Nemyslíš - zaplatíš!

Krátkometrážní
Česko, 2010, 4 min

Režie:

Filip Renč

Tyto propagačně-výchovné spoty mají upozornit veškeré řidiče na to, aby si nezahrávali se zákonem a tím riskovali životy své i ostatních, mnohdy nevinných účastníků dopravních nehod. Režisér si při natáčení nebral vůbec žádné servítky a mnohé klipy jsou opravdu brutální. Série má lidem otevřít oči, aby si uvědomili jak přesně by nechtěli dopadnout. (Druury)

uiu

Reklamy, nad kterými se člověk na první pohled zamyslí. Ovšem jak je vidí v televizi stále dokola, začne ho to i trochu štvát. Nemyslím, že nějak pomohly ke změně na silnicích. Když je člověk idiot a jezdí jak prase, tak mu jedna reklama životní postoj nezmění. ()

Zemi11

Nedá se ohodnotit. Stejně, pokud se to dostalo na veřejnost, zavládla cenzura. A s ní tyto brutální videa ztrací pointu, pochopitelně. ()

Pitrsss

Pochybuju, že to někomu/něčemu prospělo, každopádně z filmařského hlediska je tahle mini série klipů zvládnuta solidně. ()

Johny303

Užitečné to je, ale v porovnání se zahraničními klipy to byla slabota. Když navíc přes ty nejdrsnější části klipu (umírající miminko apod.) vložili cedulku s cenzurou a ty tak přestaly šokovat, vytratil se ten varovný signál k divákovi úplně... ()

Mr.Hudson

Zajímavé spoty a také snaha odradit řidiče od bezohledné a rychlé jízdy, ale dle mého názoru celkem zbytečná. Mnoho lidí si jistě uvědomuje co se může na silnici stát, ale nepřemýšlejí o tom a pokud se nezlepší chování a hlavně myšlení těch daných lidí, tak se tyto spoty můžou dělat pořád a bez nějakého viditelného účinku ()

Fifer

SMUTNÁ i VTIPNÁ ZAJÍMAVOST: Filip Renč krátce po natočení spotů boural a ujel od nehody. Krevní zkoušku odmítl a tvrdí, že řídil kamarád. Well done, Mr Renč- ukázkový příklad medvědí služby par excellence. Hodnocení nízké, jelikož nápad na spoty nebyl Renčův, takže tohle je jen řemeslně zvládnutá kopie. ()

alambert odpad!

Mám rád třeba ty britské spoty. Ten který se týká bezpečnostních pásů mám v telefonu a pouštím ho vzdorným pasažérům. Ale tohle? Co taky od Renče čekat teda... ()

katu147

Má máma se od doby kdy to vysílali v autě připoutává a můj táta na to taky reagoval kladně. Tudíž myslím, že to mělo určitý úspěch. Filip Renč to natočil bezvadně. ()

mchlumak odpad!

Škoda peněz, které mohly být použity na opravu děr na silnicích, značení nepřehledných úseků a nakreslení bílých čar na krajnicích. ()

Dinsberg

Televizní spoty v duchu amerických "faster you go, the bigger the mess" nebo "drink and drive". Celé to snažení, které je všude proklamováno nejen ministerstvem dopravy, ale i samotným tvůrcem, pak vychází vniveč. A to proto, že sám tvůrce jezdí nadrátovaný a ještě svaluje vinu na jiné. O tom by se dal natočit spot. ()

meemini

Celkově asi průměr. A celkově myslím úplně celkově. Co hodnotit ve čtyřech minutách, že? Přirozeně funguje ten dílečíček o partičce, která předjíždí kamion, má takovou pěkně ironickou tečku. Poď! To zvládneš! ()