Výborný thriller a ještě lepší komedie. Oba žánry se organicky mísí ve filmu režiséra Patrice Leconta Poloviční šance, kde se po sedmadvaceti letech, po snímku Borsalino, sešli Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Film se tak stal důstojným připomenutím jejich herecké a v neposlední řadě i kaskadérské kariéry; po scenáristické i režijní stránce je působivým holdem dvěma zářivým osobnostem francouzské kinematografie... Alice se dostala do vězení díky své životní vášni – luxusním autům, která ukradne, projede se v nich a pak je nechá spořádaně stát. Měsíc po smrti své matky dostane kazetu, ve které se jí matka svěří, že se ve svém mládí zamilovala do dvou mužů najednou, každý z nich tedy má poloviční šanci, že byl otcem její dcery. Po propuštění z vězení Alice postupně navštíví majitele autobazaru Léa Brassaca, bývalého legionáře, a zámožného lupiče klenotů Juliena Vignala. V první chvíli se oba brání, ale zakrátko je posedne otcovská láska, žárlivost a řevnivost. Alice je mladá a krásná, a tak netrvá dlouho a přivolá řadu problémů. Potíž je v tom, že se dostane do sporu zrovna s ruskou mafií, která se snaží ovládnout celou Francouzskou riviéru. Oba „hoši“ si tedy připomenou staré dobré časy, kdy používali svou sílu, dobrou mušku, odvahu a kdy se často velmi dobře bavili. (Česká televize)

JohnSmith

Celkem slušná zábava, která však začíná až v druhé polovině filmu. Začátek je poněkud nezajímavý. Na druhou stranu musím smeknout před Delonem i Belmondem, že se ve svém věku pustili do akčního filmu. ()

davidek

Jeden z posledních filmů Belmonda a Delona a vzkutku nádhera. Návrat do starých časů komedie ve starším věku. Spolu s krásnou Vanessou Paradise, která taky dokazuje, že není jen zpěvačka. ()

Autogram

Dvaja starostliví otcovia sú lepší ako jeden alebo žiadny a dvaja akční hrdinovia na dôchodku sú lepší ako celá ruská mafia. Kriminálna zápletka vznikajúca úplnou náhodou v zaujímavej rodinnej situácii je dielom jednoduchého scenára a podobne priamočiare a hrdinské je aj riešenie celej situácie. Film je viac Belmondovský ako Delonovský a preto ma asi bavil, teda dalo sa na ňom aspoň priemerne baviť. –––– Hledala dva otce a našla dva pitomce. ()

padmé

Dobrá zábava a skvělá kombinace Belmonda a Delona, která se skvěle doplňuje...navíc Vanessa Paradis dodává trochu toho mládí....jestě ve spojení s ruskou mafií....skvělý koktejl....navíc kdo má doma muniční sklad a sbírku skutečných závodních aut...?...nevíte, tak se podívejte:) ()

Jiří K.

Velké zklamání B+D v hlavní roli, klasický (rozuměj obehraný) námět, toporné dialogy, akční scény hodné filmů Ch.Norise, pár kaskaderských výkonů, příšerný dabing, suma sumárum, kdyby tam nehrál Belmondo, dal bych odpad. ()

klúčik

Ja som sentimentálny a spojenie Delon + Belmondo ako v Borsalínovi to je pre mňa darček.. Jasne vidno že nám chlapci zostárli, ale čo narobíme........ Sentimentálnych 75%. ()

Rssa

Hodně oddechová věc s dvěma zábavnými staříky, kteří kdysi bývali nenapravitelnými sukničkáři. Vtip je spíš moderní, ne moc situační jako za času vrcholného Belmonda, akce přiměřená. Pohodička 70 % ()

Xavi6

Moc se o komedii nejedná, Belmondo hrál dobře, i Delon, chtělo to trošku lepší děj a lepší zakončení (škoda že jsem se to nedozvěděli :D). ()

prezdivaka

Neuvěřitelné. Ti dva se spolu na plátně setkávají podruhé. Dva velikáni francouzského filmu. Nechybí mu nic - citové vydírání, kýč, sentiment, trapnost i totálně nesmyslný děj. Vypsat všechny scénáristické kiksy, byla by to nejdelší recenze tohoto díla. Jak je vidět, i Francouzům někdy chybí před natáčením dramaturg. Prostě na něj nezbyly peníze, všechny padly na dvě hvězdy. Film by obstál možná jako parodie, ale tady se vymyká všem žánrům. Korunu tomu dává sentimentální konec, kdy autor scénáře nevěděl, jak to skončit a zároveň se zavděčit všem. Jen jsem nepochopil některé zdejší recenzenty, proč jsou např. Babovřesky odpad a tohle téměř vrcholné dílo? ()

Foxhound#1

Takové Belmondovské rozloučení s akčním žánrem, které chvilkami hezky pomrkává a dělá si srandu samo ze sebe. Ovšem ta linka s tím detektivem a celkově zamíchání scénáře tak, aby vlastně došlo na vlastní akci bylo takové kostrbaté. ()

cityman

Svižná francouzská akční komedie sice nedosahuje kvalit předešlé tvorby obou hlavních mužských představitelů, to ovšem nijak nesnižuje její kvalitu, která není vůbec špatná a oba "taťkové" dokazují že ještě rozhodně nepatří do starého železa, ikdyž už by je tam leckterý posměváček velmi rád zařadil. ()

aLPaC

Dvojice Belmodno/Delon mi svým způsobem připomíná dvojici Pacino/De Niro. Všichni zmiňovaní patří k největším hercům, hvězdám i sympaťákům historie filmu. V 70. letech, když byli mladí si spolu zahráli ve skvělých filmech (Kmotr 2, Borsalino... pro to, kdo by nevěděl) a v 90. letech v již pokročilejším věku chtěli dát vzpomenout na tuto spolupráci. Dvojici Pacino/De Niro se to povedlo skvělým "Heat". Měli bezpochyby výhodu, jelikož oba pánové točili v 90. letech jeden skvělý film za druhým a tak nebylo překvapení, že i Heat se stal kultem. Na druhé straně francouzská dvojice již bohužel v 90. letech spíše poběrkovala (Delon už docela i v 80.), a tak není divu, že poloviční šance skončila šancí nevyužitou i v zapomnění. Dalším, a nejspíše i pádnějším argumentem, proč se tak stalo je jistě scénář. Ano, je slabý, ale to bývá často i v úspěšných akčních komediích, ale není zkrátka pro tuto dvojici už stavěný. Nejvíce to skutečně připisuji věku a z toho plynoucí vizáži obou borců, kteří mají vlasy bílé jak sníh a po desetivteřinovém výklusu jim hrozí infarkt. Nechci se jim rozhodně vysmívat, to vůbec protože si obou nesmírně vážím, jen konstatuji fakt, no a když tohle zkrátka vidíte, tak vás i při dobrý vůli nemůže bavit, když dva důchodci vyřídí celou ruskou mafii. Ještě tak ta úvodní neakční část by šla, ale poté, co se rozjede akce, je to podle mě prostě děs a ani to není vtipné. Jedinkrát, co jsem se zasmál, bylo na konci, kdy Belmondo šplhal po žebříku do vrtulníku a má přitom výborné narážky. Takže dvě hvězdy asi jen z úcty, možná i to je moc. ()

mira007

Oddechovka se dvěma legendama a jednou zpěvačkou s dírkou mezi zubama. Děj je místy hodně naivní a nedokonalý , ale , kdo má rád Belmonda nebo Delona, tak jim to odpustí a pobaví se. ()

Brejlil

Jen sentiment mě nutí dát celé tři hvězdičky. Měli to pánové zapotřebí? Neměli. Historka o ruské mafii a dcerušce, která neví, čí je, je řídká jako polévka v koncentráku, a stáří také nedovoluje rozjíždět nějaké větší akce. ()