Tommaso je nejmladším synem jedné kantonské početné a tradiční rodiny z jihu Itálie, která se již od 60. let zabývá výrobou těstovin. Na cestě domů z Říma, kde studuje literaturu a kde žije se svým přítelem, se Tommaso rozhodne říci rodičům pravdu o své sexuální orientaci. Ale když je konečně připraven před ně předstoupit, jeho starší bratr Antonio mu překazí všechny jeho plány. Neřízené střely jsou zábavnou, povznášející a dojemnou komedií ‚al dente'. (oficiální text distributora)

ragtime

Nie je to žiadna treskúca zábava, ale občasný úsmev sa objaví. Na "problém" vnímania homosexuálov v konzervatívnych rodinách napriek tomu nazerá milo a neždíma emócie tak ako by to zneužili americkí filmári. ()

Mates Hradecky

Rodinná "tragikomedie" o jednom velkém comming-outu. Výborné herecké výkony, příběhy velkých lásek i vtipné komediální scény - tu nejlepší, která začíná příjezdem kamarádů z Říma a vrcholí jejich společnou koupelí v moři jsem si pustil 3x. Jen tak dál Ferzane! ()

Ivuska71

Už dlouho jsem neviděla něco tak milého, dojímavého a humorného - bez zbytečného sentimentu. Když film skončil, hleděla jsem pár minut s pitomým úsměvem na černou obrazovku. I teď se usmívám. ()

andrej2000

Něco takového tady chybělo. Konečně film s gay tématikou, který podává homosexualitu jako něco, za co by se člověk neměl stydět. V tomto případě dokonce u dvou sourozenců. Můžu říct, že se mi film opravdu moc líbil. Navíc krásná italština a dokonalá hudba! Po Zkrocené hoře je to druhý film, který se mi zapíše v mysli... ()

awerto

Ozpetek je vyborny reziser, ktory vie v malych detailoch ukazat figurky a charaktery. Ma svoj vycibreny rukopis. Film je to velmi zaujimavy a ukazuje 3 generacie, ktore hladaju k sebe cestu. Ozpetekove filmy vedia pracovat s emociou a vedia ju preniest i na divaka. Ale i ked je to vyborny film, kvality La Fate Ignoranti nedosahuje, hoci ma k tomu blizko. ()

Montmorency

Komedie, drama, romantika - lehce nabráno z každého soudku trochu....docela smůla, když se v tradiční italské rodině sejdou dva homosexuální bratři:-), skupinka Village People z Říma byla fajn.. ()

hujerita

Prvý film od Ozpeteka a páčil sa my. Takúto skvelú smutnú (miestami) komédiu som už dávno nevidel. A podať to takýmto štýlom môžu len Taliani. Ak sa niekomu páčil Život je krásny, tak toto môžem len odporučiť. Dojemné humorné a fakt super. ()

jiri88

Chvíli sranda, chvíli drámo. Poměrně komorní záležitost, která potěší. Italské tradice (co může být tradičnějšího než rodinná firma na těstoviny?) a jejich konfrontace s poměrně složitými mezigeneračními vztahy. 3,5* ()

Fahrenheit

Po letech znovu zhlédnuto a přehodnoceno na plný počet bodů. Je to vycizelovaný filmový diamant, který vypadá jako lehká a elegantní zábava, mix sentimentu a humoru, plný krásných herců a hereček. Jenže pod líbivým povrchem se ukrývá cosi niterného, hlubokého a křehkého zároveň, poselství lásky jako největšího daru. ()