Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Logistický (nikoliv logický) thriller. Chris Farraday alias Mark Wahlberg je tak dobrý pašíř, že by mu mohl závidět sám Krakonoš a všichni jeho lyžníci, neb financové jsou mu leda pro smích... A překvapivě to nenatočila Věra Plívová-Šimková, i když se zimou to má také mnoho společného...že, mistře Vichře Kormákure... :-) *** a ½(23.7.2012)

Baltasar Kormákur poměrně často pendluje mezi jeho rodnou zemí – Islandem – a Amerikou, kde mu s radostí investují do filmů nejen peníze, ale i zajímavé filmové tváře. Klobouk dolů, co za ty roky dokázal, protože střídat to takhle ob rok dokáže málokterý evropský režisér. Snad jenom škoda, že Kontraband mě příběhem vůbec nezaujal. Mark Wahlberg hraje klasickýho drsoně, kterému se stačí podívat jen do ksichtu a všem bude jasné, co se v příštích sekundách bude dít. Celý ten kontraband je ale proces, který šel totálně mimo mě. Ať už ten kluk, kterej to všecko posral (ten obzvlášť) nebo ten nápad s těmi penězi a jejich převoz. Každopádně uznávám, že natočené to bylo hodně dobře. A to, že se kamera sem tam klepe, proti tomu v tomto případě vůbec nic nemám. Zase tak hrozné to nebylo.  (16.10.2015)

Hrozný béčko s brutálně tuctovou synopsi. Ale zároveň je to docela dost zajímavě natočený (chápej nepůsobí levně a furt se něco děje), navíc zakaboněný Wahlberg vypadá daleko líp než třeba ve Fighterovi, takže proč né. Jen teda SPOILER pointu s tím, že loupit a rabovat je fajn věc, si jaksi mohli v Hollywoodu po seversku odpustit. KONEC SPOILERU. Mimochodem se severským stylem natáčení tohle nemá nic společného.(9.1.2012)

|| Scenár: Aaron Guzikowski | Hudba: Clinton Shorter | Produkcia: Tim Bevan, Eric Fellner, Baltasar Komakur, Stephen Levinson, Mark Wahlberg | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Relativity Media, Working Title Films, BlueEyes Productions | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 96,261,833 $ || Mega jazda s prevratným, a len z časti predvídateľným scenárom, ktorý vám nedá vydýchnuť. Napätie sa postupne stupnuje, ekvivalentne s logickými prešlapmi samozrejme. Takto si predstavujem akčnú jazdu na bezmejdanové piatkové večery. Wahlberg dokazuje, že je dobrý herec len vtedy, keď sa objavý v dobrom kuse s dobrým režisérom, ako napríklad v jeho pre mňa zatial najpresvedčivejšiom kuse Boogie Nights. Kate Beckinsale je tu k nepoznaniu, ale skvelá, ako vždy.(11.6.2012)

S odřenýma ušima za 4*, i když ta Panam byla trochu na hraně co se extrémního štěstí hlavního hrdiny týká. Ale jinak adrenalinově dobře zvládnuté a Mark Wahlberg se zase konečně předvedl. 68%(15.4.2012)