Chlapec z Brooklynu se stane svědkem brutální vraždy své matky a čím je starší, tím je posedlejší nalezením vraha. Přes den je tichým premiantem ve škole, v noci samozvaným hrdinou. Jenže, co to vlastně znamená být skutečný hrdina? Sean Donovan byl jen školák, když se jeho rodina stala obětí přepadení, které ho připravilo o matku a z jeho otce učinilo trosku. O mnoho let později si na hrůznou událost sedmnáctiletý Sean stále pamatuje a nehodlá se s ní smiřovat. Pravidelně navštěvuje místní oddělení policie a prohlíží fotky zločinců v naději, že najde tvář muže, který vzal jeho matce život. Zatímco jeho otec propadá alkoholismu, tráví Sean noci obcházením těch nejtemnějších zákoutí města a plánuje pomstu. Když se Sean málem stane obětí drogového dealera, poslechne premiant své pudové instinkty a konečně ze sebe vypustí vztek, který se v něm už od dětství hromadil. Detektiv Teresa Ames z oddělení vražd se dozvídá o řádění a chce tomu učinit přítrž. Je možné, že ten tichý mladík, kterého vídá přes den, je onen samozvaný bojovník, kterého se snaží dostat v noci? (HBO Europe)

peetriss

Dramatický, téměř psychologický thriller o studentovi nesoucí v sobě posttraumatické břímě, které se mění v touhu po pomstě. Potenciál příběhu je vysoký, a i přes nemastné neslané zpracování, mě dokázal zaujmout a v závěru i jemně překvapit svou promyšleností. Herecké obsazení je i přes svou nižší zvučnost celkem dobré. ()

Flipnic

Tak výborně! Konečně zas něco výživného a vcelku kvalitního v oblasti subžánru "urban-revenge-stories", který nepřímo založil kultovní Death Wish (1974) s Charlesem Bronsonem. Každopádně tohle moderní dílko spíš svojí emocionální nestabilitou a mírným tlakem na diváka a hlavního hrdinu připomíná velmi vydařený "hardcore-emotional-revenge-flick" Savage (2009). Mladík štíhlé postavy, mastné vlasy, kdo by to do něj řekl. Jenže jeho trauma z dětství, kdy byl svědkem vraždy své matky ho žene dopředu městem plným +150kg hranatých násilníků. Soubojů je málo a není to o nich. Ale i tak je akce fakt super! Týpek trénuje co to jde a teleskopický obušek s kovovými boxery dokážou přece jen přesvědčit... Bohužel hlava se zdá to týpkovi přestává časem brát a divák získává dojem, že mladík je již docela mimo realitu ... ale je tomu opravdu tak? ... Závěr filmu je naprostá pecka. Doporučuji příznivcům subžánru!!!! ()

Ten Druhy

V tomto prípade kombinácia žánrov nenapomáha zdarnému výsledku. Asi by bolo vhodnej rozhodnejšie gesto. Film sa chvíľami tvári ako detektívka a potom zase chvíľu ako rape and revenge, v ktorom sú policajti ale nadbytoční. Boy Wonder mi z hľadiska vytvárania zmysluplného príbehu pripomína váhavú dievčinku, ktorá nevie čo chce a nemá sa k činu. Rozprávanie plynie vo vychádzkovom tempe, kráča si pešo a nudne a vôbec sa nerozbehne. Ponúka veľa miest na zamyslenie a filozofovanie o zločine a treste. Psychologická rovina príbehu funguje takisto striedavo úspešne. Aspoňže hrdinovi som veril, že je do seba uzavretý depresívny sociopat, ktorého drží pri živote túžba po pomste. V závere rozohrá vcelku zaujímavú "šachovú partiu", ale to už je pomerne neskoro. ()

verbal

Jasný důkaz toho, že se dá drama o pošahaném děcku udělat i jinak než Neuvěřitelně nudně a nesmírně kýčovitě! Žádné jedenácté září, žádný hnusný patos, maminku kupodivu nezavraždí ani zlý tenorista a psychotický spratek si může v klidu hrát po večerech na Charlese Bronsona, aniž by dojil slzné kanálky vdov a sirotků. Plesnivého Sydowa navíc nahradila rozkošná latino prdelka, a tak je verbal spokojen jak s formou, tak obsahem. Tento film je zdravotně nezávadný, neobsahuje žádné Oscarové konzervanty a dá se plně využít jeho nutriční hodnota, protože se u něj nemusíte otráveně převalovat na gauči a plýtvat zbytečně energií. ()

honajz

Povrchní pokus o psychologický thriller střižený sem tam nějakou špatně a mizerně natočenou akční scénou, s pohlednou policajtkou, která by ale měla vrátit diplom, jak je blbá. A mlaďoch je nakonec za největšího génia. divný film, odtažitý a nevstřícný, se spoustou zbytečných scén a podivnou narací. ()