Ztracená budoucnost

(TV film)
  • USA The Lost Future (více)

Píše se rok 2510, svět zničila apokalypsa. Pro skupinu lidí, kteří přežili, začíná skutečný boj. Obnovené pravěké džungle, lesy, mokřady a pouště zničily všechny stopy po lidské civilizaci. Snaha obnovit lidskou rasu, která by dominovala Zemi, nebude jednoduchá. Brání jim v tom totiž geneticky zmutovaná zvířata i tajemné nemoci. (Filmbox)

corpsy

Nechajme na pokoji slovenských, mimoriadne kreatívnych tvorcov a prekladateľov názvov zahraničných filmov a pozrime sa na film ako taký. Musím však potvrdiť, že ani títo tvorcovia nemajú veľa talentu. A veľmi sa čudujem hercovi Seanovi Beanovi, že úlohu prijal a režisérovy Mikaelovi Salomonovi, ktorý ako keby zabudol akým bol skvelým kameramanom ( PRIEPASŤ ) a príležitostným režisérom ( POVODEŇ ). ()

Arsenal83

Začiatok je ako pokrivený soundtrack z Gladiátora. Proste si predstavte, že Hansovi Zimmerovi kladivom rozbijete všetky klávesy na klavíri, vytrháte struny a ešte mu narvete harfu do prdele. Takto začína The Lost Future. Nejaký súbor zvukov, ktorý sa snaží podobať historickej hudbe v hrdzavom prevedení. Čo tu robí Sean Bean mi je záhadou. Nemali ho v Game of Thrones tak skoro zabíjať, drblo mu z toho. ()

tartan

Náhodou som to zapol v TV a nevidel som to teda celkom od začiatku (niežeby som o niečo podstatné prišiel), ale bolo to také príšerné a môj úžas nad týmto veľdielom filmovej či televíznej dementnosti bol taký veľký (nie menší, než keď som zistil, že tam hrá Sean Bean - to snáď vážne nemá zapotreby), že som sa z toho úžasu ani nestihol spamätať a už bol (chvalabohu) koniec. Skutočná čerešnička na torte tejto príšernosti je distribučný názov - prečo tam je 2012, tak to by snáď nepochopil ani Albert Einstein. A že prečo tá jedna hviezdička? Ani neviem. Snáď za ten úžas ;-) ()

Phobia

"Ztracená soudnost" by byl přiléhavější název, ale mám pro Fazolkovic Šóna pochopení, musel být hodně zoufalý. Předpokládám, že mu ti hajzli z castingu unesli dcery a vyhrožovali, že je pošlou domů poštou rozkouskované ve více balíčcích, jestli taťka Boromir nesvolí k účinkování v koprodukční céčkové srajdě "Lost Future". Mr. Bean sice hrál s nasazením tři dny chcíplého čolka, ovšem kdo by se tím trápil - hlavně když byl film zaštítěn poměrně slavným hereckým jménem! Bylo to nebetyčně blbé - od scénáře, přes masky až ke kostýmům, přesto jsem schopná najít i nějaká drobná pozitiva: hudba sice nepasovala, nicméně netrhala uši, exteriéry byly koukatelné, na několika jedincích mužského pohlaví spočinulo mé oko rovněž se zalíbením... a to bude asi tak všechno. Zdejších 33% filmu sedne jak Rathovi tepláky. ()

D28

Rozumné a asi aj slušné by bolo nepozerať film, o ktorom už dopredu tuším, že extrazážitok mi neprinesie.Občas je to ale asi naozaj potrebné už len kvôli tomu, aby vynikli tie hodnotnejšie. /Len občas,nechápem tých, čo majú na konte desiatky odpadov, to už sú masochisti,veď isto tušia, do čoho lezú,alebo to vôbec nevideli a hodnotia/.Ja som toto dopozerala a dúfala, že dám viac bodov.Vôbec mi nevadia televízne produkcie,aj slabší dej a primitívna zápletka niekedy obstojí, ale keď príbeh nemá šťavu, nevcucne vás do seba, o hrdinov sa nebojíte a potvory sú smiešne,skrátka keď jediná emócia vo vás je ľútosť nad nevydareným dielkom, nemôžem byť spokojná. ()