Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

BMAJTZ

Film ze škatulky žánru: Everythiing is fucked up! Ač to tak nevypadá tak tato věta dokonale vystihuje vše o co ve filmu půjde. Prostě a jednoznačně se všechno posere a neuvěřitelným štěstím se vše zase uvede na pravou míru. Hlavně co mi ovšem vadilo byla morální nejednoznačnost celého filmu. Chris Farraday jako napravený zločinec je vtažen zpět do víru pašeráctví a to kvůli tomu, že jeho rodinu ohrožuje banda gangsterů. Na druhou stranu mu nevadí pustit se do akce kde postřílí nevinné policisty (kteří zcela určitě měli rodiny taky). Prostě mi tohle nesedí. Potom některé zvraty a vůbec způsob kam se film ubíral vcelku nedává moc smysl. U mě za slabé tři hvězdy protože se člověk nenudí, ale originalitu bych v tom nehledal. ()

slovan1

Reykjavík jsem neviděl a v nejbližší době se na něj ani nechystám. Kontraband je svým kvalitním obsazením určitě adekvátní náplasti na originál. Rozhodně jsem se nenudil. Film má tempo poměrně solidní. Možná jsem více očekával po akční stránce ale nutno dodat, že přestřelka v Panamě měla koule... ()

sedm.1

Zhruba v první půlhodince jsem byl z Kontrabandu docela rozladěn, sice se sem tam vyskytl nějaký ten výraznější moment, ale jinak jsem se bohužel nefalšovně docela nudil a celý rozjezd zápletky o pašerácích mě prostě ani trochu nezaujal. Jakmile se ovšem děj přehoupl do momentu, kdy do té doby usměvavému, spokojenému a vše vycházejícímu Wahlbergovi začlo téct do bot, film v ten okamžik nabral hodně solidní grády a prakticky potom až do závěrečných titulků šlo naštěstí už jen o nadprůměrnou zábavnou jízdu, kde fungovala jak akce, tak hodně dobře zpracované napětí a ikdyž zápletka sice stále postrádala nějaký originálnější rozměr, ve výsledku to nakonec vůbec stejně nevadilo, neboť jedním z nejpodstatnějších prvků pro fungování těchto filmů je styl a Kontraband je zatraceně stylový snímek. Hodně se mi pak i líbila celková syrovost a neučesanost filmu, což se též ovšem projevilo až především v té druhé, podstatně lepší polovině, která navíc překvapila i pár výtečnými a nečekanými momenty a zvraty. A samozřejmě nemohu opomenout ani pro mě osobně luxusní obsazení, kvůli kterému jsem se vlastně na Kontraband těšil především a jsem moc rád, že mě mí oblíbenci vůbec nezklamali a jak Wahlberg, tak Foster a Ribisi tu fakt řádí a září v tom nejlepším světle. Kontraband je zkrátka hodně slušná akčně thrillerová stylovka, kde až na úvod mají dvě třetiny filmu vážně koule a je tou pravou, zábavnou, nenáročnou jízdou. ()

samuele

Bol som veľmi milo prekvapený po skončení Kolmákurovho Kontrabandu.Očakával som film strednej triedy s otrepaným dejom, dostal som niečo úplne iné, malo to iskru ,gradácia bola super, tak isto ako rozvíjanie dejovej línie, Wahlberg ma dostal a dobre mu sekundovala aj Kate Backinsale...trošku dlhší rozbeh nevadil, pre film bol prospešný a pripravoval diváka na dávku akcie. Zoomovanie kamery ktoré niektorý hodnotili dosť záporne mi nevadil a iba zvyšoval očakávanie čo sa stane v ďalšej scéne. Hneď na začiatku som tušil že prepašovať kontraband nebude až také jednoduché :) ()

Kaceris

Pred zapnutím filmu som bol trochu skeptický, čím ma film prekvapí, čo a ako. Nepáčilo sa mi na tom že bola 19minúta filmu, a už bol dej vystupňovaný, proste mi to tam nesadlo. Ale inakšie príbeh zaujímavý aj herci sú dobre obsadený. Len práve v tom príbehu, v tom deji by sa dalo spraviť ešte omnoho viac. Dlho som rozmýšlal nad **** alebo ***. Ale nakoniec som dal *** pretože na všetko čo sa mi nepáčilo, som našiel vec, ktorá sa mi páčila. EDIT: Po druhom zhliadnutí mením na 4*, keďže som pochopil film o dosť viac. ()

herr_carter

Kolik takových rolí už Marky Mark za svou kariéru sehrál? Nemusíme to dlouze sčítat, prostě jich bylo mnoho - bývalý zkušený vekslák, zlodějíček a pašerák, co se rozhodne udělat si rodinu a usadit se, je bohužel z téhle nové idyly vyrušen dalším členem rodiny (hloupým), díky jehož naivitě a nešikovnosti se musí chca nechca vrátit k "řemeslu". Příběh je to klasický stejně jako Troškova pohádka s tím rozdílem, že se na to dá koukat a hrají zde herci......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Lukoboss

Něco jako Gone in 60 seconds ale bez Angeliny a dalších věcí, který film zvedají nahoru. Zápletka už 100x omletá - starší brácha (švagr, prostě někdo z rodiny) už seknul seknul se zločinem, mladší se ale chytnul, posral to a teď má problém. A kdo ho zachrání, no přece protřelej a zkušenej M. Wahlbeg (v tomto případě). Jo to už jsme tady viděli párkrát. A že to nebude tak jednoduchý, něco se pokazí, někdo někho zradí atd., tak na to už jsme zvyklí. Je to prostě průměrná akce s hodně dobrým Wahlbergem v hlavní roli. ()

Spike23

Tak z hodiny a 49 minut je dobrých maximálně 15, jedná se o ukázkový příklad filmu, kde se nic neděje a když už náhodou, tak to nikoho nezajímá, protože námět je naprostá debilita a všechny postavy jsou tak nezajímavé a otravné (kromě Kate Beckinsale, ta zajímá všechny), že i kdyby všichni chcípli, tak by byl film lepší zaprvé proto, že by dřív skončil a zadruhé proto, že by film obsahoval víc kvalitních přestřelek, jako byla ta první a jediná. Další plus dávám filmu za to, že asi jako v jediném se někdo bouchne zezadu do hlavy a není to instant kill, což je zároveň největší překvapení Contrabandu (ne, že by jich tam bylo víc) a jako poslední dobrou věc musím vyzdvihnout i vyvolávače cen nakonci (byla to taková nuda, že i tohle mi příjde jako zajímavost), za jeho luxusní projev. A když to vezmu trochu vážně, film je celkově tak moc průměrný, až je podprůměrný, no a to bude asi tak vše. ()

Seti

Kormákur v Contrabandu látá xkrát provařené žánrové motivy do podoby akčního thrilleru, který balancuje spíše na spodní hranici béčkové zábavy. Scénář je hodně jednoduchý, což se nejvíce podepisuje na postavách, které jsou krom hlavního hrdiny dost nedotažené a ve vedlejších rolích nemá nikdo moc co hrát (postava Sebastiana si o prohloubení svých motivací přímo říkala = další nevyužitý potenciál Bena Fostera). Docela problémy jsem měl i s nevyváženým tempem, kdy se Contraband pohybuje na škále od "Nuda jak sviňák, kdo vrazil střihači nůžky do prdele" až po "Velice slušná gradace a napínavá podívaná." V součtu jsou to hodně slabé 3, ale kvůli Benu Fosterovi přimhouřím oko. ()

Pollock

Lehce překombinované, ale jinak slušné tempo,, několik mých oblíbených herců společně na place, a ten závěr Pollock je holt Pollock :-) Jen s málokterým jiným malířem by se mohlo povést něco podobného. ()

Chipsonator

Svižné, nenudí to, a hraje tam skvělý Mark Wahlberg. Příběh je zajímavý, postavy sympatické a zvraty nečekané. Překvapení roku 2012. /85 ()

klukluka

Na tu rozklepanou kameru jsem si časem zvykl, ten happy happy happy end mi ale vyšší hodnocení dát nedovolí. Že zbohatl - OK. Že objevil manželku, která už v tu chvíli byla kompletně zalitá do betonu - OK. Že mu ale vyšel ten fórek s návštěvou kapitánova domu, to už na mě bylo fakt trochu moc. Lepší 3, víc ale fakt ne. ()

divak84

opravdová slabota. žádná akční jízda se nekoná. jen obyčejne krimi drama s opět tuctovým walhbergem a nezničitelnou Kate. překombinované, místy připomínající the town, místy prison break. velké zklamání. korunu veškerého nezmaru nasadil Andy. hnusný, legračně marný, nezpůsobilý ,nekompetentní neherec... ()

Hanys_

Scénář napíšeme ve stylu : Aby splnil hlavní misi, musí splnit pár podmisí, ve kterých se vždycky "jak na sviňu" něco pokazí a uděláme z toho taky trošku rodinné drama (to na diváky zabírá). V hlavní roli třeba Walhberg (to je přece ranař), manželku musí hrát někdo se sexy zadkem, záporáky někdo švihlý (výborný Ribisi!) a trošku to během děje promícháme (rozuměj - postavy se začnou chovat jinak), aby to vypadalo hodně zvratové. Závěr nějak vygradujem, bude to pecka...No, není to pecka. Jen neškodné akční drama, které nemít takovéhle obsazení, tak po něm pes neštěkne. PS. Ben Foster by si už zasloužil pořádný film. 4/10 ()

Holina

Tak tady jsem čekal mnohem více. Překážela mi kamera, překážela mi dokonce i zápletka. Co je naopak plusem je herecké obsazení. Wahlberg (ano i ten), Backinsale, Foster, Ribisi a vlastně jeden hajzl vedle druhýho. Dobrý. To je ale asi tak vše ()

dopita

Solidní, řemeslně zručně natočený thriller. První půlka filmu mě moc nebavila, ale jakmile se děj přenesl do Panamy, nabere film docela slušný tempo a to se daří rejžovi udržet víceméně až do konce. Přesto mírný zrácení by filmu jenom prospělo a taky mě nesedla jeho hodně tmavá kamera. Docela srandovní je, že herci jako Giovanni Ribisi a Diego Luna, kteří jsou uvěřitelní jen když hrajou chcípáky nebo blbečky, tady maj frajerskej plnovous a hrajou těžký mafiány, z kterých má jít asi strach nebo co. Nešel, sranda. ()

bloodline

Slušná akčná ralley s absentovaním kopanca do mašiny od úvodných uzlov lodnej pašeráckej mašinérie. Ručná kamera je fajn, ale nie miestami v okovách strýka Parkinsona. Uznanie si zaslúži výrazne lepšia druhá polovica, prirodzené schopnosti charakterov a snaha udržať dejovú líniu v realistických zaoceánskych vodách. 3 a 1/2* ()

Speedy01

Borec si žije poklidným životem, ale najednou jeho povedený brácha leží v nemocnici. Zahrával si s gangstrem, pašoval pro něj něco. A tak se Wahlberg rozhodne ho zachránit, z poklidného života rovnýma nohama skáče do života gangstera, jde do akce a samozřejmě všude tahá i svého bratra, který vypadá asi tak na 14 roků, je totálně neschopný, ale všichni ho berou jako sobě rovného. Příběh klišé, některé věci jsou k po*rání, ale úplná hrůza to není. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)