poster

Šťastní to lidé: rok v tajze

 • Německo

  Happy People: A Year in the Taiga

 • Německo

  Happy People - Ein Jahr in der Taiga

Dokumentární

Německo, 2010, 90 min

Hudba:

Klaus Badelt

Hrají:

Werner Herzog

Producenti:

Timur Bekmambetov
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JANARYBA
  *****

  Tak to byl opravdový dokumentární skvost, jediný, kdo mi ho kazil, byl Werner Herzog, který tam do toho šprechtil anglicky a naprosto mi kazil ten esoterický zážitek, slyšet ty sibiřské moudrosti (nevyčtené z žádných knih) přímo v ruštině.(5.1.2013)

 • Boogeyman
  *****

  Úžasně natočený dokument z fascinujícího prostředí. Žít bych tam chtěl i nechtěl.(6.2.2014)

 • vorheese
  ***

  Člověk se tu něco zajímavého dozví, ale v emociální rovině je ten film mimo. Pointa šťastných lidí je divákovi spíš oznámena, než aby jí z dokumentu sám vycítil. Navíc oznámena tak dementním hlasem/přízvukem, že je z toho místy až groteska.(8.4.2014)

 • esopesokeso
  *****

  Tak teraz by som chcel ísť už aj na dovolenku na Sibír. Pichnúť sa kdesi k jazeru, chytať ryby, loviť zver, a potom relaxovať v horúcej saune a načúvať kvílenie vetra v mínus 40 stupňových hicov. Toto je ďalšia vec, čo spravím, ked budem veľký :)(30.11.2013)

 • Dont
  ***

  Nezískal jsem dojem, že by ti lidé byli nějak zvlášť šťastní. Spíše mi přijde, že to divákovi podsouvají tvůrci (v názvu i ve filmu). V dokumentu je celkem detailně popsáno spoustu věcí (hlavně fungování pastí, výroba lyží nebo kánoí), ale některé zásadní věci tam nezazní, což je škoda. Nedozvěděl jsem se např., jak lovci žijí, když jsou doma. Jaké mají rodiny, jestli jejich děti mají vůbec nějaké vzdělání, jestli je v životě naplňuje i něco jiného než práce, tj. lov... Štěstí si zkrátka představuju ještě trochu jinak. U dokumentu jsem postrádal také nějaké emoce.(21.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace