I mladí lidé se musí zařadit do pracovního procesu, přechod z bezstarostných studií do zodpovědné praxe, kdy by měli osvědčit, co vše se naučili, pro některé bývá náročný. Dva novopečení stavební inženýři, charakterově rozdílní, záhy zjistí, že o své budoucí práci i lidech, s nimiž se budou shledávat, zdaleka nevědí vše. K nesnázím v zaměstnání se navíc přidržují problémy soukromé. Neobratně natočený snímek patří mezi rádoby angažovaná díla, která vznikala na stranickou objednávku, i když se snaží politické akcenty skrýt; přinášenou výpověď zužuje na moralizátorské kázání o zodpovědnosti - lehkovážnost v milostných vztazích i řízení vozidla v podnapilosti se nutně vymstí. (oficiální text distributora)

Flego

Scenár Petra Jaroša sleduje osudy štyroch mladých ľudí, ich prvé pracovné problémy a komplikované vzťahy medzi sebou. Do popredia sa dostáva problematika zodpovedného prístupu k riešeniu citových problémov, ale aj medziľudské vzťahy ako také. Snímok je poňatý veľmi intímne, dopomáha mu k tomu kamera, ktorá veľmi dobre pracuje s detailami. Réžia je kompaktná, hudba vhodne zvolená. Prím však hrajú herecké hviezdy tej doby, všetci štyria podali veľmi dobré výkony. Nesúhlasím s označením filmu ako angažovaný, budovateľský či poplatný dobe. Práve naopak, tento snímok je citlivou, skoro komornou, psychologickou drámou o dozrievaní a zodpovednosti. ()

anderson

Typicky jalový slovenský normalizačný opus v ktorom sa z arogantného KUKURU stane milujúci nastávajúci otecko. STRATA ČASU. (22.7.2009) ()

Radko

Citové vzplanutia medzi gigantickou výstavbou. Rozostavaná vodná priehrada Liptovská Mara a moderná Bratislava sú prostredia kde sa odohráva príbeh lásky, nevery, žiarlivosti a zodpovednosti štyroch mladých ľudí, ktorí žiadne iné problémy nemajú. Spoločnosť im zabezpečí vzdelanie, prácu, bývanie - ostáva vyriešiť problémy s láskou. Hviezdy vtedajšieho slovenského herectva: Magda Vášaryová, Juraj Kukura, Zuzka Kocúriková a Emil Horváth sa snažia ostošeť, ale dialógy sú neuveriteľne plytké, prvoplánové a nedomyslené. Ani sa veriť nechce, že predstavujú vysokoškolákov a nie absolventov pomocnej školy. Záverečná nočná naháňačka tatrovky a verejnej bezpečnosti s retrospektívnymi spomienkovými zábermi a následná blesková premena večného zvodcu a ľahtikára na starostlivého a zodpovedného otca rodiny patria k vrcholom nechceného humoru a zároveň k najsrandovnejším momentom slovenského filmu. Socialistický psychologicko-budovateľský brutál art alebo ďalšie z ideologizujúcich diel, ktoré je tak zlé, že je ho dobré vidieť. Vidieť, že pán režisér mal s réžiou problém, no pri diele na spoločenskú objednávku to zjavne nikomu nevadilo. Pozn. Vo filme sa objavuje (pri scénach plaveckých pretekov) aj svojrázny product placement na Matador Bratislava, Gumárne Púchov a ďalšie úspešné fabriky produkujúce moderné priemyselné produkty. ()

Prubner

Autoři se naštěstí věnují víc soukromým problémům hrdinů než těm pracovním. Ale tak strašné dialogy jsem už ve filmu dlouho neslyšel, chudáci herci si s nimi nemůžou poradit, i když se snaží. Ani v jiných ohledech se scenárista moc nepředvedl, postavy jsou dost jednorozměrné. Z herecké sestavy nakonec nejlépe vychází Kukura, protože jeho role hajzlíka je nejvděčnější. ()

David.Darco

Asi najdlhší hodinový (aj kúsok) film, aký som kedy videl. Nevhodne obsadený. S hlúpymi replikami, ktoré sú často úplne odveci. Lacným vizuálom a nelogickým strihom. Tu ma Jaroš ako scenárista silno sklamal. Žiaľ. Navyše som videl verziu snáď s najhorším zvukom na svete. ()

• Filmovanie prebiehalo v Bratislave a na Liptovskej Mare. (dyfur)