Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Loki12

Čakáte hrôzu, bubakov, uchýlakov. Ešte aj niečo na spôsobom mimozemštanov. Všetky tieto myšlienky prichádzajú tým ako je film točený. Je vlhký, chladný, depresívny. Už len Mulder a Scully. Ale ono je to ešte horšie. To čo sa skrýva v temných tieňoch. Je to fakt desive. Ak ste rodič, tak o to desivejšie. Film sa pomaličky odvija, ako keď sedíte na horskej drahe a stúpate hore. Viete aké to bude, už ste to zažili veľa krát. Rozdiely budú len v drobnostiach. Pridete na vrchol a čakáte klasickú jazdu. Lenže omyl. Tu začne pád. Nepoznaný a pritom taký obyčajný. Lenže ono tu vobec nebude nič sedieť. Hľadáte štandardné vzorce, ale oni napriek tomu, že tam sú, fungujú inak. Bavil som sa, nechal sa vláčiť po lese, skalách, tuneloch. Dakujem Laugier, verim, že si myslel na tieto pocity, ktoré som zažil....A neviem ti odpovedať na poslednú otázku. ()

dr.who

Po dlhom case film, ktory ma prijemne prekvapil scenarom, napadom, hereckymi vykonmi a atmosferou.. Bravo, odporucam.. ()

Kathleena

Asi jsem dost ovlivněná tím, jak moc nadšená jsem byla ze snímku Martyrs, ale tohle bylo obrovské zklamání. Nápad to byl skvělý, zvrat v polovině filmu je dokonalý, ale celé je to takové nedotažené, nedává to smysl, postrádá to rafinovanost...I když pominu, že unášet děti z jedné malé vesničky furt dokola a pak se obětovat pro možnost lepšího života je ujetý, stejně je to plný různých klišé. ()

Patrix000

Užasný film s skvelým nametem herci rozuzleni zajimaví od zacatku do konce nemelo to chybu fakt ne!!!MUŽU JEN DOPORUČIT KOUKNTETE NA TO A POSUDTE SAMY ALE PODLE ME TO BYLO BOŽÍÍÍ WOOOOOOOW!!!! ()

Aresko123

Paradny thriler! Az do tristvrte filmu som nechapal suvislosti a co robi Temny muz . Potom vsetko do seba krasne zapadalo..... Perfektne spracovane, uzasna Jessica Biel !!!! a paradne napatie. Urcite jeden z najlepsich thrilerov poslednej doby. Kiez by sa tocilo viac takychto filmov. ()

gerdi14

Další pěkny a trochu opomíjeny kousek roku 2012. Podobné překvapení jako u La Cara oculta,originální scénář,dobré herecké výkony... zejména J.Biel zahrála parádně. Nic jsem nečekal a dostal jsem opravdu hodně! ()

zajunc

Nemůžu hodnotit jinak. Po dlouhé době konečně to pravé ořechové. Takhle si představuju plnohodnotnou podívanou na směsici několika žánrů s neustálými dějovými zvraty. Nerozhodnost, které postavě fandit, protože je ta "dobrá", ve mě přetrvává doteď. Opravdu záleží na rozdílném úhlu pohledu a na míře empatií každého z nás, což tenhle film vystihl dokonale. ()

kika

Tak z tohto filmu mám velmi zmiešané pocity. Musím uznať, že prekvapil. Čakala som všeličo, ale takéto "rozuzlenie" by ma nenapadlo - len si nie som istá, či som s ním spokojná (prvá a druhá polovica filmu akosi medzi sebou nesúvisia). Keď máte chuť na niečo "napínavé" , tak sa to oplatí pozrieť. ()

Montmorency

Film několika žánrů - začne to (slibně a tajuplně) jako mysteri a divák se těší na honbu za tajemným mužem, ovšem pak dojde k vysvětlení a je z toho rázem jakési psycho-sociální drama.....no jo no ()

rh1

Cudny film...Chvila nepozornosti a uplne sa v nom stratite...Kto je ten dobry a kto ten zly? Tazko povedat...:) ()

in flames

Skvelé, prvá polovica úplne úžasná (skvelá akcia), vizuálne úplne dokonalé (úvodné titulky sú zaujímavé a celkovo ako to začína) a hudba nezaostáva, prvý veľký zvrat (ktorý doslova zmení žáner filmu) je fajnový a človek preberie z ilúzie čo vlastne pozerá, pre dkoncom to trocha stráca dych, ale divák aj tak stále musí premýšľať čo a prečo, ten posledný zvrat už nie je taký úžasný, ale myšlienku to filmu dodá peknú, altruistickú (ak sa to v takej situácii dá povedať) Jodelle Ferland je výborná herečka, ktorá ešte natočí pár skvelých kúskov. ()

Dann99

Nuž toto by som nebol čakal.Už úvodné titulky,z ktorých som bol vďaka hudbe teda pekne nekľudný,mi dávali tušiť,že sklamaný asi nebudem.Čakal som už iba,,podľa skutočnej udalosti,,.Myslel som,že Jessica za svoje dieťa aj dušu vypustí,kým som zistil,že to vôbec jej dieťa nieje.Film ponúka niekoľko zvratov a aj dilemu,či je správne nechať detičky pobehovať po lesíku a hrať sa v šachtách pri svojej pokrvnej rodine,alebo dať im výchovu a lepšie vzdelanie,možno podľa niektorých aj lepší život v úplne inom svete,než poznali,alebo keď by ho spoznali... ()

Yelush

Keďže MARTYRS ma úplne dostali, veľmi som sa tešil aj na tento film Pascala Laugiera a som rád, že som sa nesklamal. Takéto filmy diváka väčšinou dve hodiny dusia aby ho záverečným zvratom zaklincovali, ale tu je v podstate jednoduchá dejová línia divákovi odkrývaná postupne, pár krát úspešne zavádza čo filmu veľmi prospieva a dáva mu úplne iný "cveng". Po technickej stránke je to nakrútené vynikajúco, nad kamerou a celkovým vizuálom som sa rozplýval celý čas a dokonca aj Jessica Biel podáva prekvapujúco veľmi dobrý výkon, takže spokojnosť... ()

hajner

Výborné nepredvídateľné a skvelé dva zvraty. Dobre zahrané ale trošku neuveriteľné. Ale voči tomuto filmu nemám veľké výhrady, vrelo odporúčam na piatkový večer či už single alebo v spoločnosti. ()

ProchySBK

Noo, nahovno. Nevim proč ale tomuhle filmu jsem nevěřil vůbec nic. Mrzí mě to, protože prostředí bylo zvoleno dobře - teda spíš klasicky - zapadákov. Na Jessicu se dívá dobře, ale celej film nemůže utahnout jen našpulenejma rtíkama. Zkrátka a dobře tohle neni Mysteriozní thriller hodný více jak 3 hvězdiček a protože nemůžu rozdejchat scénu jak hlavní hrdinka dožene jedoucí dodávku a dále, tak dávam hvězdy 2. ()