Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Masai

Hodně silný zážitek, který je samozřejmě umocněn vědomím toho, že tohleto se prostě opravdu stalo. Kontrast mezi idylickou dovolenou v nádherném prosluněném prostředí s bazény krásné a čisté modré vody s peklem, které během chvilky rozpoutala ničivá vlna je opravdu dechberoucí. Následující souboj ženy a jejího nejstaršího syna s divokou řekou mě několikrát doslova fyzicky donutil lapat po dechu zároveň s nimi. Když pak domorodci táhli Mariu bahnem nevěděla jsem zda si zakrýt oči nebo uši, což jsem během filmu řešila ještě několikrát. Některé scény jsou hodně drsné a syrové a člověk si při nich možná alespoň malinko dokáže představit jak šílená musela být realita. Hodně tomu pomáhá i herecký výkon Naomi Watts a pro mě překvapivě hlavně výkon mladého Toma Hollanda. Sem tam nějaký ten sentiment dokážu odpustit, jak moc podle skutečnosti to bylo asi nemá cenu řešit, protože takových a podobných příběhů se tenkrát asi stalo hodně, takže jediné co mi dost vadí, je úplný konec. Soukromý odlet nezaplněným letadlem z místa takové tragédie mi přijde buď hodně hloupý a nevěrohodný anebo hodně nehumánní. Takže hlavně pro ten konec to mám za slabší 4. ()

Goumen

Velmi reálně natočený příběh rodiny dle skutečných událostí a jeden z nejlepších katastrofických filmů. Po technické stránce není co vytknout, vše působilo dost uvěřitelně včetně hereckých výkonů, příběh byl hodně emotivní až do samého závěru. ()

kolly13

Nadprůměrný film stahuje níže omezený um McGregora a zpět vyplouvá díky Watts and boys. Vlna dobře udělaná a chcete vidět, zda to fakt dopadne dobře, což musí. Trošku mi chybí reálnost tragédie, tomu se filmaři kvůli útlocitným divákům vyhli a to je pro mne zásadní chyba. ()

RomaS

Sugestivním a primitivně jednoduchým způsobem zpracovaná katastrofa pohledem jedné z mnoha rodin, kteou smetla ničivá vlna. Hned od začátku diváka vcucne podmanivá atmosféra slunivé lokace a rychlé seznámení s pětičlenou rodinou. Vlna přichází naštěstí brzy a její průběh a vykreslení je na jedničku. Boj s brutálním živlem je zpracován velice intenzivně. S odstupem času jsem si ale uvědomil, že úplně chyběly záběry ostatních topících se lidí. Vypadalo to jako by rodina v tom byla úplně sama. Bod zlomu byl, kdy už nešlo o holou záchranu, ale chaotickou potulku po nemocnicích. Až do závěru to už byl jen útok na city a empatii diváka. Ikdyž mám vlastní rodinu v podobném složení a snažil jsem se vcítit do zoufalých situací, účinek mě minul. Na mě už tu bylo příliš mnoho pokusů o slzavá údolí na úkor příběhu. Když to shrnu tak Lo Imposible je podmanivě zpracovaná katastrofa okem rodiny, která správně zasáhne bránici více citlivého jedince. ()

notozjano

Ani bych neřekl, že jsem sledoval film, spíše jsem byl svědkem opravdu hrozné události, která si zaslouží, aby byla zfilmována. Ty záběry a herecké výkony zúčastněných, komparz skutečných přeživších a taky hudba mi připravily dvouhodinovku jak vyšitou. Ve chvíli, kdy přišla první vlna, jsem od obrazovky neodtrhl oči a moje frekvence mrkání se snížila na polovinu. Holland bude další velká superstar, řadil bych ho na úroveň Jesseho Eisenberga a to je podle mého pan herec. Takže opravdu parádní podívana, rozhodně lepší, než novější San Andreas, kterému jsem dal taky plnou palbu. Tady nemám nad čím přemýšlet. No a pobavil mě fakt, že ve vší ty změti bordelu, třísek a skla si tam pochodovaly boso. Já teda chápu, že to spláchlo i stánky s botama za cistapade, ale aspoň nějaký okolo plovoucí hadr bych si na chodidla uvázal. Ale to je jen taková úsměvná záležitost spíše k plusu. ()

Petr.Plicka

Výborný katastrofický film s poutavým dějem a zajímavým vývojem postav. Ze začátku byl film pomalejší ale postupem času zde vše nabralo dobrý spád. Začal jsem se vžívat do postav a užívat si příběh naplno. 90% ()

KukulienkaHO

"Nič nás nerozdelí" je pekný a dojímavý film, ktorý je ale pre silné žalúdky. Skoro v každej druhej scéne je krv alebo je niekto zakrvavený, ale na druhej strane to pôsobí skutočne veľmi reálne. Všetci hlavní herci tu predvádzajú výborné výkony či už dospelí alebo detskí. P.S.: Scénu, v ktorej sa všetci stretnú by som si mohol púšťať dokola a aj tak by ma neomrzela. ()

Radek273

Perfektní zpracování přírodní katastrofy, bez příkras a americké přecitlivělosti. Španělé to tentokrát zvládli opravdu na výbornou. Obsazení bylo také fajn, nicméně nutno říct, že o něm to v tomto snímku ani nebylo. Každopádně více než zdařilá premiéra Toma Hollanda (allias marvelovského Spider-Mana)! ()

Kečo

Velmi som tento film prezival, kedze je to podla true story. Najstarsiemu synovi by som dal oscara za vykon, ale este vacsi oscar za jeho statocnost. A zaver filmu...tolko slz som uz davno nevyronil. ()

moriero

Bývalá kolegyně z práce dělala pro rodinu Manďákových, která tam téměř celá zahynula. Přežil jen nejmladší 16tiletý syn. Prý prožil úplně to samé, několik dní hledal v ruinách mámu, tátu a bráchu...ale marně. Tehdy jsme to u nás doma dost prožívali a já se tomuto snímku dlouhá léta vyhýbal. A věděl jsem proč. Pro mě osobně silná dávka emocí. Až moc silná. A že to byl k závěru dojáček, jak píšou někteří uživatelé? Tolik rozbitých hlavních hrdinů jsem už dlouho neviděl. I kdyby to končilo tím, že z nebe sestoupí Nazaretský, zamává prackou a všichni se uzdraví, furt to nebude ten správný dojáček. ()

lukas11the

Během sledování tohoto filmu mi bylo vůbec příjemně. Skvěle řemeslně udělaný film. Během expozice si stihnete s postavami vytvořit vztah, který Vás drží až do konce filmu. Vynikající herecké výkony a celkové surové pojetí. Během filmu jsme měl párkrát slzy v očích. ()

Ovecka_Saki

Na co jsem se to zas koukala … tak si to shrneme. Matka pošle pryč syna v nemocnici a pak se ztratí, otec pošle další dva syny pryč a ti jsou pak odvezeni na úplně jiné místo… neměl by se ten film jmenovat "Nic nás nerozdělí, protože my se rozdělíme sami"? Fakt oceňuju, že rodina, které se to opravdu stalo je ze Španělska a vybraní herci mají do Španělů hodně daleko no. Ať se nikdo nezlobí, ale tohle je jeden z nejhorších filmů dle skutečnosti, co jsem viděla. Jednu hvězdu dávám ze soucitu těm, co to tehdy nepřežili. ()

Gregor_Samsa

Mrkli jsme na to doma s A., koneckonců na Šrí Lance jsme spolu byli, a bylo to přesně takové, jaké člověk čekal - tísnivé, dobře udělané, poctivě zahrané. Jenže nakonec, paradoxně, o dost silnější je si tu nešťastnou záležitost naštudovat a přečíst... třeba ten vlak na pobřeží, jak se lidé schovali za něj nebo vylezli na vagóny... fu**ing bad luck. #MataraExpress [70%; 2015 Home sweet home] ()

Ronkar

Komorní příběh jedné rodiny, jejíž příběh odráží hrůzy, které si prožili i mnozí další. Scéna, kdy tsunami udeří, je natočená dechberoucím způsobem, aniž by v ní převládal pompézní digibordel. Místo toho se soustředí na atmosféru, zranitelnost a bezmoc jednotlivých aktérů, s nimiž si přírodní živel pohrává jako s panenkami. Při scéně, kdy je hrdinka stržena vlnou a vy vidíte její křehké tělo narážet do všech vodních trosek, říkáte si, jak sakra velké musí mít člověk štěstí, aby takovou hrůzu přežil. Velice sugestivní záležitost, při které budete cítit fyzickou bolest hrdinů. Snad ještě děsivější je pak totální spoušť, kterou po sobě tsunami zanechá. Rodina je rozdělena. Někteří jsou těžce zranění a pomoc v nedohlednu. Kamera, hudba, triky, scénář, vše tu funguje kvalitně. Pvní půlka je prakticky bezchybná. Herci jsou také vybrání dobře, včetně dětských protagonistů. Poslední třetina se sice nevyhne přemíry patosu, ale pokud se nad to povznesete, dostanete kvalitní drama. ()

Kozlowski8

Příběh americké rodiny, jejíž dovolená v thajském ráji se změnila v peklo... Podle skutečné události z roku 2004, kdy thajské pobřeží zasáhla obrovská vlna tsunami. Velice autenticky působící, emotivně vyčerpávající představení přírodního živlu a lidského utrpení. Skvělé vizuální zpracování, výtečný herecký výkon Naomi Watts, nádherná hudba. Nebýt trochu odfláknutého úvodu s velice povrchním a letmým představením "naší" rodiny a atmosféry před příchodem vlny, přidal bych i tu pátou hvězdičku. 80 %. ()

PTuranyi

Pútavo sfilmovaný príbeh tragédie keď vlna tsunami zaplavila pobrežie Thajska. Hoci sa film zameriava na jednu rodinu, zachytáva celkový obraz katastrofy poskladaný z obrazov v nemocnici a okolí pobrežia pri hľadaní jednotlivých členov rodiny. Skvelá produkcia a výborní herci zvládajú vypäté situácie podať vierohodne. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora