Narodil se Kristus Pán!

Nativity!

Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2009, 102 min

Třetí hvězda je za Freemana, jinak je totiž chvílema příšerně iritující a jako celek jde o jedno velké klišé. Díky bohu aspoň za občas zdařilý fórek nebo roztomilé výkony dětí.(20.12.2014)

• StDavid

Rodinný film, který velmi dobře začne, ale skončí v mizérii. Martin Freeman i Ashley Jensen jsou moji oblíbenci a vedou si celkem dobře, ale kde není kvalitní scénář, není pomoci. Když už bych si měl od Debbie Isitt něco vybrat, tak raději Confetti a to taky nebyla žádná sláva.(7.10.2011)

Když jednou vyřkneš lež, která se začne šířit a začne si žít svým vlastním životem, snaž se z ní udělat pravdu a třeba se to povede. Hlavní hrdina, který dostal za úkol nacvičit školní představení o narození Ježíška s malými dětmi, kteří jsou jeho žáky, zalže svému úhlavnímu konkurentovi o tom, že na jeho představení přijedou zástupci z Hollywoodu, což se rychle rozkřikne a jemu tak nezbývá nic jiného, než pracovat na muzikálu a snažit se hollywoodskou návštěvu zrealizovat. Film mě hodně příjemně překvapil, nic moc jsem od něj neočekával, ale ve výsledku jsem dostal hodně příjemný film, který mě dokázal zaujmout a chytit za srdce. Obzvláště závěr filmu, v němž máme možnost sledovat ono kýžené dětské představení, je fascinující a doslova pompézní. Perfektní hudba, sympatické dětičky, které se dokázaly oproti úvodu filmu ve zpěvu úžasně zlepšit, zkrátka ten závěr byl naprosto perfektní a doslova mi vyrazil dech. A kvalitní herecké výkony všech zúčastněných, obzvláště Martina Freemana a Marca Woottona, to byla už jen taková třešnička na dortu. Tenhle vánoční film prostě z mého pohledu nemá chybu a je i dostatečně originální na to, abych mu s lehkým srdcem a bez nejmenšího zaváhání udělil pět hvězd.(14.1.2013)

Pokud máte potřebu se na každý film plně soustředit, přemýšlet, proč má tamten pokroucený vlas a proč tamtomu trčí košile z kalhot, radši si tento film nepouštějte. Pokud se ale dokážete unést i kýčovitým, ale i přes to krásným příběhem obyčejné školy, obyčejného učitele který svou třídu zprvu nezvládá a obyčejné lži, která vše změní, je tento film přímo pro vás! Jednu hvězdičku jsem ztrhla kvůli tomu, že se v ději přece jen nedaly ignorovat některé naprosto neuskutečnitelné věci - např. najednou přiletí vrtulník z Hollywoodu... Ale jak říkám, pokud bych se nenechala vtáhnout do děje a sledovala všechno, jen ne to, co je potřeba, snad bych dala i odpad. Celý muzikál byl nakonec krásný, písničky chytlavé, hned bych si s dětmi na tom pódiu taky zazpívala. Navíc jestli máte rádi Martina Freemana, tak neváhejte a stahujte. Opravdu skvělý vánoční film (i když nemusíte si ho pouštět na Vánoce, já jsem si ho užila v půlce ledna), který zlepší náladu, pobaví, je dojemný.. Prostě má všechno, co takový oddechový film má mít.(20.1.2013)

Předtím, než se Martin Freeman stal Johnem Watsonem a Bilbem, tak jako sucharský neurotický učitel nenáviděl Vánoce v účelové vánoční komedii, kde především potěší sympatické dětské obsazení.(9.12.2013)