Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

,,TAHLE VĚC SE SAMA NEVYŘEŠÍ“..... /// Když má ségra za bráchu debila, musí mí mít za muže Houdiniho - mezi pašerákama, samozřejmě. Ať se děje co se děje, stejně je to ve vočekávání velkýho celního podrazu a vendety. Je to totiž film s největší koncentrací sráčů na metr čtvereční! Což voto, natočený je to dobře. Má to drajf a napětí, který - když jde vo čas - (a vo ten de furt!) je špičkový. Ale jak mě ty kurvy vytáčej! To mám ,,propičovat“ třičtvrtě děje? Tak nevím....když Marka a promyšlenou akcičku, tak radši něco optimističtějšího. Já pak kvůli všem těm zmrdům špatně spím. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Konečně si Hollywood všiml islandský kinematografie. A film Z Reykjavíku do Rotterdamu jsem taky neviděl. 2.) Starej Pollock (Jackson) mi namaloval něco na prostěradlo. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(12.4.2012)

[imdb: 6.5/10] | me: Šablonový akčný film s pomalým rozbehom, ktorý však chytí druhý dych a naberie správne tempo vďaka čomu zanecháva správne akčné dojmy. Nie je to ničím výnimočný kúsok, ale svoju úlohu splnil ukážkovo. This is no fucking bueno. (13.6.2012)

• mat.ilda

Kolikrát jsem už viděla Wahlberga v roli tvrďáka, Ribisiho jako podvraťáka a Beckinsale coby bezduchý doplněk, zrovna tolikrát jsem měla tu čest vidět i všechno ostatní v pozměněných kulisách. Slušná jízda notoricky známou trasou, solidní jen jistotou že dojedu, radost z cestování však cena nezahrnuje.(19.11.2013)

Hodně vychytaný film s Markem Wahlbergem o pašování drog. Konec byl docela vymakaný ve stylu Dannyho parťáků. ;)(20.2.2013)

• Roman.Ticka

Walberga považuji spolu s Damonem za herecké esa a jistoty. Tady byl zpočátku za obvyklého suveréna, než začal machrovat a prakticky nezměnil svůj výraz v žádné situaci, takže docela zklamání. Možná mu to nařídil režisér, který v akčním žánru zjevně ještě neumí chodit, jestli vůbec bude kdy umět. Akční žánr má svá přísná pravidla a nesnese vybočující experimenty, jinak vyjde jako fraška nebo slátanina, které se nedá věřit, natož někomu fandit. Scénář zpočátku vypadal slibně, nabalující se dluhy a komplikace mají obvykle co nabídnout, ale nesmí se to zpackat. Poslední 2/3 se nevím proč odehrávaly v noci a já kočka divoká ani domácí fakt nejsem. Se závěrem mi nepřišla ani radost z lupu, ani pocit, že si jej někdo zaslouží. Spíš mi celá akce kontraband vyšla nemorální, nevkusná a zbytečná. Což se v mém případě jako skalní akční fanynky naprosto neslučuje, protože když to má úroveň, neřeším klady ani zápory, ale vlastní sympatie, schopnost umění a kvalitu provedení.(29.7.2012)