Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Kratšia stopáž o 20 minút a zrýchlenie tempa by prospelo. Nemotorná kamera a jej časté trasenie a zoomovanie dosť pri sledovaní nasiera. Inak sa jedná o slušný gangsterský štandart.(16.4.2012)

Přesně tohle, tupá akce na jakési odpoledne, kde člověk může vypnout a jen tak blbě čučet, místy slintat (Kate). Něco podobného jsem už dlouho neviděl, obzvlášť mezi novou tvorbou. Je pravdou, že je to hloupé a prostoduché, možná i zbytečné, nóo 5/10. Chtělo by to víc surovosti a měně hodného taťku.(8.4.2012)

• Madsbender

"Islanďan ukázal Hollywoodu, ako sa točia thrillery." Asimilovaný Kormákur v anglicky hovoriacom prostredí stráca prvky provinciálnej atraktivity a topí sa vo vlastnej neoriginalite. 40%(29.11.2014)

Zdravím všechny odborníky, rejpaly a znalce. Jsem upřímně rád, že se vám film tolik nelíbil a že jste u něj ztratili dvě hodiny vašeho života, protože o to víc vás nasere ta pátá hvězdička, která je jen a pouze pro vás. Těžko říct, co jste očekávali od akčňáku s Wahlbergem, ale já zábavu, kterou jsem dostal. A to je všeobecně známo, že Marka mám rád asi jako stírání podlahy. Tady bych mu ovšem chtěl vyseknout veřejnou pochvalu; věděl jsem, že zásoba jeho mimiky je omezená na vodorovný rejhy na čele a svislý mezi obočím. Jaký pro mě ale bylo překvapení, že se tyhle dvě techniky naučil propojit! Teď už je dokonalej.(29.7.2013)

|| Scenár: Aaron Guzikowski | Hudba: Clinton Shorter | Produkcia: Tim Bevan, Eric Fellner, Baltasar Komakur, Stephen Levinson, Mark Wahlberg | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Relativity Media, Working Title Films, BlueEyes Productions | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 96,261,833 $ || Mega jazda s prevratným, a len z časti predvídateľným scenárom, ktorý vám nedá vydýchnuť. Napätie sa postupne stupnuje, ekvivalentne s logickými prešlapmi samozrejme. Takto si predstavujem akčnú jazdu na bezmejdanové piatkové večery. Wahlberg dokazuje, že je dobrý herec len vtedy, keď sa objavý v dobrom kuse s dobrým režisérom, ako napríklad v jeho pre mňa zatial najpresvedčivejšiom kuse Boogie Nights. Kate Beckinsale je tu k nepoznaniu, ale skvelá, ako vždy.(11.6.2012)