autobusový zájezd do Švédska, kde je tentokrát čeká zápas s drsným mužstvem místních policistů. Vagnovy kopačky, které toho v průběhu filmu budou mít na svědomí ještě daleko víc, způsobí, že ho spoluhráči zapomenou na benzinové pumpě – zcela bez prostředků. Tam se dá dohromady se zlodějíčkem Johnem, který, ačkoli ho právě pustili z vězení, se snaží benzinku vykrást. Jejich setkání je začátkem řady nedorozumění, zaviněných tím, že Vagn netuší, co je John zač, a Johnovi se zase strašně nehodí přítomnost neodbytného chlapíka, který je pevně rozhodnut s jeho pomocí dostihnout autobus se spoluhráči. Začátky jsou krušné, ale nakonec se mezi dvěma zcela odlišnými muži pomalu rodí jakési pouto a zasmušilý Vagn vylézá ze své ulity a začíná znovu žít. Sympatické road movie je místy seversky chladné, ale i hřejivě humorné, především však dobře napsané, zahrané a nepatetické. (MFF KV) (oficiální text distributora)

BarryLyndon

Další skandinávský rest. A opět pecka. Někde mezi Lepší už to nebude a Magic of Belle Isle v road movie kabátku. Leckomu to bude připadat slabší, ale já si tyhle postavy neuvěřitelně zamiloval. 9/10 ()

Martrix

Jeden z těch "malých" filmů, které zprvu působí obyčejně, někdy dokonce nepříjemně, postavy vás moc neoslovují... . Vše do doby, než se vcítíte, než se necháte vtáhnout. Ano, u tohoto typu filmů, to může trvat klidně skoro devadesát minut a jistě se najdou diváci, kteří nad takovým počinem buď zlomí hůl příliš brzy, nebo k tomu propojení prostě nedojde. Na to vás ale žádná recenze nepřipraví. Je potřeba mít něco odžito, být empatický a trpělivý. Takže Oldboys rozhodně nejsou pro každého. V kapucínské hrobce v Brně, místě, kde leží mnoho mumifikovaných ostatků, mají vyryto: Kdo jste vy, byli jsme my. Kdo jsme my, budete i vy. Toto memento pro živé, se nutně nemusí vztahovat na mumie, ale klidně i na staré lidi. Všichni jednou budeme staří a nikde není psané, že nebudeme stejně otravní, hluční, nesnesitelně kverulantští páprdové, jako dědkové z Oldboys. Ale o tom tento film tak úplně není. Je o začátcích. O tom, že když potkáte správné lidi, kteří vám dají impuls ke změně a podají pomocnou ruku, tak můžete zažít mnoho šťastných chvil i přesto, že je vám skoro šedesát a žijete sami, nebo jste vylezli z vězení a zpackali jste si život. I odtud se dá začít, pokud tu správnou chvíli nepromeškáte. Že je tento film právě o tom, vám dojde až v závěru. V jeho polovině bych nedal víc, než tři hvězdy. V závěru klidně pět. Čtyři dám po prvním shlédnutí. Kdoví, kolik to bude podruhé. ()

zette

Ne, ze by severane podobne dramaticke komedie neumeli jeste lepsi. Presto si veterani jedouci na fotbal ziskaly me sympatie. A to i hlavni postava Vagn a jeho povedeny novy kamarad. Film je mirne usmevny po celou dobu a i kdyz se tam toho zase tolik nedelo, bavilo me to! ()

dr.fish

Když severská komedie, tak jedině depka! Zůstalo to ale spíš tak na půl cesty mezi vtipnou a nevtipnou řachandou. ()

rockwoman

Někteří lidé o sebe zkrátka musí ťuknout. Třeba jako 4 = romantický typ a 8 = vyzyvatel. :-) Severská pohodka o přátelství a zodpovědnosti. O tom, že život občas přináší i nepříjemný věci, ale taky nové šance na lepší začátky. ()

klukluka

Milá záležitost, možná až moc. Ale pobavila, potěšila, pohladila na duši. Jediný, co nechápu, že si veteráni domlouvali soupeře přes půl světa (2 dny jízdy autobusem). Ale kdyby měli obrážet jen sousední dědiny, tak bych dnes nejspíš nestrávil u televize tak příjemný večer. ()

helmut111

Milý film, ktorý má zopár vtipných scén a ako u väčšiny takýchto filmov predvítateľný dej, to však nemení nič na fakte, že skleslú náladu určite vylepší :) ()

BuddyO

Mám moc rád tyhle severské antidepresivní filmy... Film vás po celou dobu baví a vypráví milý malý příběh a určitě vám zlepší náladu. Pozn: Ta blond kočka je dánská herečka Laura Christensen. Po dvou dnech film stále nemůžu dostat z hlavy, opravdu na mě příjemně zapůsobil. Takže zvedám ze 4 na 5* - 90%. ()

DannyBoy80

Tohle bych nazval příjemným filmem. Kterak starý mládenec potkal kriminálníka a prostitutku. Zjístil jak žít, překopal svůj život a vyřešil 40 let staré traumata. Seveřani opět nezklamali, za maprosté minimum peněz dostáváme perfektní tragikomedii. Herecky výborné. ()

nonick1

Úsměvná road movie o poněkud přestárlém dánském mančaftu a jejich cestě na fotbalový zápas proti týmu švédských policistů. Pohodový a zábavný filmík - a kdyby ty věčně zapomínané kopačky na sobě neměly tu prokletou fajfku, dal bych i za pět. ()

Saur.us

Tohle jsem potřeboval! Konečně zase film, který mi zvedl náladu a ukázal že svět není zase tak strašnej. Příjemná komedie dvou outsiderů se špetkou černého humoru, krásnou blondýnou a nezbytným happy endem. ()

mi-ib

Snímek nakonec vychází vlastně strašně pozitivně a i já mám z něj ve finále pozitivní pocit. Jenže než se k tomu konci dopracujeme, tak to chvílemi drhne a taky příběh postavený na velkém počtu náhod u mě ztrácí na zajímavosti. ()

markotter

Příjemný film, ve kterém hraje velkou roli parta důchodců, ale primárně to o stáří není. Spíš o bilancování života a změně pohledu na některé problémy. Vagn a John (a vlastně i krásná Jeane) jsou lúsři k pohledání a jejich roadmovie za ujetým autobusem je chvílemi veselá, chvílemi smutná, ale skoro po celou dobu zábavná. Úplný kilo to není, vidím to na 84 %. ()

Mira90

,Typicky' severský film, chtělo by se říct. Civilní, uvěřitelný, místy melancholický a vážný, a byť i komediální, za břicho se popadat nebudete. Zato (přinejmenším) usmívat se budete skoro pořád. ()

Franc1s

To se jednou takhle potkají dva chlápci, jeden z basy, druhej 50letej fotbalista a vznikne přátelství v zábavné roadmovie od chlapců ze severu. Fotbalovej tým důchodců nemá chybu, chovaj se jak děcka a co hláška to perla, trenky na stožáru - dobré :D Pohodovej filmek k zamyšlení, ale i zasmátí se od srdce. 9/10 ()

Alergius

Absurdní a velice neotřelé, nicméně i přes nálepku komedie dokáže vyvolat hlubší otázky. Pro každého, koho standart neuspokojí. ()