Viditelný svět

Viditeľný svet

Visible World

Drama / Thriller / Psychologický

Slovensko, 2011, 104 min

Docela pěkný minimalistický film, ikdyž se místy trochu táhne. Ne, že by to asi nebylo možné, ale nějak se mi nechtělo věřit kombinaci letový dispečer psychopat, přece jen na takových místech není zaměstnán kdekdo. Každopádně si občas večer při pohledu na okna přes ulici tento film vybavím a raději ten závěs zatáhnu.(1.8.2011)

S Ivanom trojanom strávime v tomto filme veľa času a on ho využil na 100%. Ak niečo vo filme nefunguje, tak rozhodne nie herectvo Trojana, ktorý je v zábere v jednom kuse. Bavilo ma sledovať ho. Podobný film kedysi natočil K. Kieslowski a to - Krátky film o láske. Samozrejme Kieslowského film je lepší, ale aj tu ma zaujímalo ako sa bude príbeh vyvíjať a kam je Trojan a jeho postava ochotná zájsť. Film má pomerne nízke hodnotenie, ale ja by som to tak tragicky nevidel. Film má pomalé tempo, ale kamera M. Štrbu dokáže zaujať a pulzujúca hudba vie navodiť atmosféru. Myslím, že film patrí k tomu lepšiemu čo u nás za posledné roky vzniklo a je rozhodne lepší než preceňovaný a cenami ovenčený -Môj pes killer. Prikláňam sa k slabším štyrom hviezdam, ale súhlasím, že bez Trojana, by to bolo o hviezdu menej. 70%.(26.10.2015)

Trojanův magor ze Samotářů má celovečerák. Koukatelný to je, takže v pohodě. 65%(2.7.2013)

46. MFFKV - film strasně ztroskotává na scénáři, divný děj a neskutečně nevěrohodné postavy ho zabíjejí, byť herci hrají jak o život. Nenadchne ani neurazí(11.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce (Viditeľný svet / VISIBLE WORLD / Viditelný svět)(14.7.2011)

• - Režisér a zároveň scenárista tohoto snímku vycházel při sepisování námětu z okamžitého nápadu, který se objevil během posezení s přítelkyní na balkóně a položení otázky, co se asi děje za těmi okny okolo. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Oliver navigátor (Ivan Trojan) je vlastně předobraz Petra z Příběhů obyčejného šílenství (2005), kde praví, že pracoval na navigační věži.Obě postavy pak mají společné,  že jejich normalita je velmi diskutabilní. (sator)

• - Seriál, ktorý počuť a vidieť v televízii na začiatku filmu, je Dva a pol chlapa (od r. 2003). Neskôr sa v nej objaví napríklad aj seriál Simpsonovci (od r. 1988) alebo film Pán prsteňov: Dve veže (2002). (Greenpeacak)