Viditelný svět

Viditeľný svet

Visible World

Drama / Thriller / Psychologický

Slovensko, 2011, 104 min

S Ivanom trojanom strávime v tomto filme veľa času a on ho využil na 100%. Ak niečo vo filme nefunguje, tak rozhodne nie herectvo Trojana, ktorý je v zábere v jednom kuse. Bavilo ma sledovať ho. Podobný film kedysi natočil K. Kieslowski a to - Krátky film o láske. Samozrejme Kieslowského film je lepší, ale aj tu ma zaujímalo ako sa bude príbeh vyvíjať a kam je Trojan a jeho postava ochotná zájsť. Film má pomerne nízke hodnotenie, ale ja by som to tak tragicky nevidel. Film má pomalé tempo, ale kamera M. Štrbu dokáže zaujať a pulzujúca hudba vie navodiť atmosféru. Myslím, že film patrí k tomu lepšiemu čo u nás za posledné roky vzniklo a je rozhodne lepší než preceňovaný a cenami ovenčený -Môj pes killer. Prikláňam sa k slabším štyrom hviezdam, ale súhlasím, že bez Trojana, by to bolo o hviezdu menej. 70%.(26.10.2015)

• boblig

Slovenský pokus o psychologický film dopadl hodně špatně, ale nikoli kvůli Ivanu Trojanovi - spíše díky mizerné režii a scénáři, která hlavního představitele nutí do křečovitého výkonu. Zbytečně natažený snímek, který se jeví jako nedokonalá parodie některých filmů o psychopatech ...(10.7.2011)

• Dannysek4U

Utahany, dej bez poradnejch nakopnuti, velmi nedomysleny, chvilema skoro smesne pusobici dialogy, Trojan pusobi prilis malo uveritelne (nekdo takovej jako charismatickej, manipulujici svudnik?), chybi gradace - SPOILER - pritomnost kveru nevysvetlena (pravda, trochu jsem doufal, ze ji pouzije, skoda), pritomnost zminek o matcine alergii na citrony nevysvetlena (priznavam, trochu jsem doufal, ze ji zabije, skoda), pritomnost de facto znasilneni sousedky a jejiho naslednyho chovani nevysvetlena (jako ze se zamiloval kun, nebo co? WTF a skoda), konec nesmyslnej a nijakej, pelmel televiznich serialu na pozadi nesmyslenej a bez spojitosti s dejem (skoda), bitka s bezdomovcem totalni fail (andele na Slovensku asi vyziraj popelnice), chovani deti mimoza, a tak dale - KONEC SPOILERU - no proste to boli. A pritom je videt, ze Kristufek umi budovat atmosferu. Ale s takovym scenarem... no proste spatny.(8.8.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce (Viditeľný svet / VISIBLE WORLD / Viditelný svět)(14.7.2011)

• Marigold

Psychologické drama s totálně anti-psychologickým pojetím postav a s dialogy, které se rozpadají pod rukama. Ke konci už bolestivá trapnost, která svou totální nemohoucností přivádí k šílenství.(8.8.2011)

• - Oliver navigátor (Ivan Trojan) je vlastně předobraz Petra z Příběhů obyčejného šílenství (2005), kde praví, že pracoval na navigační věži.Obě postavy pak mají společné,  že jejich normalita je velmi diskutabilní. (sator)

• - Režisér a zároveň scenárista tohoto snímku vycházel při sepisování námětu z okamžitého nápadu, který se objevil během posezení s přítelkyní na balkóně a položení otázky, co se asi děje za těmi okny okolo. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Seriál, ktorý počuť a vidieť v televízii na začiatku filmu, je Dva a pol chlapa (od r. 2003). Neskôr sa v nej objaví napríklad aj seriál Simpsonovci (od r. 1988) alebo film Pán prsteňov: Dve veže (2002). (Greenpeacak)