Dvojí přežití

(pořad)
všechny plakáty

Jak přežít i v tom nejextrémnějším prostředí? Odborník na přežití Cody Lundin a bývalý armádní odstřelovač Dave Canterbury představují techniky, pomocí kterých si lze zachránit život i v těch nejhorších přírodních podmínkách. (oficiální text distributora)

Hapretor

Viděl jsem díl "Peru". Zabilo mi to 45 minut času, což jsem tak chtěl. Ale nestačil jsem kroutit hlavou. Neříkám, že ti pánové nevědí, co dělají a v přírodě dokáží přežít, vytěžit s minima maximum. Taky jsem v jednom filmu, (kde hraje Lance Henriksen experta na přežití), slyšel, že přežití v divočině není otázka vybavení, ale srdce a pevné vůle - což může být pravda, ale nemít kvalitní boty, zvláště v terénu plném kamenů a trní a hadů a bůhví čeho všeho ještě je podle mě total demence. Nejen že Vás to strašně zpomaluje, a tak vlastně šanci na přežití snižuje - ve výsledku si tedy ten copatý pán odporuje. Nevím, o co mu jde, ale nejspíš chce evokovat image indiána a zkušeného, větrem a utrpením z nehostinné pustiny ošlehaného domorodce, který ovšem bohužel vůbec tak nevypadá, protože je tak vypasený, že by vydal za tři domorodce, kteří např. v Austrálii opravdu žijí z toho, co se dá. V tomto díle, který je pro mě posledním puštěným, tvrdil, že žije v horské poušti v Arizoně. To tam asi nachází potravy nabaděj. Co se týče mě, tak je to pro mě fake. Bear Grylls mě po pár dílech taky přestal bavit. Kecal pak už samý kraviny a jeho rady byly bezpředmětné, protože měl s sebou věci, který by člověk u sebe v extrémní situaci neměl. Když chcete dobrodružství, vydejte se někam daleko, do pustiny, a pokud nejste úplně vymatlaní, zjistíte si něco předem a podle toho si tam vezmete vybavení a hlavně dáte vědět spolehlivým osobám, kam jedete a kde budete. Ne jako Aron Ralston, který na to doplatil samoamputací paže, přičemž to byla hlavně jeho chyba z arogance a přehnaného sebevědomí ve vlastní schopnosti. Já vím, kde na to stačím a kde ne. V lokacích, které ukazují v podobných pořadech bych se nechtěl ocitnout ani nahodou ani za velký prachy, protože s velkou pravděpodobností bych si ty prachy ani pak neužil. Takže, kdo na to opravdu má, tomu čest, kdo ne, ať jako já sedí v klidu a bezpečí doma na prdeli nebo jede maximálně tak na Lipno, kde se maximálně utopí - ale hlavně ať nezkouší natočit pořad "jak přežít v divočině" a chodit bos a mít copánky jak Marfuša. Howgh ! ()

longercz

Sledovat Beara Gryllse je úžasný zážitek, když se nad tím ale zamyslíte, většinu věcí, které nám ve svém pořadu ukazuje by normální člověk jednoduše nezvládl. Mimo jiné taky proto se asi tenhle pořad trochu více blíží realitě. Samozřejmě ale i Bear Grylls svým pořadem kopíruje Les Strouda a jeho podle mě nedostižného Survivormana. Tak jako tak ale pokud máte rádi pořady tohoto typu, bude se vám to líbit (pořad si drží kvalitu po celé 4 sezony). ()

Ficik

Opravdu užitečné věci, ale bohužel obsahem jaksi ošuntělé lékárničky. Na kterou si, ruku na srdce, v potřebné situaci nevzpomeneme. ()

Borda01

Cody je fakt pánbůh :D většího dementa sem neviděl dlouho :D alespoň prdel u toho je, třeba když si pořeže nohy o sníh jen proto, že se vydá do hor pouze v ponožkách a kůži z bizona ()

windows

Uživatelé jenž hodnotí Odpadem jsou prekérní slabomyslní jedinci, ohrazující se stylem, že je to pouze slabý odvar Beara. Nezapomínejte, že celých 90% filmů jsou pouze kopíráky a jde o to, jak upoutají naší pozornost, propojení dokumentárního cyklu s hudbou. Samozřejmě, že Bear je klasa, ale tady u těch dvou týpků se nasměju a náramně si to užívám... ()

derive

Asi nejlepší survival. Pokud vám samozřejmě nevadí, že to je TV Show, ale to by nemělo, když se na to díváte :) Postupem času se to rozpadlo. 5. sérka je o ničem.... ()

Odpocivadlo

Toto je čo? Veď to čo nam ukazújú tí dvaja "špecialist" dokáže každý amatérsky zalesák. 2* jedine za toho bývalého snipera ktorý to trocha okorenil, ale ten indian veď to je úplný amatér. To sa nedalo pozerať v porovnaní s Man vs. Wild je toto nič, úplne bežné veci ktoré môžete zažiť ak idete na huby. ()

Adamska

Myslím, že čím víc podobných pořadů o přežití, tím lépe. Člověk nikdy neví, kdy se mu to může hodit. Ano, je to podobné Man vs. Wild, ale to ještě neznamená, že to je špatně, v tomhle pořadu se člověk i navíc pobaví často vtipnými dialogy a odlišností obou aktérů. Kritizovat umí každý, ale naprostá většina zdejších "odpadářů" by nezvládla ani zlomek toho, co v pořadu předvádí Dave s Codeym. PS: Man vs. Wild má ode mě taky 5* ()

gorerated

Mám rád pořady o přežití, na Beara sice nemají, ale rozhodně je to velmi koukatelné. A některé rady jsou vážně dobré, jako třeba převaření vody v helmě rozžavenými kameny apod. ()

Desmi

Tohle dobrodružství z pohodlí obýváku má něco do sebe a rozhodně se na něj koukat dá..! Je teda pravda, že ty prostřihy jako z reality show, to trochu kazí, ale svůj náboj to pořád má. Chlapci si umí docela dobře poradit v každém terénu a jejich techniky přežití jsou občas dost působivé.. ()

Sharlis

Prvé 2 série boli geniálne. Cody je totálna studňa vedomostí o prežití. Dvojica Cody + Dave k sebe sadla perfektne. Keď do seriálu prišiel miesto Dava už Joe Teti, tak kvalita poklesla šialeným spôsobom. Jeo Teti je absolútny amatér (prečítal som si o ňom), len pár rokov behal po Iraku nemá žiadne reálne skúsenosti s profesiou inštruktora prežitia. Bola časť, kde natáčali 3 dni v jungli a Teti tam bol celý čas v rifliach. Teda ja už o tom niečo viem a v jungli by som reálne v rifliach nevydržal ani 30 minút. Celé to začalo naberať koncept reality show ako sa s Codym hádali "za kamerou". Po odchode Codyho a príchode Matta Grahama Cody prehlásil, že celá show je už písaná podľa scenára. A mal pravdu dvojica Teti a Graham je mizerná, stiahla celý seriál na absolútne dno. Scény, ktoré ukazujú sú dementné a nepravdivé, najviac ma zabilo vyťahovanie vraku lietadla z vody. Škoda, že to Discovery takto pustilo a že dvoch skúsených performerov, ktorý zrobili seriálu celý fame vyhodili a nahradili amatérmi... ale tak je to Discovery to sa dalo čakať. ()

Guthix

Ja si nemyslím že je to len odkopirované od Man vs. Wild ale ludia sa toho už nikdy tak nechytia .Je aj pravda že Bear je zručnejší a tvorivejší ako oni dvaja dohromady ale mal by som ohodnotiť aspoň snahu.Výhoda Beara je aj tá že sa nemá ským hádať a nemá to ským pokaziť.35% aj to som ešte pridal :) ()

Weo

Výborný a poučný seriál o technikách prežitia, ktorý konfrontuje v osobách Davea a Codyho nielen rôzne prístupy k rizikovým situáciám, ale tak trochu i samotnú filozofiu prežitia v prírode. O survival a bushcraft sa zaujímam dlhodobo a len krútim hlavou nad tým, aké bezduché hodnotenia tu niektorí (najmä fanúšikovia Beara Grillsa) dokázali dať. Viac sa rozpisovať nebudem - skutočne výstižne to napísali Dragoni a Lhurgoyf ()

webster105

jasne napodobenina beara gryllsa.... pokiaľ maš čutoru nožík a křesadlo tým ktorý ta istí prežije každý... ale oni idu skutočne to čo by mal turista. Nevravim ze Ultimate survival je zly .... ()

junglebero

To jsou mi rady k přežití.... "Hele támhle je loď".... "Hmm, teď není čas dát znamení, za chvíli se určitě objeví další"... Mimochedem, taky si dám srovnávačku - Bear neukazuje nelogické chování v přírodě (jak tu někteří píšou), on akorát nechce ztrácet čas, protože ví, že člověk ztracený v přírodě ho moc nemá, než mu dojdou síly... Pro mě nesympatická dvojice, nějak nijaké, nevýrazné, nezapamatovatelné, až otravné. 1* za občasnou snahu ukázat lidem "jak přežít". 15% ()

Nezral

Velmi vysoký standard žánru. Bear Grylls ať si jde zaplavat do zamrzlého jezera. Pokud berete tyhle pořady z pohledu toho co se vám opravdu může jednou hodit, tak je to, společně Rayem Mearsem, to nejlepší co jsem zatím viděl. Pokud vám jde o nesmyslné akrobatické kousky a šoumenství, přepněte na jiný program. ()