Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Docela zajímavá kriminálka s neobvyklím příběhem. Wahlberg hrál opravdu dobře, ale krom něj mě nikdo nějak nezaujal. Škoda, že nebyl film akčnější a trochu kratší - některé scény byly zbytečné a nudily. Hudba podprůměr. Nejvíc mě zaujal příběh a menší nepředvídatelnost spojená s lehčí napínavostí. Čekal jsem víc od tohoto filmu, ale přesto je to jakštak koukatelná podívaná. Hodnotím s odř.ušima na 50% = ***(22.10.2012)

Tohle zábavné pašování peněz mě bavilo mnohem víc než páté zběsilé dobrodružství Doma a Briana! Výborná práce s divákovými nervy o zdraví hlavních postav.(29.1.2012)

Netvrdím, že Baltasar Kormákur je zlý režisér, ale tento krát ozaj netušil z kade fúka ten správny vietor. V prvom rade preto, že film mal pasáže v ktorých trvalo zbytočné niekoľko sekundové začiernenie obrazu, takže sotva bolo niečo vidieť, celkové prevedenie filmu v akom si zlom osvetlení, kde vládla tma a príliš čiernej farby a nakoniec mi tam chýbalo lepšie prevedenie napínavejších momentov, ktoré mali zohrať kľúčovú podstatu k naplneniu dramatickosti. Akčné scény tiež, neboli spracované do extravagantnej podoby, ešte že mu na spoluprácu prikývli Mark Wahlberg a Kate Beckinsale, ktorý svoje úlohy zvládli. U oboch som už videl, aj lepšie herecké výkony, takže za celkový priemerný thriller, vinným tvorcov 50%.(27.5.2012)

• Roman.Ticka

Walberga považuji spolu s Damonem za herecké esa a jistoty. Tady byl zpočátku za obvyklého suveréna, než začal machrovat a prakticky nezměnil svůj výraz v žádné situaci, takže docela zklamání. Možná mu to nařídil režisér, který v akčním žánru zjevně ještě neumí chodit, jestli vůbec bude kdy umět. Akční žánr má svá přísná pravidla a nesnese vybočující experimenty, jinak vyjde jako fraška nebo slátanina, které se nedá věřit, natož někomu fandit. Scénář zpočátku vypadal slibně, nabalující se dluhy a komplikace mají obvykle co nabídnout, ale nesmí se to zpackat. Poslední 2/3 se nevím proč odehrávaly v noci a já kočka divoká ani domácí fakt nejsem. Se závěrem mi nepřišla ani radost z lupu, ani pocit, že si jej někdo zaslouží. Spíš mi celá akce kontraband vyšla nemorální, nevkusná a zbytečná. Což se v mém případě jako skalní akční fanynky naprosto neslučuje, protože když to má úroveň, neřeším klady ani zápory, ale vlastní sympatie, schopnost umění a kvalitu provedení.(29.7.2012)

Baltasar Kormákur poměrně často pendluje mezi jeho rodnou zemí – Islandem – a Amerikou, kde mu s radostí investují do filmů nejen peníze, ale i zajímavé filmové tváře. Klobouk dolů, co za ty roky dokázal, protože střídat to takhle ob rok dokáže málokterý evropský režisér. Snad jenom škoda, že Kontraband mě příběhem vůbec nezaujal. Mark Wahlberg hraje klasickýho drsoně, kterému se stačí podívat jen do ksichtu a všem bude jasné, co se v příštích sekundách bude dít. Celý ten kontraband je ale proces, který šel totálně mimo mě. Ať už ten kluk, kterej to všecko posral (ten obzvlášť) nebo ten nápad s těmi penězi a jejich převoz. Každopádně uznávám, že natočené to bylo hodně dobře. A to, že se kamera sem tam klepe, proti tomu v tomto případě vůbec nic nemám. Zase tak hrozné to nebylo.  (16.10.2015)